Duane Swierczynski

Duane Swierczynski

Yazar
7.7/10
69 Kişi
·
199
Okunma
·
2
Beğeni
·
904
Gösterim
Adı:
Duane Swierczynski
Unvan:
Yazar,editör...
Doğum:
Abd, 1972
Duane Swierczynski (d. 22 Şubat 1972), ABD'li gazeteci ve yazar.
Men’s Health, Details ve Philadelphia dergilerinde editör olarak çalıştı. La Salle Üniversitesi'nde gazetecilik üzerine dersler vermektedir. Marvel Comics için Moon Knight, Punisher ve Cable serilerinin bazı bölümlerine yazarlık yapmaktadır.
Gidebileceği kimse yoktu. Bu dünyada yardım diye bir şey yoktu. Yükünü daima kendi başına taşıyordun. Etrafını aile, sevdiklerin, adamların, ortaklarınla çevir, fark etmez. Gerçek bakiydi: Herkes yalnızdı.
Bir adamı çırılçıplak soyup üstünde hiçbir şey olmadan dışarı atabiliyor olmanız gerekir. Günün sonunda o adam üstüne bir şeyler giyecek ve karnını doyuracaktır. Haftanın sonunda bir atı olacaktır. Ve yıl sonunda ise kendi işini kurmuş, bankada parası olacaktır.
"Hadi ama dostum, kendini aç ve yaşamaya başla artık! Gülleri koklaman gerek, ahbap!" O günden sonra "gülleri kokla" ifadesi sayısız sohbetin içinde yer almıştı. Hayatı anlayamayan insanlar için kullandıkları bir kısayol olup çıkmıştı adeta.
Bu dünyada yardım diye bir şey yoktu. Yükünü daima kendi başına taşıyordun. Etrafını aile, sevdiklerin, adamların, ortaklarınla çevir, fark etmez. Gerçek bakiydi: Herkes yalnızdı.
Katie'nin bütün gün boyunca bir direğe bağlı kalmaktan yana sıkıntısı yoktu. O konuyu halledebilirdi. Rus'tan yediği yumruk sonucu oluşan yüzündeki çürükten dolayı bile şikayet etmiyordu. Onu da halledebilirdi.
Baş edemediği şey şuydu: Acayip çişi gelmişti.
264 syf.
·3/10
Kısacık bir macera, gerilim ve biraz da polisiye kitabıydı Direksiyon Adam. Gereksiz uzatılmaktan ve konuşmalardan kaçınılmış bir kitaptı.
Özellikle hakkında yapılan yorumları okuyunca kitaba çok büyük bir beklenti ile başlamıştım. Açıkçası kitabı pek beğenemedim. Kitapta çok fazla karakter vardı ve isimleri konusunda çok kafam karıştı. Olay örgüsünde çok fazla mantık hatası mevcuttu. Ve kitabın sonu tam olarak olmamıştı, yarım kalmış gibiydi.
112 syf.
·2 günde·8/10
Deadpool her alanda en eğlenceli karakter olabilir :) bu çizgi romanında da baya güldürdü. Özellikle ilk iki sayı çok fazla güldüm (kahkaha dahil :) Son iki sayı ilk iki sayının gerisindeydi. Ama cidden eğlenşyorsunuz okurken. Boş zamanınız varsa ve boş kafayla yorulmadan birşeyler okumak istiyorsanız Deadpool her zaman size hitap ediyordur :) çizgi romanının eksisi var mı evet var, çok fazşa 4.duvarı kırmıyor ve hikaye sonu güzel olsa da anlatım tarzı bir yerdem sonra bayıyor. Ama tam sıkılacağınızı düşünüyorsunuz deadpool eğlenceli birşey yapıp bitiriyor :) aksiyon sahneleri daha bol olabilirdi :) başlık çizgi romanı okuyanları en güldüren kısımla ilgili
264 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Güzel bir gerilim-macera kitabı. Kitap kendini okutturmayı başarıyor, kitaba başlar başlamaz ''acaba sonrasında ne olacak'' diye düşünmekten kendinizi alamıyorsunuz.
