Ernst W. Heine

Ernst W. Heine

Yazar
8.0/10
33 Kişi
·
105
Okunma
·
3
Beğeni
·
1.556
Gösterim
Adı:
Ernst W. Heine
Unvan:
Alman Mimar, Yazar
Doğum:
Berlin, Almanya, 1940
Aslen mimar olup sonradan yazarlığa başlayan 1940 Berlin doğumlu Alman yazar. Uzun süre Güney Afrika ve Suudi Arabistan'da mimarlık yapmıştır. Halen Bavyera'da yazar olarak hayatını sürdürmektedir.
İnsan üç şeyi geri alamıyor:Yaydan çıkan oku,düşünmeden konuşulan sözü ve kaçırılan fırsatı
Hayat uykunun her gece yatıştırdığı bir hastalıktır. Fakat bu hastalığa tek çare ölümdür.
Arap rakamlarındaki dahice yenilik, sıfırın kullanılmaya başlanmasıydı. Sıfır, aslında rakam da olmayan, gizemli bir işarettir. Bir başka rakamın önüne veya arkasına konmasıyla, hiçlik veya sonsuzluk anlamına gelebilir. Çölün soyut Tanrısının doğası, sıfır kavramının içinde yaşamaktadır.
-Peki eğer Tanrı yoksa geriye ne kalıyor?”

-Sen. Eskisinden daha da büyük olarak sen kalıyorsun geriye. Çünkü artık ipleri Tanrının elinde olan bir piyon değilsin. Güneşin her doğuşunda kutsallık bulunur. Kutsallık yağmurdadır, kutsallık dağların zirvesindedir, çöllerin derinliklerindedir. Kutsallık yaşlı ağaçlardadır, mağrur çehrelerdedir, her tatlı su kaynağındadır. Kutsallık başkalarına armağan ettiğimiz gülüştedir, döktüğümüz yaşlardadır. Çocuklarımızın gülümseyişindedir. Dünya, insanı hayretten hayrete düşüren mucizelerle dolu. Mesela yıldızlarla kaplı gökyüzü, bunların en güzel örneği. Ve sen hala bir Tanrıya ihtiyaç duyuyorsun öyle mi? Yaşamın amacı Yaşamın ta kendisidir.
Sakın bir kızıl saçlıya güvenme! Yahuda'nın sa saçı ve sakalı kızıl renkteydi.Hiçbir kadın kızıl saçlı olanlar kadar azgın ve şehvetli değildir.Bir hayvandır artık o,kızışmış bir inektir.
‘’İnsanlar hayvanlardan daha aptal’’ dedi adam, ‘’önce para kazanmak için sağlıklarını feda ediyorlar. Sonra da sağlıklarını tekrar kazanmak için paralarını feda ediyorlar. İnanın bana, aptallık da bir hastalıktır.’’
Bir Alamut klasiği, bir Hasan Sabbah dahaa amaa her defasında okurkenn aynı heyecan, aynı merakk iştee:) Kesınlıkle tavsıye ediyorum, okumadan geçmemenizi önerdiğim kitaplardan biri :)
İntihar eylemcilerinin nasıl bir ruh hali ile kendilerini feda edebildiklerini merak ederdim hep.Cevabını bu kitapta bulabilirsiniz.İçinde tarih,zeka,acımasızlık ve pek cok sey barindiran bir roman
Son derece güzel bir tarihi roman. Adrian ve Orlando adında ikiz kardeş Tapınak Şövalyeleri vardır ve Adrian bir dükü Hasan Sabbah için öldürdükten sonra öldürülür. İşi aydınlatmak için Orlando'yu Adrian'ın yerine Alamuta gönderirler. Bu arada dükü kimin öldürttüğünü tespit etmek için de Benedict adlı bir şövalyeyi gönderirler. Orlando kendini ispatlar ve Dağın Yaşlısının en yakınlarından biri olur. Ancak işin içinde iş vardır ve hikaye beklenmedik bir şekilde sona erer. Mutlaka okunması gereken romanlardan biri.
hassan en Sabbah yetiştirdiği fedailerle suikast sanatını en ince ayrıntılarına kadar anlatıyor ve tahiri neden sağ bıraktı onuda kitabı okudugunuzda göreceksiniz...
Daha önceden okuduğum Vladimir Bartol un yazdığı Fedailer Kalesi Alamut un ardından (ki bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim) Hasan Sabbah ve Alamut tan bahseden bir kitap daha okumak iyi olur düşüncesi ile başladığım Alamut'a Dönüş her ne kadar kolay okunan bir kitapsa da ilk başlardaki heyecanını sonlara doğru kaybeden bir kitap. Uzun yıllar Arap yarım adasında yaşayan yazarın bu ilk kitabı ilk başlarda Fedailerin sırrını çözmeye çalışan bir Tapınak Şovalyesinden bahsederken konu sonradan sonraya arapların cinsel zevklerinin detaylarından, seksi nasıl bir ayin tadında yaşadıklarından, günah olarak isimlendirilmesin diye ona ne gibi anlamlar yüklediklerinden falan bahsetmeye başlıyor. Eğer içinizde Binbir Gece Masallarını okuyan varsa ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır. Sonuç olarak okunabilir ancak okunmasa da gayette olabilir bir kitap. Unutmadan bir de benim okuduğum Yurt Kitap Yayın baskısı olan bu kitap yanlış yazılmış kelimelerle dolu olmakla beraber bir sayfası tamamen boş ve bir yerinde de hikaye anlaşılmaz bir şekilde kesilip başka bir yere atlıyor. Ya baskıda bir kaç sayfa basılmadan atlandı, ya da bambaşka bir hata var. Eğer bu kitabı almak isteyeneniz olursa bu hususlara dikkat etsin. http://www.umutcalisan.com/...3/alamuta-donus.html

Yazarın biyografisi

Adı:
Ernst W. Heine
Unvan:
Alman Mimar, Yazar
Doğum:
Berlin, Almanya, 1940
Aslen mimar olup sonradan yazarlığa başlayan 1940 Berlin doğumlu Alman yazar. Uzun süre Güney Afrika ve Suudi Arabistan'da mimarlık yapmıştır. Halen Bavyera'da yazar olarak hayatını sürdürmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 105 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 30 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.