Esther & Jerry Hıcks

Esther & Jerry Hıcks

Yazar
7.9/10
7 Kişi
·
36
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.258
Gösterim
Sizi mutsuz eden insanlara dikkatinizi vermeyin, sizi mutlu eden insanlara yoğunlaşın ve her şeyi değiştirin.
Radyonuzu bir FM kanalına ayarladığınızda ve o FM kanalı verici direkleri aracılığıyla yayın almayı umduğunuzda, Çekim Yasası’nı ispatlarsınız. Çünkü radyo sinyallerinin, elektrik direkleri ile alıcınız arasında eşleşmesini anlarsınız.
Sizinle sizin İçsel Varlığınız arasındaki ilişkiyi bilinçli bir şekilde anladığınızda, doğru kılavuza sahip olursunuz.
İçsel Varlığınız ya da Esas Enerjiniz, her zaman avantajınıza olacak bir bakış açısı sunar. Sizin bakış açınız da bununla uyumlu olduğu zaman, pozitif bir çekim oluşur. Diğer bir deyişle, ne kadar iyi hissederseniz, çekim noktanız o kadar iyi olur ve sizin için daha iyi şeyler oluşmaya başlar.
Bir başkası hakkındaki her şeyi fark ederseniz, o zaman o yanların hepsini kendi deneyiminize davet edersiniz. Eğer dikkatinizi, onların yalnızca sevdiğiniz yönlerine verirseniz, sadece onları kendi deneyiminize çağırırsınız.
Gerçek kimliğinizle ve ne istediğinizle uyum içerisinde olmayan bir şey yaptığınızda ya da söylediğinizde İçsel Varlığınız size negatif bir duygu sunar. Aynı şekilde, niyetlerinizle uyum içerisinde bir şey söylediğiniz, yaptığınız ya da düşündüğünüz zaman İçsel Varlığınız size pozitif duygu sunar.
Eğer ‘Yeni, kırmızı bir araba istiyorum.’ derseniz, onu yaratmaya başlarsınız ama eğer ‘ama çok pahalı’ diye eklerseniz kendinizi eserinizden uzaklaştırmış olursunuz.
Bir şeyleri ispatlamaya çalışmanın sorunu, genelde sizi yapmak istemediğiniz şeylere zorlamalarıdır.
Eğer yardımcı olmak istiyorsanız gözünüzü derde değil yardıma dikmenizi öneririz, bu ikisi oldukça farklıdır. Çözüm aradığınız zaman pozitif duygu hissedersiniz; ama soruna baktığınız zaman negatif duygulara takılırsınız
416 syf.
·2 günde·1/10
Amerikalıların aşırı bireyselciliğine oynayan, tamamen satış ve kâr realizasyonuna odaklı kesinlikle bir kişisel gelişim kitabı olarak görülmemesi gereken son derece basit bir dille yazılmış... basit bir kitap.
Bir tanıdığımın ısrarı ile aldığım bir kitaptı. Ancak bu kadar aykırı ve boş bir eser ile karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim.
Paranız ve zamanınız çok olsa bile alıp okumanızı tavsiye etmeyeceğim bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Esther & Jerry Hıcks
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 36 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.