Ed Brubaker

Ed Brubaker

Yazar
8.5/10
77 Kişi
·
210
Okunma
·
3
Beğeni
·
464
Gösterim
Adı:
Ed Brubaker
Unvan:
Amerikalı Çizgi Roman Yazarı, Senarist
Doğum:
Bethesda, Maryland, Amerika Birleşik Devletleri, 17 Kasım 1966
Bunun için hazırlıklı değildim. Katiller, haydutlar, tecavüzcüler için plan yapmıştım. Çaresiz insanlar korkunç şeyler yaparlar. Ama hiç Joker gibi bir şey hayal etmemiştim.
That's what i tell myself... but i know in my worl anything in possible.
(Kendime böyle söyledim... ama biliyorum ki benim dünyamda her şey mümkün)
-Think you can still fight, with just one hand, Captain America?
-Does shooting still count as fighting?
-It does today.
(-Hala tek kolla dövüşebileceğini düşünüyor musun, Kaptan Amerika?
-Ateş etmek dövüşmekten sayılıyor mu?
-Bugünlerde öyle.)
144 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Hem Joker'in hem benim ilk çizgi romanımız olmasıyla benim için özel bir çizgi roman (küçükken aldığım aylık çizgi roman dergilerini saymazsam). Çizgi romanın ilk yarısı Batman'in Joker'la, diğer yarısı Green Latern ile olan macerasını anlatıyor. İlk hikayeyi daha çok sevsem de ikinci hikayenin çizimleri çok daha güzel bence.
Joker'ın çizgi romanlardaki asi karakterinin de filmlerdeki kadar güzel olup olmadığını hep merak ediyordum, bunu öğrenmek için okumaya başladım aslında ve bence filmlerdekine benziyordu, karşı durduğu düşünceler daha ilk kurbanından belliydi ve bunu çok sevdim. Her ne kadar Joker'ı daha çok görmeyi istesem de bence ilk çizgi roman için oldukça etkili bir ortaya çıkış, kaldı ki diğer çizgi romanlarda çok daha fazla görebileceğimi biliyorum.
144 syf.
·Beğendi·9/10
Joker ilk ne zaman ortaya çıktı? İlk işlediği suç neydi? Tüm soruların cevabı bu eserde. Bu kadar eski bir yayını yeniden bastığı için JBC yayıncılığa ekstra teşekkür.
144 syf.
·Puan vermedi
#51157260 serinin ilk cildi üzerine düşüncelerimi burada söylemiştim.

Son cildi ile birlikte seriyi bitirdikten sonra gönül rahatlığıyla diyebilirim ki, son zamanlarda okuduğum en iyi kurguya sahip çizgi roman serisiydi. Diyalogları, karakterleri, olay örgüsü, panel düzeni yani inanamıyorum bir serinin her şeyi mi güzel olur. Kafa dağıtmak için gerçekten birebir bir seri. Şiddetle önerilir.
240 syf.
·Beğendi·10/10
Normal marvel serilerinden kendini öne çıkarmayı başaran bu kitap polisiye sevenlerini kendine bağlıyor çatışmadan çok gizemli bir kitap vereceğiniz parayı kesinlikle hak ediyor kesinlikle tavsiye ediyorum.
128 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Çok iyi kurgulanmış sürükleyici bir hikaye. Diyalog yazımı ve karakter profil düzenlemeleri şahane. Hatta okuduğum en iyi yazılmış realist vigilante kurgusu diyebilirim. İlk cildin sonlarına doğru ufaktan gösterdikleri deep psychology ve şizofreni sinyalleri sonraki ciltler için daha da iyisini vaat ediyor.

Kullanılan postmodernist sayfa düzeni ve panel kullanımı da çok hoş olmuş. Özelikle tek sayfa düzeninde kullanılan, beyaz sayfada anlatım / illüstrasyon bölümü de hoş olmuş.

Overall’da 7/10
144 syf.
·6 günde·9/10
Ünlü bir cilt olan Batman: Gülen Adam her çizgi roman severini okuması gereken bir eserdir. JBC tarafından yeniden basıldı. Peki bu çizgi romanı bu kadar önemli yapan nedir? Aslında bu 2 tane çizgi romandan oluşan bir cilt. Birinci çizgi roman ''Joker'' karakterinin Batman ile ilk tanışmasını ve onun ilk eylemlerini konu almakta. İkinci çizgi roman ise Batman ile Alan Scott yani ilk Green Lantern'ın eski bir dava üzerine çalışmalarını konu almakta. İncelemenin tamamı için sizleri bloguma beklerim http://boslukkasifi.blogspot.com/...tman-gulen-adam.html
72 syf.
Çizgi romana gerçekten bayıldım. Bir çizgi romandan istediğim her şey içinde var: iyi çizim, mükemmel boyama, romantizm, ters köşe yapan hikaye...

Ellie ve Skip rehabilitasyon merkezinde uyuşturucu tedavisi gören iki genç. Skip babasının yapacaklarından korktuğu için uyuşturucuyu bırakmak istiyor ancak Ellie'nin ayık kalmak gibi bir isteği yok ve zaten olduğunu söylediği kişi de değil. Ellie Skip'i ikna edip birlikte kaçmalarını sağlıyor ve bu sırada da kendisini egkileyen her sanatçı, şarkıcıdan bahsediyor. Hepsinin tek ortak noktası: uyuşturu. Ve daha sonra bir sürü şeyler oluyor tabii. Ben sonunda ne olacağını yaklaşık 20-25 sayfa önce tahmin etmiştim ama bu kitabı sevmemi engellemedi kesinlikle.

Bu sanırım bir serinin ilk kitabıymış ama herhangi bir yerde bunun hakkında bir bilgi görmedim. Ama Brubaker ve Phillips'in tarzına bayıldım. Mutlaka diğer kitaplarına da bakacağım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ed Brubaker
Unvan:
Amerikalı Çizgi Roman Yazarı, Senarist
Doğum:
Bethesda, Maryland, Amerika Birleşik Devletleri, 17 Kasım 1966

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 210 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 45 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.