Ernst W. Heine

Ernst W. Heine

Yazar
8.2/10
242 Kişi
·
989
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.888
Gösterim
Adı:
Ernst W. Heine
Unvan:
Alman Mimar, Yazar
Doğum:
Berlin, Almanya, 1940
Aslen mimar olup sonradan yazarlığa başlayan 1940 Berlin doğumlu Alman yazar. Uzun süre Güney Afrika ve Suudi Arabistan'da mimarlık yapmıştır. Halen Bavyera'da yazar olarak hayatını sürdürmektedir.
Okumak sadece gerçeklerden kaçmanın yolu değil, aynı zamanda son derece özel bir zevkti. Vücudun dünyevi arzulardan zorunlu olarak da sıyrılması, aklı ve mantığı daha önce olmadığı kadar berraklaştırıyordu.
Düsturu buydu:
Kelimeler bir silah gibi yaralar ve düşmanın silahlarına sahip olan, onu mağlup edebilir.
Dil bilmek, silah kullanmayı bilmektir.
"İnsanlar hayvanlardan daha aptal" dedi adam "önce para kazanmak için sağlıklarını feda ediyorlar. Sonrada sağlıklarını tekrar kazanmak için paralarını feda ediyorlar."
390 syf.
·30 günde·7/10
İlk sıralarda kendimi kitaba fazla veremesem de okudukça içine kısa sürede hapsetmeye başardı. Geçmişe ışık tutarken, kafamızda da rahatça betimlemeler sağlayan akıcı bir kitaptı. Hasan Sabbah' ı ve çıkardığı haşhaşiliği çok iyi anlatmış. Tarih severler için okunması gereken bir kitap diye düşünüyorum.
390 syf.
·5 günde·Puan vermedi
İlk 100 sayfa kendimi kitaba fazla veremesem de kısa sürede hapsetmeye başardı. Geçmişe ışık tutarken, kafamızda betimlemeler sağlayan bir kitaptı. 3 bölümden oluşan kitap ikinci bölüm de beni çok etkiledi. Tarih severler için okunması gereken bir kitap diye düşünüyorum. Alamut kalesini okumadan bu kitabi okursaniz anlamaniz çok zor olacaktır

Tek hoşuma gitmeyen şey kadinlar hakkinda yazilanlar.
390 syf.
·9/10
Tarihte böyle insanların yaşadığını bilmek ne acayip bir duygu. Sabbah'a büyük bir saygı duydum. Bir insanın aklına koyduğunda nelere gücünün yetebileceğinin en açık göstergesidir bu kitap benim için. Düşünün "koskoca devlet" bir şahsı,onun yarattığı fedailer dünyasını, devirebilmek için savaşıyor.
390 syf.
·25 günde·Beğendi·Puan vermedi
İçinde birden fazla özel sözler var.. Herkesin okuyup içinden illa bir anlam çıkaracağı bir eser. Okunması ve tavsiye edilmesi gereken bir kitap. ALAMUT
390 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Aşk mı ? Sen bu kelimenin ne anlama geldiğini bilmiyorsun. Aşkın ölçüsü,insanın bu uğurda yapmaya hazır olduğu fedakarlıktır. Sen şimdiye kadar kimin uğruna fedakarlıkta bulundun ki?
390 syf.
·Beğendi·8/10
Alamuta dönüş tam bir macera kitabı ve okuru içine haps etmeye çalışan bazen soluksuz okumanızı gerektiren bir kitap ve sizi maceraya çekmeye çalışan bir kitap kendinize dikkat edin
390 syf.
·Beğendi·10/10
Bir Alamut klasiği, bir Hasan Sabbah dahaa amaa her defasında okurkenn aynı heyecan, aynı merakk iştee:) Kesınlıkle tavsıye ediyorum, okumadan geçmemenizi önerdiğim kitaplardan biri :)
390 syf.
·3 günde·Beğendi·5/10
#ernstwheine
#alamutadönüş


Nasıl başlasam bilemiyorum. Beğenmediğim bir kitaba inceleme yazmak çok zormuş. Semerkant ve Vladimir Bartol'un Alamut kitabından hemen sonra okuduğum için mi bilmiyorum ama kitap beni çok sıktı. Artık bitsin diye kıvrandım resmen. Kitabın içine tam giremedim, karakterleri adamakıllı kavrayamadım ve daha bunun gibi bir sürü bahane bulabilirim kitap için ama tek bildiğim kısaca beğenmedim işte.


Beğenmediğim bir kitap ile ilgili daha fazla bir şey yazmak istemiyorum. Bence okumasanız da olur bu kitabı.
390 syf.
·2/10
Semerkant ve fedailerin kalesi alamutun devami niteliginde oldugunu duyupta okumaya basladigim kitap. Tam anlamiyla çöp bir kitap. Kitapta surekli kadinlari asagilayici yaklasimlar ve dinleri asagilayici yaklasimlara denk geldim. Bir dusunce sana dogru gelmeyebilir ama bu durum o dusunceye hakaret etme hakki tanimaz. Okumanizi tavsiye etmiyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Ernst W. Heine
Unvan:
Alman Mimar, Yazar
Doğum:
Berlin, Almanya, 1940
Aslen mimar olup sonradan yazarlığa başlayan 1940 Berlin doğumlu Alman yazar. Uzun süre Güney Afrika ve Suudi Arabistan'da mimarlık yapmıştır. Halen Bavyera'da yazar olarak hayatını sürdürmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 989 okur okudu.
  • 18 okur okuyor.
  • 237 okur okuyacak.
  • 11 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları