Ernest W. Heine

Ernest W. Heine

8.4/10
79 Kişi
·
250
Okunma
·
2
Beğeni
·
617
Gösterim
Adı:
Ernest W. Heine
Unvan:
Mimar ,Yazar
İnsanoğlu için bilgiden daha değerli bir varlık olamaz. Bilgi, tüm hazinelerden daha kıymetlidir. Hazineleri sen korumak zorundasındır, oysa bilgi seni korur. Keskin bir zekâdan daha etkili bir silah olamaz.
Ağzın susması çok kolaydır. Çok daha zor olan, vücudun içindeki sesin konuşmasına engel olmaktır.
“Sevilmekten daha güzel bir şey var mıdır ?”
“Evet, sevmek. Sevilmeden sevmek, içindeki tutku ateşini yüzlerce misline çıkarır. Sevmeden sevilmek ise sadece gereksiz bir yüktür. Tüm sevgiler özlemle beslenir.”
Kelimeler bir silah gibi yaralar ve düşmanın silahlarına sahip olan, onu mağlup edebilir. Dil bilmek, silah kullanmayı bilmektir.
Ernest W. Heine
Sayfa 17 - Yurt Kitap
Kelimeler bir silah gibi yaralar ve düşmanın silahına sahip olan, onu mağlup edebilir. Dil bilmek, silah kullanmayı bilmektir.
“İnsanlar hayvanlardan daha aptal” dedi adam, “önce para kazanmak için sağlıklarını feda ediyorlar. Sonra da sağlıklarının tekrar kazanmak için paralarını feda ediyorlar.”
Tarihte böyle insanların yaşadığını bilmek ne acayip bir duygu. Sabbah'a büyük bir saygı duydum. Bir insanın aklına koyduğunda nelere gücünün yetebileceğinin en açık göstergesidir bu kitap benim için. Düşünün "koskoca devlet" bir şahsı,onun yarattığı fedailer dünyasını, devirebilmek için savaşıyor.
Alamuta dönüş tam bir macera kitabı ve okuru içine haps etmeye çalışan bazen soluksuz okumanızı gerektiren bir kitap ve sizi maceraya çekmeye çalışan bir kitap kendinize dikkat edin
Aşk mı ? Sen bu kelimenin ne anlama geldiğini bilmiyorsun. Aşkın ölçüsü,insanın bu uğurda yapmaya hazır olduğu fedakarlıktır. Sen şimdiye kadar kimin uğruna fedakarlıkta bulundun ki?
Müthiş derecede akıllara zarar zekasıyla İran'ı ve bütün dünyayı sarsmayı başaran Hassan Sabbah'ın ve fedailerinin, tapınak şövaliyeleriyle girmiş olduğu ilişkileri önümüze seriyor.
Alamut'u, Hassan Sabbah'ı ve fedailerini , Hassan Sabbah'ın kurduğu gizli cenneti tanımak ve bunu ikiz kardeşi Hassan Sabbah'ın fedaisi olarak ölen kardeşinin peşinden giden Orlando'dan dinlemeye ne dersiniz?
Hayal gücünüz olağan bir şekilde geliştiriyor. Bazı şeyleri düşünüp tartışmadan edemiyorsunuz ama kitabı okumadıysanız okuyun derim perspektif açınız hayal gücünüzle beraber daha güzel bir hal alıyor :)
kesinlikle mükemmel bu konu hakkında çok kitap okudum ve bunun yeri ayrıydı. hakikaten bırakamıyorsunuz. ve size alamut haricinde tapınak şovalyeleri`nide anlatıyor. kurallarını geleneklerini ayinlerini vb...
Hasan Sabah ve fedailerinin tarihsel yerini akıncı roman tadında sunan eser, sürekleyici, zevkle okunacak bir roman ....................... ......................
Kitabı, Amin Maalouf'un Semerkant kitabı ile birlikte aldım.Hangisinden başlayacağıma bir süre kadar veremedim, başlangıç bu kitap ile oldu.Kitap kendi içinde üç kısma ayrılıyor.İlk kısım biraz bunaltıcı gibi.. Kendinizi tam olarak konuya verip odaklanmak zor geldi bana. Ama özellikle ikinci bölüm ortaları geldiği zaman, vites 2'den 5'e attı; Elden bırakmak mümkün olmaz bir hal aldı. Bir sayfa, bir sayfa daha derken birde bakmışsınız su misali 390 sayfa, akıp bitmiş. Kitapta içeriğinde; Hasan Sabbah suikast örgütü ile Tapınak Şövalyelerinin kapışması düşünce olarak bile keyif verici. Bu örgütlerin ve kurucularının düşünce yapısı hakkında gayet doyurucu bilgiler de içermekte olup, yer yer kafa karıştırıcı çok fazlaca fikir barındırıyor. Kesinlikle okuyunuz.
Tam filmi ya da dizisi çekilmelik bir macera romanı. Tarih kitaplarında çok kısa üzerinden gerçilen Hasan Sabbah'ın kurduğu düzene şaşırmamak elde değil.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ernest W. Heine
Unvan:
Mimar ,Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 250 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 53 okur okuyacak.