Ernst W. Heine

Yazar 8,0/10 · 29 Oy · 2 kitap · 96 okunma ·  3 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

3 okur beğendi.
29 puanlama · 4 alıntı
0 haber · 1.451 gösterim
96 okur kitaplarını okudu.
23 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
6 okur kitaplarını şu anda okuyor.
1 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Ernst W. Heine'nin Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ernst W. Heine'nin Biyografisi

Aslen mimar olup sonradan yazarlığa başlayan 1940 Berlin doğumlu Alman yazar. Uzun süre Güney Afrika ve Suudi Arabistan'da mimarlık yapmıştır. Halen Bavyera'da yazar olarak hayatını sürdürmektedir.
Hamit Pala, bir alıntı ekledi.
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Arap rakamlarındaki dahice yenilik, sıfırın kullanılmaya başlanmasıydı. Sıfır, aslında rakam da olmayan, gizemli bir işarettir. Bir başka rakamın önüne veya arkasına konmasıyla, hiçlik veya sonsuzluk anlamına gelebilir. Çölün soyut Tanrısının doğası, sıfır kavramının içinde yaşamaktadır.

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 238)Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 238)
Cantay, bir alıntı ekledi.
14 Tem 2016

Güvercin Gerdanlığı
-Peki eğer Tanrı yoksa geriye ne kalıyor?”

-Sen. Eskisinden daha da büyük olarak sen kalıyorsun geriye. Çünkü artık ipleri Tanrının elinde olan bir piyon değilsin. Güneşin her doğuşunda kutsallık bulunur. Kutsallık yağmurdadır, kutsallık dağların zirvesindedir, çöllerin derinliklerindedir. Kutsallık yaşlı ağaçlardadır, mağrur çehrelerdedir, her tatlı su kaynağındadır. Kutsallık başkalarına armağan ettiğimiz gülüştedir, döktüğümüz yaşlardadır. Çocuklarımızın gülümseyişindedir. Dünya, insanı hayretten hayrete düşüren mucizelerle dolu. Mesela yıldızlarla kaplı gökyüzü, bunların en güzel örneği. Ve sen hala bir Tanrıya ihtiyaç duyuyorsun öyle mi? Yaşamın amacı Yaşamın ta kendisidir.

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. HeineGüvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine
AĞİT ÇİFTÇİ, bir alıntı ekledi.
16 Şub 22:02 · Kitabı okuyor

Kızıl Saçlı Kadın
Sakın bir kızıl saçlıya güvenme! Yahuda'nın sa saçı ve sakalı kızıl renkteydi.Hiçbir kadın kızıl saçlı olanlar kadar azgın ve şehvetli değildir.Bir hayvandır artık o,kızışmış bir inektir.

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 54 - yurt)Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 54 - yurt)

Ernst W. Heine ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.