Eloisa James

Eloisa James

Yazar
7.5/10
58 Kişi
·
212
Okunma
·
13
Beğeni
·
2.166
Gösterim
Adı:
Eloisa James
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Minnesota, Abd, 1962
Aynı zamanda İngiliz Edebiyatı profesörüdür.
“Her zaman senin kocandım,ben,”dedi Fletch.
“Seni ilk gördüğüm andan bu yana hayatımda bir başkası olmadı,Poppy.Asla.Beni terk ettiğinde ruhum evi terk etmiş gibi hissettim.Ortalıkta dolaşıp normal bir insan gibi davranmaya devam ediyordum ama bu hayati eksikliği,ruh eksikliğini hissediyordum...İfade edebildim mi?”
Dudaklarını dudaklarına değdirerek, “Bu öpücükle’” diye fısıldadı Poppy , “sana ruhumu veriyorum.Saklaman için...”
“İyilikte,kötülükte,” dedi Fletch
“Hastalıkta ,sağlıkta.”
“Ölüm bizi ayırana dek...”
464 syf.
·6 günde·1/10
Kötü Kötü Kötü! Roman sürekli yan karakterlerden gitmiş. Ana da yan karakterler de tamamen gıcık sevilecek bir kişi yok. Annesinin zamanında yaşadığı kötü tecrübelerden dolayı kızımız seksten nefret eden ana kuzusu. Bir daha bu yazarı okumak mı, Asla!
432 syf.
·4 günde·9/10
Serinin son kitabını Villiersla bitirmiş olduk. Serinin her kitabında adı geçen Villiers Dükü Leopold'un sonunun nasıl olacağını hep merak etmiştim. Gelelim Villiers'ın hikayesine. Gayrimeşru 6 tane çocuğu olan Villiers Dükü bir düello sonrası ölümle mücadele edince çocuklarını aynı çatı altında toplamaya karar verir. Tabi sosyete tarafından bu durumun hoş karşılanmayacağını bilmesi sebebiyle kendisine sosyetenin dedikodularıyla baş edebilecek konumda çocuklarına annelik yapacak bir eş arayışına girer. Bu da ancak bir dükün kızı olacaktır. İşte Eleanor ve Lisette ile tanışması tam bu sebeplerden olur. Aşk mı mantık mı kazanacak, her şey Villiers'ın planladığı gibi olacak yoksa işler sarpa mı saracak? Ben çok beğendim ve sıkılmadan okudum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
384 syf.
·Puan vermedi
Kocası tarafından aldatılmayı hazmedemeyen düşes İngiltere'yi terk edip, Paris'e yerleşir. Altı yıl sonra evine döndüğünde genç çift birbirine tekrar aşık olur. Ama bu kez de aralarına yakışıklı Dük'ün tekleyen kalbi girecektir. Okunabilir vasat bir kitap.
480 syf.
·5 günde·8/10
Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ama kesinlikle son olmayacak. Umutsuz Düşesler Serisinin ilk kitabıydı. 6 kitaptan oluşan bir kitap serisi. İlk başlarda kim kimdir, necidir diye kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz veya ana karakterlerin kimler olduğunu anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Pes etmeyin, okumaya devam edin. Kitapta en sevdiğim karakter Damon oldu. Bence siz de çok sevecek ve ters köşe olacaksınız kitabın arka kapak konusuyla kıyaslayınca. Kitap hakkındaki bir diğer değişik unsur ise genelde gizli tutulan aldatma, flört veya kaçamakların burada alenen yapılmasıydı. Jemma ve Elijah serinin başka bir kitabının ana karakterleri olsa da burada da epey değinilmişti hayatlarına. Benim önerebileceğim bir kitap oldu kısacası. Historical tarzı sevenler de beğenecektir bence...

Yazarın biyografisi

Adı:
Eloisa James
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Minnesota, Abd, 1962
Aynı zamanda İngiliz Edebiyatı profesörüdür.

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 212 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 105 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.