Ethan Cross

Ethan Cross

Yazar
7.3/10
13 Kişi
·
24
Okunma
·
1
Beğeni
·
960
Gösterim
Cehalet asla bilgiye tercih edilemez. Bilmek insana neye mal olursa olsun. Gerçeğe karşı umursamazlık ve körlük bizi olduğumuz yerde zapt eden ve kendi zihinlerimize mahkum bırakan zincirlerdir. Gerçek bizi özgürleştirir.
Hepimiz hayatımızın bir noktasında kahraman ya da suçlu olmayı veya yürüyüp giderek koyun olarak kalmayı seçmek zorunda kalabiliriz.
Kötülük olmadan iyiliği nasıl tarif edebilirsin? Suçlu olmadan kahraman olmaz. Seni tanıyınca anladım. Bu benim varoluş nedenim.
Ethan Cross
Sayfa 258 - Francis Ackerman
Bu kitaba poliste demek büyük haksızlık olur. Zira ana karakter bir sivil. Seri katil romanı denemez, yaklaşık elli sayfa bu konudan bahsedilmiş. İlk güzel başladı ama ilerledikçe sıkıntı bastı bana. Kitabın konusu seri katil olmasına ragmen buna fazla deginilmemis. Cok fazla tesadüfler var kitapta. İnandıricıliktan uzak, sığ anlatım ve basitlik. Benim için vakit kaybıydı
muhteşem bir kitap muhteşem bir hazdı benim için genelde sonu ters köşe getiren kitapları sevsem de bu kitaba bayıldım.sadece neden böyle yazarların daha çok kitabı çevrilmiyor diye içim içimi yiyor açıkcası polisiye seven herkesin bu kitabı okumasını öneriyorum...
Fazlasıyla kalite ve sürükleyicilik sunan konusuyla ve anlatımıyla sürekli tedirgin eden son sayfasına kadar merak edip depresyona sokan kitap devamını bekliyorum. :)
Zeki, acımasız bir seri katil..kurbanları önce tutsak edip, sadistik oyunlar oynayarak kurtulma şansı veriyor ( testere gibi ama daha değişik)...bir polis eskisi...buraya kadar iyi.. birden konuya Amerikan derin devleti komplosu monte ediliyor. İkisi bir arada gitmiyor. Sürpriz sonla bunun önemi kalmıyor. Aksiyon heyecan var tabi ama sabun köpüğü gibi. Yazarın ilk kitabı. Üç devam kitabı daha var ama Türkçeye çevrilmemiş. Bu seri katil daha iyi işlenebilirdi. Sanki devam kitaplarına bir hazırlık gibi olmuş.
Nasıl bir insandır ki bir çocuğun üzerinde deneyler yaparak onu bir psikopata, bir seri katile dönüştürebileceğini ispatlamaya çalışır? Hem de kendi çocuğunu...

Ackerman, akıl hastanesinden kaçmış etrafına ölüm saçan bir seri katildir. Asla acıması yoktur ve öldürmeden önce kurbanlarıyla kedi fare oynamayı seven ve onların korkularından beslenen psikopat bir adamdır. Kitabın başından sonuna kadar heyecanla ve merakla okudum. Okumak isteyenlere hiç düşünmeyin, okuyun diyebileceğim mükemmel bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ethan Cross
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 24 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.