Erdal Sarızeybek

Yazar 8,0/10 · 82 Oy · 14 kitap · 225 okunma ·  27 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

27 okur beğendi.
82 puanlama · 20 alıntı
0 haber · 3.161 gösterim
225 okur kitaplarını okudu.
103 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
3 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Erdal Sarızeybek'in Biyografisi

Erdal Sarızeybek; (d. 1956, Kaman, Kırşehir), Türk asker.

1976 yılında Kara Harp Okulu'dan jandarma teğmen rütbesiyle mezun oldu. 1978-1996 yılları arasında jandarma teşkilatının sınır, eğitim ve iç güvenlik birliklerinde komutanlık yaptı.

1990 yılında Fransız Jandarma Subay Okulundaki öğrenimini müteakip 1992-1994 yılları arası Şemdinli Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulundu.

1996-1998 yılları Paris Askeri Ataşe Yardımcılığı görevini yürüttü. 2002 yılında Türkiye'de Adli Kolluk konusunda master yaptı. 1999-2003 yılları arasında Van, Manisa ve Şanlıurfa'da İl Jandarma Komutanlığı görevlerinde bulundu. 2005 yılında atandığı Ankara Uzman Jandarma Öğrenci Alay Komutanlığı görevinde iken albay rütbesinde kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Derece Gümüş Liyakat Madalyası sahibi emekli albay Sarızeybek, evli, iki çocuk babası olup çok iyi derecede Fransızca bilmektedir.

Erdal Sarızeybek'in Kitapları Kitap Ekle

3. Kurt Kapanı (Tehlike Ağır ve Yakın)
7,4/ 10  (5 Oy) ·  20 Okunma
4. Çarçella (Anadolu'da Ateşle Oynamak)
5,7/ 10  (3 Oy) ·  18 Okunma
5. Son Harekat Kod Adı: Yahuda (Vasiyetimdir Beni Şemdinli`ye Gömün)
6,7/ 10  (7 Oy) ·  16 Okunma
11. Hesaplaşma (Terör, Kaçakçılık, Hudut ve Biz)
8,0/ 10  (1 Oy) ·  5 Okunma
14. Yanlış İttifak (Cemaat ve Barzani)
10,0/ 10  (1 Oy) ·  3 Okunma
Muhammed Arif, bir alıntı ekledi.
23 Eyl 2016

Biz bilmiyor muyuz, para kaynakları kesildiği ve arşivlerine el konulduğu zaman, örgütün hareket edemeyeceğini. Soralım o zaman; öcalan 99'da teslim alındı, sorgulandı, peki, hani örgütün kasası ? Yok. Neden ? Korkuyorlar; biliyoruz ki bu kasa ortaya çıkarsa, kimin PKK'yı beslediği ortaya çıkacak, ondan korkuyorlar, istemiyorlar bilinsin. Peki, hani PKK'nın arşivleri ? Yok. Neden ? Biliyoruz ki bu arşivler ortaya çıkarsa, kimin PKK'lı olduğu ortaya çıkacak, kimlerin desteklediği ortaya çıkacak, ondan korkuyorlar, bunu da istemiyorlar bilinsin. Kolay değil tabi, otuz yıldır yaşayan bir örgüt bu; kimler gelmiş, kimler geçmiş, kimler PKK'ya destek vermiş, kimler siyasi iş birliği yapmış, kimler beslemiş, kimin kızı gitmiş örgüte kimin oğlu, istemiyorlar ortaya çıksın tüm bunlar. İstemedikleri için zaten bu terör bitmiyor.

İhaneti Gördüm, Erdal Sarızeybekİhaneti Gördüm, Erdal Sarızeybek
Aliye Arslan, bir alıntı ekledi.
24 Şub 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Adalet bir gün herkese gerekebilir,hatta gücünü koltuktan ve kalemden alanlara da...

Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 105)Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Erdal Sarızeybek (Sayfa 105)
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
 27 Oca 21:07 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

1828'de halidiler, tarikatın tarihindeki en kapsamlı sürgünle Sivas'a sürdüler padişahın zamanına göre oldukça ileri ve cesur sayılan adımlarını önünde Halidiler gibi şeriata sıkı sıkıya bağlı bir tarikatın muhalefetine engel olmak muhtemel halidir bektaşi mücadelesini yatıştırmak ya da o dönemde halidiler arasında vuku bulan iç çekişmeleri durdurmak gibi gerekçeler gösterilebilir. Devletin Bektaşilik ile birlikte bütün tarikat ehline karşı daha dikkatli mesafeli ve endişeli bakış açısı Abdülmecid ve tanzimatla birlikte son buldu

