Giriş Yap

Esra Banguoğlu Oğut

Yazar
Çevirmen
7.9
62 Kişi
265
Okunma
12
Beğeni
4.258
Gösterim
312 syf.
·
Puan vermedi
Aykut oğut Esra banguoğlu(bu egoları şişirsekte mi saklasak ?) Kitaptan yorumum
• Kitap soru-cevap şeklinde yazılmış. Kitaptaki her ikisinin farklı açıdan bakması cevaplara derinlik kazandırmış. • Kitabın ilk kısımları "ego" nun hayatımızdaki yanlış algısından bahsederken ayrıca ego nun faydasından, egomuza sahip çıkmamız gerektiğini anlatıyor. • Her insan hayatının her alanında mükemmel olmak, mükemmele sahip olmak ister. Bunların başında aşk, evlilik, iş, aile ve dostluklar gelir. Fakat hepsinin mükemmelini bulmak pek mümkün değildir fakat bu tamamen sizin bakış açınıza bağlıdır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
312 syf.
Öncelikle kitabin adı ve kapak tasarimi falan dandik kişisel gelişim kitaplarından olduğunu düşündürmesin sakın!! Çekim yasası, bilincalti pozitif enerji frekans vs konulariyla ilgilenen okuyan herkes Aykut Oğut okumalı bence. Espirili sade bir dille kendi hayatindan örnekler üzerinden anlatiyor. Bu da daha iyi oturtuyor bu konuları. Bu kitapta da eşiyle birlikte okuyucularindan gelen sorulari yanitlayarak ilerlemişler. Benim aklıma yatmayan yani anlamadigim cevabini merak ettigim tüm sorular vardı açıkçası. Dinle ilgili cakisiyor mu diye merak ettigim konuda soruda vardi hatta. O anlamda ilerde kendimede alacağım bir kitap. Çünkü evet okudum ama bu kitaplari okuyup üstünden zaman gecince etkiside geçebiliyor. Hayatimiza oturtana kadar devam etmek gerekiyor. Günlük hayatta frekansımızı düşürecek etkenler fazla sayida şu siralar bide. Sonuç olarak tavsiye ederim benim umutlarimi yesertiyor bu konular heyecanlandiriyor. Bir gün workshoplarina katilmakta nasip olur belki Amerikada falan.
312 syf.
·
3 günde okudu
·
Beğendi
·
7/10 puan
Aykut Oğut'un daha önce Keşke Kadın Olsam adlı kitabini okumustum.Bu kitabı da normalde okuyacak çok kitabım varken, Çeşme'de bir kitapçıda gördüm, daha doğrusu üç taneyi birden almıştım 25 liraya ama orjinal.Çok iyi de yapmışım Önceki kitabini okuduğumdan yazarı sevdiğim için aldım.Gerçekten çok akıcı bir kitap, iki günde bitti.Tek beğenmediğim yanı bu bölümden ne kazandım diye birer sayfa birer sayfa boş yere bırakmışlar sankiSayfa sayısı artsın diye mi yapıldı diye istemdışı düşündüm Kitabın değindiği noktalar çok verimli.Hele kullanılan üsluba bazen çok güldüm.Yeri geldi mi kullanılan argo kelimeler bile sırıtmadan içten bir hava vermiş. Çekim yasasını anlatırken bir şeyi istemekle istediğimiz şeye aşırı bağımlı olmak arasındaki farkı vurgulamış.Aşırı derecede istediğimiz ne varsa muhtaciyet yaratıp isteğimizden daha uzaklaşmamıza sebebiyet verir diyor kesinlikle katılıyorum. Çok güzel bir kitap.Herkese tavsiye ederim
312 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Bu egoları şişirsek de mi saklasak ?
Aykut Oğut’un eşi Esra Banguoğlu Oğut ile birlikte yazdığı “soru-cevap” şeklinde bir kitap.Göze çarpan imla hataları rahatsız etse de okurken verdiği keyiften görmezden gelebiliyorsunuz.Sohpet tadında,samimi,akıcı,yine yine kısa sürede bitirebileceğiniz bir kitap. -Her şey başlangıçta sadece DURUMDUR. Aynı durum yeterince tekrarlanırsa SORUN, Aynı sorun yeterince tekrarlanırsa KAOS olur. -Kişinin kendi hakkında aldığı kararlar KİM olduğunu tarif edemez. KİM olduğunun tek bir tarifi vardır; Koskoca EVRENin bireyselleşmiş hali olmak. -Evrende KÖTÜ bir şey yoktur. NEGATİF hissetmek kötü bir şey olsaydı, evren de var OLAMAZDI ! -Evrenin en dandik kuralı ; Bir şeye MUHTAÇSAN, ASLA senin olamaz !
Reklam
·
Reklamlar hakkında
312 syf.
·
6/10 puan
Kişisel gelişim kitapları okurken genelde çok sıkılırım, biri oturmuş da saatlerce bana tavsiyede bulunuyor sanki yada daha doğrusu bana tavsiyede bulunması için sık sık birinin yanına gidiyormuşum gibime geliyor. Eğer beğenmezsem söylediklerini saygımdan kalkamam da... Aynen öyle hissediyorum, yarım da bırakılmıyor ama Aykut Oğut yaşadığı hikayeler üzerinden anlattığı için hal tam olarak böyle olmuyor. Olumlu düşünmenize katkısı olacak...
2
12 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17