Esra Banguoğlu Oğut

Esra Banguoğlu OğutBu Egoları Şişirsek de mi Saklasak? yazarı
Yazar
Çevirmen
7.9/10
63 Kişi
299
Okunma
13
Beğeni
5,2bin
Gösterim

Esra Banguoğlu Oğut Kimdir?

Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak? kitabının yazarı, Stressiz Siz Kundalini Yoga DVD’sinin hazırlayıcısı Esra Banguoğlu, öğrencilik yaptığı yıllarda, ağır depresyon, uyuşturucu kullanımı ve genel olarak hayatını amaçsız görme eğilimindeyken, hocası Gurmukh Kaur Khalsa sayesinde Kundalini Yoga ile tanışmıştır. Çok kısa sürede bunların üstesinden gelen Esra, Kundalini yogaya aşık olur ve önce “Kundalini Yoga Hocalık Sertifikası”nı, hemen ardından “Hamilelik Yogası” sertifikasını tamamlar. 2003 yılında Kundalini Yoga’yı ilk defa Türkiye’ye getiren Esra bir çok sertifkalı Kundalini Yoga hocası yetişmesini ve Kundalini Yoga’nın Türkiye’nin önde gelen yoga merkezlerinde öğretilmeye başlamasını sağlamıştır. Teknolojinin gelişmesini çok iyi değerlendirmiş ve 2013 yılında bir ilke imza atmıştır. Türkiye’de ilk defa CANLI, internet üzerinden Kundalini Yoga stüdyosunu kurmuştur. İlk Kundalini Yoga dersine bugüne kadar görülmemiş bir şekilde 2500’ün üzerinde kayıt gerçekleşmiştir. Hocası Darel Rutherford ile eğitimine başladıktan sonra kendisi de yaşam koçluğu yapmaya başlayan Esra, bir çok tekniği bir arada kullanıp, harmanlayıp; kendi geliştirdiği sistemi ile, seanslarının verimini muhteşem seviyelere çıkartmıştır. Gerçek bir yaşam koçunun nasıl olması gerektiğinin en canlı örneklerinden biri olan Esra, halen birebir seanslar yapmakta ve eşi ile birlikte çalışmalarına Los Angeles’ta devam etmektedir.
Unvan:
Yoga eğitmeni

Okurlar

13 okur beğendi.
299 okur okudu.
12 okur okuyor.
110 okur okuyacak.
7 okur yarım bıraktı.

Esra Banguoğlu Oğut Çevirdiği Kitapları

Tümünü gör

Esra Banguoğlu Oğut Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Hayatında yapamadıklarını değil yapabildiklerine, olamadığın şeylere değil olabildiklerine bakmaya başla.
Sayfa 119Kitabı okudu
Sokakta yürürken kendi kendine konuşan insanlara DELİ diyoruz.O deli ile bizim aramızdaki tek fark; o, sesli yapıyor-biz sessizce.
Çok sevdiğim bir işim vardı, sonra işimin kölesi oldum!
Her şey önceden belliyse,niye deli danalar gibi ortalıkta koşuşturup bir şeyler elde etmeye ya da bir şeyleri değiştirmeye çalışıyoruz?

Esra Banguoğlu Oğut İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok

Esra Banguoğlu Oğut Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
312 syf.
·
Puan vermedi
Aykut oğut Esra banguoğlu(bu egoları şişirsekte mi saklasak ?) Kitaptan yorumum
• Kitap soru-cevap şeklinde yazılmış. Kitaptaki her ikisinin farklı açıdan bakması cevaplara derinlik kazandırmış. • Kitabın ilk kısımları "ego" nun hayatımızdaki yanlış algısından bahsederken ayrıca ego nun faydasından, egomuza sahip çıkmamız gerektiğini anlatıyor. • Her insan hayatının her alanında mükemmel olmak, mükemmele sahip olmak ister. Bunların başında aşk, evlilik, iş, aile ve dostluklar gelir. Fakat hepsinin mükemmelini bulmak pek mümkün değildir fakat bu tamamen sizin bakış açınıza bağlıdır.
Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak?
Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak?Aykut Oğut · Dharma Yayınları · 2012299 okunma
312 syf.
9/10 puan verdi
Öncelikle kitabin adı ve kapak tasarimi falan dandik kişisel gelişim kitaplarından olduğunu düşündürmesin sakın!! Çekim yasası, bilincalti pozitif enerji frekans vs konulariyla ilgilenen okuyan herkes Aykut Oğut okumalı bence. Espirili sade bir dille kendi hayatindan örnekler üzerinden anlatiyor. Bu da daha iyi oturtuyor bu konuları. Bu kitapta da eşiyle birlikte okuyucularindan gelen sorulari yanitlayarak ilerlemişler. Benim aklıma yatmayan yani anlamadigim cevabini merak ettigim tüm sorular vardı açıkçası. Dinle ilgili cakisiyor mu diye merak ettigim konuda soruda vardi hatta. O anlamda ilerde kendimede alacağım bir kitap. Çünkü evet okudum ama bu kitaplari okuyup üstünden zaman gecince etkiside geçebiliyor. Hayatimiza oturtana kadar devam etmek gerekiyor. Günlük hayatta frekansımızı düşürecek etkenler fazla sayida şu siralar bide. Sonuç olarak tavsiye ederim benim umutlarimi yesertiyor bu konular heyecanlandiriyor. Bir gün workshoplarina katilmakta nasip olur belki Amerikada falan.
Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak?
Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak?Aykut Oğut · Dharma Yayınları · 2012299 okunma
312 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Aykut Oğut'un daha önce Keşke Kadın Olsam adlı kitabini okumustum.Bu kitabı da normalde okuyacak çok kitabım varken, Çeşme'de bir kitapçıda gördüm, daha doğrusu üç taneyi birden almıştım 25 liraya ama orjinal.Çok iyi de yapmışım Önceki kitabini okuduğumdan yazarı sevdiğim için aldım.Gerçekten çok akıcı bir kitap, iki günde bitti.Tek beğenmediğim yanı bu bölümden ne kazandım diye birer sayfa birer sayfa boş yere bırakmışlar sankiSayfa sayısı artsın diye mi yapıldı diye istemdışı düşündüm Kitabın değindiği noktalar çok verimli.Hele kullanılan üsluba bazen çok güldüm.Yeri geldi mi kullanılan argo kelimeler bile sırıtmadan içten bir hava vermiş. Çekim yasasını anlatırken bir şeyi istemekle istediğimiz şeye aşırı bağımlı olmak arasındaki farkı vurgulamış.Aşırı derecede istediğimiz ne varsa muhtaciyet yaratıp isteğimizden daha uzaklaşmamıza sebebiyet verir diyor kesinlikle katılıyorum. Çok güzel bir kitap.Herkese tavsiye ederim
Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak?
Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak?Aykut Oğut · Dharma Yayınları · 2012299 okunma