Kitapta mizah ve gerilimin bir arada olduğunu görüyoruz böylelikle kitap sizi sıkmıyor. Eleştirdiğim tek nokta şu: Kitapta çok fazla karakter vardı ve çoğunun başka bir ismi var bu da biraz kafa karıştırıyor. Kitap okumaya yeni başlayanlar için güzel bir tavsiye olacağını düşünüyorum.
112 syf.
·Beğendi·7/10
Uzun süredir okumadığım ve çok özlediğim geveze paralı askerimiz Deadpool ile geldim bu sefer. Bu macerada kendisini geçmişin büyük olaylarında rol alırken görüyoruz. Bunu yapma nedeni ise yine her zamanki gibi para. Ama bu sefer yaptığı şeylerin sonuçları çok büyük olacak çünkü tarihin akışına müdahale ediyor. Bunu durdurmak ise Cable ve ekibi X-Force'a düşüyor.
Daha önce okuduğum diğer Deadpool çizgi romanlarından bir tık daha az iyi diyebilirim. Yine eğlenceli tabi ki ama çok daha eğlencelilerini okudum. Ayrıca çizimler de yer yer karışık gibi. Onun dışında, kısa ve öyle oturduğunuz yerde okuyup aradan çıkarabilirsin. Ayrıca Deadpool ile Cable'ın ilk tanışma sayısı diyebiliriz gibi ama diyemeyiz de Eh bu da zaman yolculuklarında yaşanan bir problem olsa gerek
356 syf.
·Beğendi
Kitabı okuyalı bir süre oldu ve hala aklıma geldikçe yazara bana kitabı okurken yaşattığı durgulardan dolayı hayranlık duyarım. Sqweegel’ın isminin hikayesinden onun özelliklerine, yapabildiklerine, yeteneklerine vs. kadar o kadar etkileyici bir dille anlatmış ki düşündükçe ürpermemek elde değil. Yazar ciddi anlamda okurken yaşatıyor.
Dünyanın ilk dijital kitabı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kitabı okurken bölümler arasında verilen şifreli internet sitesine girerek anlatılan sahnelerin 3’er dakikalık videosunu da izleyebiliyoruz. Tam olarak kitapta anlatılan ve akılda canlanan sahne çekilmiş, herhangi bir hayal kırıklığı yaşatmıyor aksine kitabın etkileyiciliğini arttırıyor.
İkinci kitabının Türkiye baskısının geleceğini umuyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum.
112 syf.
·3 günde·6/10
Hikayesi fazla zorlama ve boşluklu olsa da iyi çizilmiş bir çizgi roman. Serinin diğer kitapları yanında biraz hafif kalıyor; karakterin eğlencesi ise baki.
264 syf.
·10 günde·7/10
Kitap oldukça sürükleyici ve akici ama sonu bitişi biraz garip olmuş olaylar baya karmasiklasiyor ve anlaşılmıyor.Bu günlerde okunabilecek kitaplardan özellikle 200. Sayfaya kadar çok sürükleyici ama sonrası dediğim gibi karışık Tavsiye ederim ...
264 syf.
·2 günde·3/10
Bitirmek için harcadığım zamana ve yorduğum gözlerime üzüldüğüm berbat bir kitaptı. Olaylar bir film senaryosunu okuyormuşçasına başladı ve ilerledi. Başlarda akıcıydı ancak sonlara doğru örgü saçma bir hal almaya başladı. Yazar sanki yazmaktan sıkılmış gibi havada bir sonla bitirmiş kitabı.
Bu kitap, kitapların arka kapaklarında yer alan şişirilmiş yorumlara kanmamak gerektiğini gösteren kitaplardan biriydi bence. Tavsiye etmiyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Duane Swierczynski
Unvan:
Yazar,editör...
Doğum:
Abd, 1972
Duane Swierczynski (d. 22 Şubat 1972), ABD'li gazeteci ve yazar.
Men’s Health, Details ve Philadelphia dergilerinde editör olarak çalıştı. La Salle Üniversitesi'nde gazetecilik üzerine dersler vermektedir. Marvel Comics için Moon Knight, Punisher ve Cable serilerinin bazı bölümlerine yazarlık yapmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 199 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 53 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.