Ernst Wilhelm Heine

Ernst Wilhelm Heine

Yazar
8.2/10
6 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
769
Gösterim
Adı:
Ernst Wilhelm Heine
Unvan:
Alman Mimar ve Yazar
Doğum:
Berlin, Almanya, 1940
Resimler ressamlardan, notalarsa bestecilerden sonra da yaşamaya devam ederler. Ancak bir virtüözün canlı tınısı sadece anda yaşar. Günümüzde bu tınılar bir plakta ölümsüzleştirilebiliyor, ancak bu o zamanlar maalesef mümkün değildi.
88 syf.
·Beğendi·10/10
Klasik Batı Müziği hayranı biriyim. Başka müzik tarzı dinlemiyorum. İlk Mozart'la başladım dinlemeye, o yüzden sıkı bir Mozart hayranıyım. Zaten bulduğum zaman alacaktım bu kitabı ama kitabevine sorunca "Yok hiçbir yerde," dediler ve hayal kırıklığına uğradım. Sonra bir baktım ki D&R'da hem de Can Yayınları indiriminde :) Hemen aldım tabii.
Gelelim kitaba. Kitapta klasik batı müziği bestecilerinin nasıl öldürdüğünü, nasıl boğulduğunu, aslında herkesin aktardığı bilgilerin yanlış olduğunu kanıtlamış. Tabii kimse bunların da kesinlikle doğru olduğunu söyleyemez. Sadece ipuçlarından yararlanılarak yazılmış bir kısmı. Ama öyle güzel anlatmış ki sanki bu bestecinin zamanında yaşamışsınız, onun peşinden gidip bu yaşananları takip etmişsiniz.
En etkilendiğim yer Mozart'ın nasıl öldürüldüğünü okumak oldu. Tabii ki Mozart'ın nasıl ve kim tarafından öldürüldüğünü kimse bilmiyor. Sadece ipuçlarından yararlanılarak bir sonuca ulaşılmaya çalışılıyor, ve mantıkla beraber. Ben Antinio Salieri'nin öldürdüğüne inandım bugüne kadar. Ama kitap düşüncemi yerle bir etti. Diğer bestecilerin yaşadıklarını öğrenmek çok hoşuma gitti.
Ayrıca kitabın kapağını çok beğendim. Renk tonu çok hoş :)
Klasik batı müziğine biraz da olsa ilgi duyanlar, ya da benim gibi manyağı olanlar alıp okuyabilir :)
88 syf.
·16 günde·7/10
Kimi ünlü bestecilerin hayatlarına bir çırpıda göz atarken, yaşamlarının ya da ölümlerinin daha az bilinen öykülerini anlatıyor kitap. Kurgu değil gerçekler gibi anlatılmış. Ama nasıl araştırılıp bulunmuş bilemiyorum tabii.Yazarın başka Türkçe kitabını bulamadım. Ama Almanca 7-8 kitabı var. Da bende Almanca yok :(
88 syf.
·1 günde·Beğendi·5/10
Can Yayınları ´´Kırkmerak´´ ismi altında yeni bir seri oluşturmuş ve minik kitaplarla bir çoklarının farkına varmadığı yaşanmış olayları okurun ilgisine sunmaya başlamış. Oldukça da başarılı bir seri. Küçük çerezlik ve okunası kitaplar bir çoğu. Bu kitapta onlardan biri ve daha ismi ile okurun ilgisini çekmekte. Müzik dünyasının tanınmış kahramanlarının yaşadığı esrarengiz olayları ve cinayetleri okurun önüne koymakta. Başlanıldığında hemencecik bitiveriyor kitap. Metroda, otobüste dahi bitirebilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ernst Wilhelm Heine
Unvan:
Alman Mimar ve Yazar
Doğum:
Berlin, Almanya, 1940

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.