Giriş Yap

Diane Setterfield

Yazar
8.5
20 Kişi
Unvan
İngiliz Yazar
Doğum
Berkshire, Birleşik Krallık, 22 Ağustos 1964
Yaşamı
Bristol Üniversitesi'nde Fransız Edebiyatı okudu. Kırklı yaşlarının başında bir kadın. Uzun süre Fransa'da yaşadı, şimdilerdeyse Harrogate'de yaşıyor. Akademik bir geçmişe sahip. Bundan önceki çalışmaları 19. ve 20. yüzyıl Fransız edebiyatıyla ilgili. Özellikle André Gide eserleri konusunda uzman.Onüçüncü Hikaye (2006), dünya çapında 38 ülkede yayımlandı ve en fazla üç milyon kopya sattı. Üç hafta boyunca New York Times'ın ciltli kurgu listesinde bir numara oldu .
400 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Genç yazarımız Margaret Lea’nin şehrin dışında, İngiltere’nin kırsalında yaşamakta olan yine kendisi gibi yazar ünlü Vita Winter’ın yaşam öyküsünü kaleme almak üzere yola koyulmasıyla olaylar gelişmeye başlıyor. Gizem ve gerilim öğeleri barındıran, akıcı bir dili olan ve kesinlikle sürükleyici, elinizden bırakamayacağınız türde kitaplardan. Bir anda kendinizi olayların akışı içinde buluyorsunuz ve çözümlemeye çalıştığınız olaylar silsilesi ard arda geliyor.Elbette bu da merak uyandırıyor ve bittikten sonra da bir müddet etkisinde kalıyorsunuz. Uzun zamandır kitabın peşin deydim ve keşfedilmemişler arasında olduğunu düşünüyorum.Gerçi “2006 Amazon En İyi Kitap” seçilmiş ama baskısı uzun zamandır yapılmıyor. Kitapçılarda ararken bir alış-veriş sitesinde 2007 basımına rastlayınca çok mutlu oldum. Kitaptan sonra filme uyarlamasını da seyretme şansım oldu. Filmi çok yüzeysel buldum açıkcası. Gerilim, gizem tarzı okumaktan hoşlanıyorsanız vakit kaybetmeyin derim. İyi okumalar…
Reklam
400 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitap başlangıçta biraz tekdüzeydi, olay akışı klasik bir şekilde devam edecek sanmıştım ama beni neredeyse her bölümde şaşırttı. Ayrıca olay örgüsünün arasına serpiştirilmiş olan betimlemeler harikaydı. Heyecanlı ve klasiğin dışında bir kitap okumak isteyenler bu kitaba kesinlikle göz atmalı.
400 syf.
·
Puan vermedi
Çok aşırı okuyan birisi değilim ama hep elimde yani okuduğum kitap olur.Yani bir kitabı bitirince bir kitaba daha başlarım.On Üçüncü Hikaye kitabını beğendim.Marjinal hayatları anlatsa da sıradan hayatları olanların da ortak noktalar bulabileceği bir kitap.Doğum ve hayatı , ikiz kardeş ,aile konuları anlatılmış.Tavsiye ederim.Dili sade ve akıcı, anlatımı iyi.Okuyucuyu çeken ilginç ve beklenmedik olaylar var.Bir yönüyle dram bir yönüyle sıradan hayatların gizli dramları.
400 syf.
Bugüne kadar okuduğum en iyi kitaptı diyebilirim. Çok sarsıcı, etkileyici ve sürekli merak uyandırıyor. Kitap bitti fakat ben de bittim.Hah şimdi çözdüm diyorsunuz, taşlar yerine oturdu diyorsunuz ama aslında hiçbir şey bilmediğinizi fark ediyorsunuz sayfalar ilerledikçe.
Reklam
400 syf.
·
14 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Klasik, duygusal, esrarengiz bir öykü. Kenara çekilmiş ünlü kadın yazar Vida Winter ve yaşam öyküsünü yazmasını istediği genç bir kadın, Margareth. Vidanın gizemi ‘Değişim ve Umutsuzluk Öyküleri Üzerine On Üç Hikâye’ adlı ilk kitabının başlığında gizli. Kitapta on üç hikâye yerine sadece on iki tane var. On üçüncü hikâyenin gizemi okuyacağınız kitabın asıl konudur. Vida & Margaret’in geçmişlerine yaptıkları yolculuktur.
·