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek (undefined)Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek (undefined)
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
26 Oca 00:54 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bektaşilik ve Nakşibendilik tasavvuf hareketli olan Yesevilikten doğdu.Nakşibendilik zamanla Türklüğü unutup Hint ve İran etkisine girdiği. önce Orta Asya'da Yeseviliği Sünni öğreti içinde eriterek yok etti. Ardından Anadolu'da köksaldı.Son 400 yıldır da hedefinde hep Bektaşilik oldu

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal SarızeybekSaray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek
Hakan Özdengül, bir alıntı ekledi.
18 Tem 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Anadolu'da Ateşle Oynamak.
Burası Anadolu,biz Türklerin,''ben Türküm,''diyenlerin,''Ne mutlu ki Türküm,''diyenlerin, Mustafa Kemal'in Türkeli'dir,son Anadolu'dur ve son yurdumuzdur.Bundan başka bizim için Anadolu yoktur,yurt da yoktur.
Bu ateşi eline alıp oynayanı yakar,kül eder,yok eder.

Çarçella, Erdal SarızeybekÇarçella, Erdal Sarızeybek
Hakan Özdengül, bir alıntı ekledi.
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yaşasın Cumhuriyet,Yaşasın Demokrasi
Cumhuriyet fazilettir ve Cumhuriyet aklı hür,vicdanı hür nesiller ister.Ama bugünün Türkiyesin'de birbirinden koparılmış nesiller var,birbirini anlamayan insanlar var.Türk toplumunda bir yanda cumhuriyetçi,halkçı,laik,sosyal,milliyetçi ve devrimci nesiller yetiştirilirken,öte yandan yaşamını dinsel öğretiler çerçevesinde şekillendirmiş nesillerinin yetiştirilmiş olması ve buna izin verilmesi.....
EVET ,empati şart.Kardeşliğe mecburuz.Salt yaşanan acılar üzerinden siyasal rant elde etmeye çalışarak yarını inşa edemeyiz.Sorunun kardeşlik temelinde çözülmesi isteniyor ise her türlü TERÖRE övgüler düzmeye son vermek gerekiyor.....!

Çarçella, Erdal SarızeybekÇarçella, Erdal Sarızeybek
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
27 Oca 01:09 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kürt Yahudileri Kürt dilini ve kültürünü benimsemiş tarih boyunca Kürdistan olarak tabir edilen Kuzey Irak ve Mezopotamya bölgesi sınırları içerisinde var olmuş daha sonraki yüzyıllarda İslam dinine geçmiş ve İsrail kurulduktan sonraki süreçte kuzey yaraktan İsrail'e göç eden Yahudiler kastedilmektedir

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal SarızeybekSaray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
27 Oca 21:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Şeyh Halid üzerinde önemle durdum çünkü onun öğretileri ile ortaya çıkan bu tarikatın sonradan yetiştirdiği ve ülkemizin gidişatında hayati rol oynayan şahsiyetler var ve bugün bu şahsiyetlerin ortak bir özelliği var tarikat ilişkilerinin ötesinde küresel Ticaret siyaset. Neticede Şeyh Halid'in müritleri olan bu şahsiyetler belki geriye dönüp bakarlar diye üzerinde durduk. Ayrıca Şeyh Halid hiçbir zaman Osmanlı'yı parçalamayı ve bu parçaların birinde bir devlet kurmayı da düşünmemiş Osmanlıya karşı yabancılarla da işbirliği yapmamıştır.

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal SarızeybekSaray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek
Cemile yılmaz, bir alıntı ekledi.
27 Oca 14:59 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

1801'deki Vahabi isyanını Muhammed Abdülvahhab adında bir Arabın torunu olan Abdullah ibn Suud baslatmıstı. Abdullah fikirlerini yaymak ve insanları ikna etmek için tek vasıta kullanıyordu. Kılıç.
Arabistan'da isyan bayrağı açtı.onbinlerce başıbozuğu tolayıp Irak'ı geçti. 1801 de Kerbelaya saldırdı.çoluk çocuk demedi üç günde 5000den fazla kafa kesti. Dinde mezar yoktur diyip Peygamberimizin torunu Hz Hüseyin'in sandukasını yaktı.

Saray'daki Gizli Tarikat, Erdal SarızeybekSaray'daki Gizli Tarikat, Erdal Sarızeybek
Bütün Alıntıları Göster

Erdal Sarızeybek ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.