Eowyn Ivey

Eowyn Ivey

Yazar
7.3/10
13 Kişi
·
27
Okunma
·
0
Beğeni
·
832
Gösterim
Şu yaşıma geldiğimde görüyorum ki hayatın kendisi, çocukluğumuzda inandığımız hikayelerden çok daha fantastik ve korkunç..
Ne kadar trajik bir son! Çocuk masallarının neden böyle bir sonla bittiğini anlamıyorum. Bunu torunlarıma anlatacak olursam sonunu değiştirir, herkesin sonsuza dek mutlu yaşadığını anlatırım. Bunu yapabiliriz, değil mi Mabel? Kendi sonlarımızı keşfedip keder yerine neşe duymayı?
Eowyn Ivey
Sayfa 154 - Feniks Kitap
Çocuk sahibi olamamış yaşlı bir çiftin hayatını anlatıyor. Sürükleyici bi olay örgüsü yoktu ama kitabı elimden bırakamadım, etkilendim.
Umutsuzluğu, yaşlılığı, özellikle de soğuk havayı iliklerime kadar hissettim. Keşke sonu hava da kalmasaydı.
kitabı beğendim ama keşke farklı bir şekilde bitseydi o biraz hayal kırıklığına uğrattı
Benim gibi karlı havaları seven bir okurun okuyabileceği en iç ısıtıcı kitap!
Kitaptaki betimlemeler sizi alıp götürüyor. Kitabın içine çekip gerçek dünyadan uzaklaştırıyor. Betimlemelere hayran kaldım. Bir de yazarın ilk kitabıymış, başarısı görmezden gelinemez. Her cümle, her paragraf, her sayfa mükemmel betimlemelerle dolu. Kitabın içinde kayboldum desem yalan olmaz.

İçimi ısıtan ve yüreğimi burkan bir kitaptı. Evlat hasretiyle yanıp tutuşan bir kadın ve en umutsuz zamanlarında çıkıp gelen bir kız çocuğu. Kardan kız... güzeller güzeli ancak vahşi doğada yaşayan bir kız bu. Mabel ve Jack'le tanıştıktan sonra gizem ortadan kalkıyor. Yine cevapsız sorular kalıyor ancak az çok neyin ne olduğunu tahmin edebiliyorsunuz. Ve kardan kızımız aşık oluyor... İşte asıl kitap burada başladı benim için. Ah Faina! Etkilendim.
Okuduktan sonra Alaska hakkında az çok bilgi sahibi oluyorsunuz. Hoş bir kitaptı. Tavsiye edebileceğim bir tür.
Kitabı çok beğendim. Gerek anlatımıyla gerek kurgusuyla... Çok hoşuma gitti. Ama sonunun böyle bitmesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Daha farklı bir son olabilirdi.
Anlatım dili gerçekten çok kaliteli ve güçlü olan bir kitaptı. Çocukları olmayan yaşlı bir çiftin; bir gece kardan kız yapmaları ve bu kızın sanki canlanmış gibi çıkıp gelmesini konu edinmiş, fantastik kurguya sahipti. Son kısımlarının gereksiz uzatıldığını düşünüyorum ama yine de keyif vericiydi. Her bölümünde yoğun kar yağışı, keskin soğuklar ve yaban hayatını hissedebiliyorsunuz. Bu tarz kitaplarla daha çabuk karşılaşabilmeyi umuyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Eowyn Ivey
Unvan:
Gazeteci

Yazar istatistikleri

  • 27 okur okudu.
  • 18 okur okuyacak.