Ercan Kaşıkçı

Ercan Kaşıkçı

Yazar
7.5/10
11 Kişi
·
67
Okunma
·
1
Beğeni
·
1.068
Gösterim
Adı:
Ercan Kaşıkçı
Unvan:
Yazar
“Bir gün tanrılar bir araya gelerek bir fikri tartışmaya başlamışlar. Konu şuymuş: ‘Nasıl yapsak da mutluluğu saklasak; insanlık ona kolay erişemese, onu kolaylıklar bulamasa?’ Tanrılardan bazıları mutluluğu dağların tepesine, bazıları denizin dibine, kimileri Güneş’e kimileri de Ay’a saklamayı önermiş. Fakat sonra insanoğlunun buralara bir şekilde bakmayı düşüneceğine, ancak mutluluğu kendi içinde aramayı aklına bile getirmeyeceğine karar vermişler. O gün mutluluk insanın içine saklanmış ve insanoğlu mutluluğu kendi dışındaki şeylerde aramaya başlamış.”
Afrika ormanlarındaki bir kelebeğin kanat çırpmasının Atlas okyanusunda bir kasırganın başlamasına dair bir hipotez vardır.
288 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Yazarın bu kitabını ilk kez lise yıllarımda,daha sonra da üniversite yıllarımda okumuştum. Kütüphanemde görünce bir kez daha okuyayım dedim. İyi de yapmışım. Ya hala büyümemiş olmamdan ya da bu kadar büyük sıkıntılarla uğraşmadığımdan olsa gerek; o dönemlerde alamadığım tadı aldım bu sefer. İlahi zamanlama sanırım okumamız gereken kitaplar için de işliyor. Bu kitap size umudu aşılıyor ama hayal dünyasında yaşamayı değil. İyimserliği aşılıyor ama polyannacılığı değil. Öyle güzel tespitler var ki alıntı yapılacak yerler çoğalıyor. Yazarın dili de yalın,akıcı. Üslubu ise sürükleyici ve samimi,öyle ki sizinle sohbet ediyor sanırsınız yazarı. Hayata kısa bir mola ama pozitif olsun derseniz,doğru kitaptasınız derim. Şimdiden keyifli okumalar olsun. Kitapla kalın.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ercan Kaşıkçı
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 67 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.