Eric Van Lustbader

Eric Van Lustbader

Yazar
8.6/10
14 Kişi
·
19
Okunma
·
1
Beğeni
·
809
Gösterim
Adı:
Eric Van Lustbader
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Greenwich Village, New York, Amerika Birleşik Devletleri, 1946
Tavana kadar yükselen kitapların yanına gitti ve parmağını ciltlerin üzerinde gezdirdi. "Tarih boyunca, vezirlerden prenslere kadar sayısız erkek, yatak sohbetleri yüzünden perişan olmuştur." Bourne'a döndü. "Biz iktidar için savaşır ve öldürürken kadınlar kendi iktidarlarını böyle elde ederler."
560 syf.
·11 günde·Beğendi·8/10
Son İhanet, bir Matt Damon hayranı olarak filmlerinin tamamını ağzımın suyu akarak izlesem de okuduğum ilk Jason Bourne romanı.
Hiç aklımda yokken hatta varlığından bile haberdar değilken bir gün D&R da 5 TL lik kampanyalı kitaplar arasında gördüm ve "ne kadar kötü olabilir ki tatilde ya da seyahatlerde okurum" düşüncesiyle hem bu kitabı hem de "Bourne Aldatmacası"nı aldım ve uzunca bir süredir kitaplığımda beklemedeydi ta ki on gün öncesine kadar.

Kitapta kahramanımız Jason Bourne, kökleri ikinci dünya savaşına dayanan "Siyah Lejyon" adlı örgütün yıllardır hazırlığını yaptığı ABD'nin ekonomik düzenini yok edecek planını engellemek için çalışırken bir yandan da NSA ve CIA'in üstünlük savaşına kurban gitmemeye çalışmakta bazı arkadaşlara çok klasik gelebilir ama yazarın anlatımı ve konunun işlenişi oldukça başarılı sıkmadan son sayfaya kadar kendini okutan bir kitap. Ayrıca bizlerin ilgisini çekecek bir konuda kitabın bir bölümünün Türkiye'de geçmesi. Eskişehir ve İstanbul'un yer aldığı hiçte azımsanmayacak sahneler var.

Okumaya başlayınca daha ilk sayfalarda kitaba ne kadar haksız bir ön yargıyla yaklaştığımı fark ettim ve anladığım kadarıyla bir çok kişi de benim ön yargıma sahip ki sitede kitabı kimse okumamış.

Sonuç olarak diyebilirim ki beklentimin çok ötesinde bir kitaptı uzun bir aradan sonra - filmleri izleyenler bilir - o Jason Bourn'un yenilmez cool hallerine tanık olmak çok keyifliydi. Şu sıcak yaz günlerine heyecan ve keyif katacak başarılı bir kitap şans verirseniz pişman olmazsınız.

Yazarın biyografisi

Adı:
Eric Van Lustbader
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Greenwich Village, New York, Amerika Birleşik Devletleri, 1946

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 19 okur okudu.
  • 21 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.