Donna Rosenberg

Donna Rosenberg

Yazar
9.3/10
4 Kişi
·
18
Okunma
·
1
Beğeni
·
574
Gösterim
...çünkü bizler de çoğu zaman umursamaz ve tehlikeli bir dünyada anlamlı birer yaşam oluşturmak, sonunda ölümün kaçınılmazlığını kabul etmek zorunda kalırız.
Tarihte yamyamlık, görülmemiş bir olgu değildir. İlkel insanlar, arzulanan özellikleri (cesaret, güç, akıl, yetenek gibi) bir başka yaratığın, genellikle sözü edilen özelliklere sahip korkulu bir düşmanın önemli organlarını yiyerek kazanacaklarına inanırlardı.
Dünyanın her tarafında insanlık tarihindeki en kötü suçlar işlenir. Buna rağmen hiçbir ölümlü suçluluk hissetmez. Adalet, inanç dünyayı terk etmiş; yerlerini ihanetle hile, şiddetle açgözlülük almıştır.
Göklerin tanrısı Tezkatlipoka bir gün dünyayı dolaştı ve yalnızca mutsuz sesler ve kaba gevezelik duydu. Yaratılışın tamamlanmadığına karar verdi ve rüzgarı çağırdı. Rüzgar, dünyanın yüzeyinde dağıldığı her yerden kendini toplayıp geldi. Göklerin tanrısı ona güneş tanrıya gitmesini ve dünyaya ışık saçan korosundan müzisyenler istemesini söyledi. Rüzgar gitti ama Güneş tanrı müzisyenleri vermedi. Göklerin tanrısı öfkelendi, güneşin evine yıldırımlar gönderdi. Tüm müzisyenler rüzgarın kollarına sığındılar. Rüzgar da onları müziklerini ezmemeye dikkat ederek kucakladı ve dünyaya getirdi. “Bütün yaşam gelenleri selamladı. Ağaçlar yapraklı dallarını kaldırdılar, kuşlar kanatlarını çırptılar, insanlar ve hayvanlar seslerini yükselttiler ve çiçekler ve meyveler yüzlerini kaldırarak selamladılar.” Güneşin korosundan rügarın kucağında gelen müzisyenler dünyanın dört yanına dağıldılar. O günden sonra bir yerden bir yere giderken yollarda hep müzik duydu insanlar ve yaşayan her canlı kendi müziğini yaratabildi.
Uranos, bir ölümsüz olduğundan ölemezdi. Ama Ölümsüzlüğü acıyı
hissetmesini engellemediğinden ıstırapla inledi.
Akıcı bir dile sahip, dünya edebiyat tarihinde yerini almış, farklı kültürlere ait destanların yer aldığı bir kitap. Kral Arthur'dan Osiris'e, Thor'dan Gılgamış'a...Sizi müthiş bir yolculuk bekliyor.
Kitap gayet bilimsel yazılmış kaynakça mevcut ve hangi kaynakçalardan nasıl yararlandığını da kitabın sonlarına doğru anlatmış.Dili ve anlatımı akıcı ve sade mitoloji bakımından da gayet geniş çaplı bir kitap dünyanın dört bir yanından size destanlar sunuyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Donna Rosenberg
Unvan:
Yazar.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 18 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 49 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.