Giriş Yap

Esra Banguoğlu Oğut

Yazar
Çevirmen
7.9
62 Kişi
Unvan
Yoga eğitmeni
Yaşamı
Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak? kitabının yazarı, Stressiz Siz Kundalini Yoga DVD’sinin hazırlayıcısı Esra Banguoğlu, öğrencilik yaptığı yıllarda, ağır depresyon, uyuşturucu kullanımı ve genel olarak hayatını amaçsız görme eğilimindeyken, hocası Gurmukh Kaur Khalsa sayesinde Kundalini Yoga ile tanışmıştır. Çok kısa sürede bunların üstesinden gelen Esra, Kundalini yogaya aşık olur ve önce “Kundalini Yoga Hocalık Sertifikası”nı, hemen ardından “Hamilelik Yogası” sertifikasını tamamlar. 2003 yılında Kundalini Yoga’yı ilk defa Türkiye’ye getiren Esra bir çok sertifkalı Kundalini Yoga hocası yetişmesini ve Kundalini Yoga’nın Türkiye’nin önde gelen yoga merkezlerinde öğretilmeye başlamasını sağlamıştır. Teknolojinin gelişmesini çok iyi değerlendirmiş ve 2013 yılında bir ilke imza atmıştır. Türkiye’de ilk defa CANLI, internet üzerinden Kundalini Yoga stüdyosunu kurmuştur. İlk Kundalini Yoga dersine bugüne kadar görülmemiş bir şekilde 2500’ün üzerinde kayıt gerçekleşmiştir. Hocası Darel Rutherford ile eğitimine başladıktan sonra kendisi de yaşam koçluğu yapmaya başlayan Esra, bir çok tekniği bir arada kullanıp, harmanlayıp; kendi geliştirdiği sistemi ile, seanslarının verimini muhteşem seviyelere çıkartmıştır. Gerçek bir yaşam koçunun nasıl olması gerektiğinin en canlı örneklerinden biri olan Esra, halen birebir seanslar yapmakta ve eşi ile birlikte çalışmalarına Los Angeles’ta devam etmektedir.

İncelemeler

Tümünü Gör
312 syf.
·
Puan vermedi
Aykut oğut Esra banguoğlu(bu egoları şişirsekte mi saklasak ?) Kitaptan yorumum
• Kitap soru-cevap şeklinde yazılmış. Kitaptaki her ikisinin farklı açıdan bakması cevaplara derinlik kazandırmış. • Kitabın ilk kısımları "ego" nun hayatımızdaki yanlış algısından bahsederken ayrıca ego nun faydasından, egomuza sahip çıkmamız gerektiğini anlatıyor. • Her insan hayatının her alanında mükemmel olmak, mükemmele sahip olmak ister. Bunların başında aşk, evlilik, iş, aile ve dostluklar gelir. Fakat hepsinin mükemmelini bulmak pek mümkün değildir fakat bu tamamen sizin bakış açınıza bağlıdır.
Reklam
312 syf.
·
15 günde
·
9/10 puan
Öncelikle kitabin adı ve kapak tasarimi falan dandik kişisel gelişim kitaplarından olduğunu düşündürmesin sakın!! Çekim yasası, bilincalti pozitif enerji frekans vs konulariyla ilgilenen okuyan herkes Aykut Oğut okumalı bence. Espirili sade bir dille kendi hayatindan örnekler üzerinden anlatiyor. Bu da daha iyi oturtuyor bu konuları. Bu kitapta da eşiyle birlikte okuyucularindan gelen sorulari yanitlayarak ilerlemişler. Benim aklıma yatmayan yani anlamadigim cevabini merak ettigim tüm sorular vardı açıkçası. Dinle ilgili cakisiyor mu diye merak ettigim konuda soruda vardi hatta. O anlamda ilerde kendimede alacağım bir kitap. Çünkü evet okudum ama bu kitaplari okuyup üstünden zaman gecince etkiside geçebiliyor. Hayatimiza oturtana kadar devam etmek gerekiyor. Günlük hayatta frekansımızı düşürecek etkenler fazla sayida şu siralar bide. Sonuç olarak tavsiye ederim benim umutlarimi yesertiyor bu konular heyecanlandiriyor. Bir gün workshoplarina katilmakta nasip olur belki Amerikada falan.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48