Eugene Kennedy

Yazar 9,0/10 · 6 Oy · 1 kitap · 21 okunma ·  2 beğeni
Nilgün Çiloğlan, bir alıntı ekledi.
18 Mar 13:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendimizi uzaktan,bir sahnedeymişcesine izler ve diğerlerinin alkışlayacağı davranışlar içine gireriz

Beni Gerçekten Tanısaydın Yine de Sever Miydin?, Eugene Kennedy (Sayfa 34 - İmge Yayınevi)Beni Gerçekten Tanısaydın Yine de Sever Miydin?, Eugene Kennedy (Sayfa 34 - İmge Yayınevi)
Nilgün Çiloğlan, bir alıntı ekledi.
18 Mar 13:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer diğerlerinin içimizi görmelerine izin vermezsek,içimizdeki gerçeği dışarı çıkaramayız.Güneşli ve aydınlık yerler tehlikeli göründüğünden,olabileceğimiz her şeyi,tüm gizilgücümüzü karartılmış bir odada saklarız.Ama tüm canlılar için olduğu gibi,bizim de gelişebilmemiz için güneş ışığına gereksinimimiz vardır.Acı verse de,içinde bulunduğumuz durumun biz ıstediğimiz için başımıza geldiğini farketmek yararlıdır.

Beni Gerçekten Tanısaydın Yine de Sever Miydin?, Eugene Kennedy (Sayfa 33 - İmge Yayınevi)Beni Gerçekten Tanısaydın Yine de Sever Miydin?, Eugene Kennedy (Sayfa 33 - İmge Yayınevi)
Gülen, bir alıntı ekledi.
28 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kalabalıktan gerçekten sıyrılıp tek başımıza durabilmemiz için güçlü insanlar olmamız gerekir. Güçlü olmak, kendine güveni gerektirir. Kendine güvenme duygusu ise modaya uymanın pırıltılı amayüzeysel besinini neredeyse zorla gırtlağımıza dayayan bir kültür tarafından sürekli eritilip yok edilen bir psikolojik özelliktir.

Beni Gerçekten Tanısaydın Yine de Sever Miydin?, Eugene KennedyBeni Gerçekten Tanısaydın Yine de Sever Miydin?, Eugene Kennedy
Sefa Mehmet, bir alıntı ekledi.
29 Ara 2015

Kokteyl partileri, insanların kendilerini sakladıkları nefis yerlerdir. Ellerdeki kadehler savaşçıların kalkanlarını andırır. Konuşulanlar, dolaptan sadece bu olay için çıkarılmış özel giysilere benzer. Bir partiden diğerine gittiğinizde, sizin yerinize, yakanıza iliştireceğiniz bir minyatür teyp konuşsa, kimse fark etmez.

Beni Gerçekten Tanısaydın Yine de Sever Miydin?, Eugene KennedyBeni Gerçekten Tanısaydın Yine de Sever Miydin?, Eugene Kennedy