Delphine De Vigan

Delphine De Vigan

Yazar
8.4/10
11 Kişi
·
46
Okunma
·
2
Beğeni
·
1.086
Gösterim
Adı:
Delphine De Vigan
Unvan:
Fransız yazar
Doğum:
Boulogne-Billancourt, Fransa, 1 Mart 1966
...size sürekli kendisine güven duyup duymadığınızı soran kişiler size ilk ihanet edecek olanlardır.
....hükümetteki gereksizler yüzünden evsizlerin sokakta kaldığını ve bütün politikacıların 'boktan' insanlar olduğunu söyledi...
232 syf.
·2 günde·6/10
Yeraltı Saatleri kitabının başını hem sevmemistim hem anlamakta biraz zorluk çekmiştim ama sonra bir şekilde yazarın üslubuna alıştım ve sevdim.
20 Mayıs tarihi o kadar çok söylendi ki her gün 20 Mayıs gibi bir algı oluştu bende çünkü günlerin sonlarında veya başlarında hep bugün 20 Mayıstı diyor anlayamadığım yer burası.

Mathilde ve Thibault'un ayrı ayrı hikayelerini anlatıyor.
Mathilde 3 çocuk annesi ve kocasını yıllar önce kaybetmiş. Bir işe girmiş isinde çok başarılı iken patronu Jacques' e karşı geldiği andan itibaren hayatı zehir olmuştur resmen.
Thibault ise çok sevdiği Lila'nın onu sevmediğini anlayınca ayrılmaya karar verir ancak bu kararı çok zor almıştır ve bir türlü unutamamıştır.
Mathilde ve Thibault'un yaşadığı ruhsal zorluğu okuyoruz. Tükenmiş iki insanın birbirini iyi anlamaları gerekir değil mi ?

Kitabın sonu bence eksik, böyle olmamalıydı en az 20 sayfa devam etmeliydi.
240 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Kaç yaşında olursan ol, ister sıcacık evinde huzurlu bir şekilde uyu, istersen bu akşam hangi sokak köşesinde rahat kalabilirim diye sorgula..... insanın korkularını, hayallerini, umut içindeyken tükenmelerini....asla mücadeleden vazgeçmemek gerektiği bu kadar mı yalın bir dille anlatılır. Yazarın okuduğum ilk kitabı, her yaş grubunun okuyabileceği bir kitap. Bir an önce diğer kitaplarını da okumak isterim....
232 syf.
Tartışmasız insan ilişkilerini özetlemiş,kaybedince gelen farkındalığa dikkat çekmiş fransız yazarın ilk okuduğum kitabı.Şimdi hızla diğerlerini bulma vakti.
360 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Annem ve Annem......hep güçlü olmak zorunda kalan, fedakar, çıkarsız seven kişidir anne...oysa bir zamanlar onlar da çocuk, genç kızdılar hayalleri, korkuları, sevinçleri ve hüzünleriyle..Annemize kızdığımızda çok rahat "o zaman yapmasaydın" derken aslında bi kere daha düşünmek gerekiyor. Tamam kitaptaki karakterlerde roller değişse de (anne çocuk gibi, çocuk maalesef anne olmuş) yazar güzel anlatmış bence hislerini....Sanırım ne olursa olsun gidenin arkasından bişeyler eksik kalıyor çoğu zaman......

Yazarın biyografisi

Adı:
Delphine De Vigan
Unvan:
Fransız yazar
Doğum:
Boulogne-Billancourt, Fransa, 1 Mart 1966

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 46 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 30 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.