Ernst W. Heine

Yazar 8,0/10 · 30 Oy · 2 kitap · 96 okunma ·  3 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

3 okur beğendi.
30 puanlama · 4 alıntı
0 haber · 1.486 gösterim
96 okur kitaplarını okudu.
23 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
6 okur kitaplarını şu anda okuyor.
1 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Ernst W. Heine'nin Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ernst W. Heine'nin Biyografisi

Aslen mimar olup sonradan yazarlığa başlayan 1940 Berlin doğumlu Alman yazar. Uzun süre Güney Afrika ve Suudi Arabistan'da mimarlık yapmıştır. Halen Bavyera'da yazar olarak hayatını sürdürmektedir.
ÖZLEM DAL, bir alıntı ekledi.
21 saat önce · Kitabı okuyor

İnsan üç şeyi geri alamıyor:Yaydan çıkan oku,düşünmeden konuşulan sözü ve kaçırılan fırsatı

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 120)Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 120)
Hamit Pala, bir alıntı ekledi.
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Arap rakamlarındaki dahice yenilik, sıfırın kullanılmaya başlanmasıydı. Sıfır, aslında rakam da olmayan, gizemli bir işarettir. Bir başka rakamın önüne veya arkasına konmasıyla, hiçlik veya sonsuzluk anlamına gelebilir. Çölün soyut Tanrısının doğası, sıfır kavramının içinde yaşamaktadır.

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 238)Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 238)
Cantay, bir alıntı ekledi.
14 Tem 2016

Güvercin Gerdanlığı
-Peki eğer Tanrı yoksa geriye ne kalıyor?”

-Sen. Eskisinden daha da büyük olarak sen kalıyorsun geriye. Çünkü artık ipleri Tanrının elinde olan bir piyon değilsin. Güneşin her doğuşunda kutsallık bulunur. Kutsallık yağmurdadır, kutsallık dağların zirvesindedir, çöllerin derinliklerindedir. Kutsallık yaşlı ağaçlardadır, mağrur çehrelerdedir, her tatlı su kaynağındadır. Kutsallık başkalarına armağan ettiğimiz gülüştedir, döktüğümüz yaşlardadır. Çocuklarımızın gülümseyişindedir. Dünya, insanı hayretten hayrete düşüren mucizelerle dolu. Mesela yıldızlarla kaplı gökyüzü, bunların en güzel örneği. Ve sen hala bir Tanrıya ihtiyaç duyuyorsun öyle mi? Yaşamın amacı Yaşamın ta kendisidir.

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. HeineGüvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine
AĞİT ÇİFTÇİ, bir alıntı ekledi.
16 Şub 22:02 · Kitabı okuyor

Kızıl Saçlı Kadın
Sakın bir kızıl saçlıya güvenme! Yahuda'nın sa saçı ve sakalı kızıl renkteydi.Hiçbir kadın kızıl saçlı olanlar kadar azgın ve şehvetli değildir.Bir hayvandır artık o,kızışmış bir inektir.

Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 54 - yurt)Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş, Ernst W. Heine (Sayfa 54 - yurt)

Ernst W. Heine kitap incelemeleri

Züleyha TİĞİZ, Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş'ü inceledi.
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir Alamut klasiği, bir Hasan Sabbah dahaa amaa her defasında okurkenn aynı heyecan, aynı merakk iştee:) Kesınlıkle tavsıye ediyorum, okumadan geçmemenizi önerdiğim kitaplardan biri :)

Daha önceden okuduğum Vladimir Bartol un yazdığı Fedailer Kalesi Alamut un ardından (ki bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim) Hasan Sabbah ve Alamut tan bahseden bir kitap daha okumak iyi olur düşüncesi ile başladığım Alamut'a Dönüş her ne kadar kolay okunan bir kitapsa da ilk başlardaki heyecanını sonlara doğru kaybeden bir kitap. Uzun yıllar Arap yarım adasında yaşayan yazarın bu ilk kitabı ilk başlarda Fedailerin sırrını çözmeye çalışan bir Tapınak Şovalyesinden bahsederken konu sonradan sonraya arapların cinsel zevklerinin detaylarından, seksi nasıl bir ayin tadında yaşadıklarından, günah olarak isimlendirilmesin diye ona ne gibi anlamlar yüklediklerinden falan bahsetmeye başlıyor. Eğer içinizde Binbir Gece Masallarını okuyan varsa ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır. Sonuç olarak okunabilir ancak okunmasa da gayette olabilir bir kitap. Unutmadan bir de benim okuduğum Yurt Kitap Yayın baskısı olan bu kitap yanlış yazılmış kelimelerle dolu olmakla beraber bir sayfası tamamen boş ve bir yerinde de hikaye anlaşılmaz bir şekilde kesilip başka bir yere atlıyor. Ya baskıda bir kaç sayfa basılmadan atlandı, ya da bambaşka bir hata var. Eğer bu kitabı almak isteyeneniz olursa bu hususlara dikkat etsin. http://www.umutcalisan.com/...3/alamuta-donus.html

Serdar Poirot, Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş'ü inceledi.
23 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir tarihi roman. Adrian ve Orlando adında ikiz kardeş Tapınak Şövalyeleri vardır ve Adrian bir dükü Hasan Sabbah için öldürdükten sonra öldürülür. İşi aydınlatmak için Orlando'yu Adrian'ın yerine Alamuta gönderirler. Bu arada dükü kimin öldürttüğünü tespit etmek için de Benedict adlı bir şövalyeyi gönderirler. Orlando kendini ispatlar ve Dağın Yaşlısının en yakınlarından biri olur. Ancak işin içinde iş vardır ve hikaye beklenmedik bir şekilde sona erer. Mutlaka okunması gereken romanlardan biri.

ali sahin, Güvercin Gerdanlığı: Alamut'a Dönüş'ü inceledi.
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

hassan en Sabbah yetiştirdiği fedailerle suikast sanatını en ince ayrıntılarına kadar anlatıyor ve tahiri neden sağ bıraktı onuda kitabı okudugunuzda göreceksiniz...