Faruk Furkan

Faruk Furkan

Yazar
9.7/10
43 Kişi
·
90
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.166
Gösterim
Şimdi sana Allah için bir soru soracağım; ama lütfen bu soruyu iç âlemine dönerek, kendinle yüzleşerek ve samimiyetle cevaplandır. Eğer bu soruya doğru cevap verir ve iç âleminde gerçek cevabını bulursan bil ki bu, senin için hayrın başlangıcını oluşturacak ve seni Rabbine yakınlaştıracaktır. Sorum şu:

Bu güne kadar hiç "Bu kelime ne demektir, ne anlama gelir, benden ne istemektedir" diye düşündün mü? Ve yine hiç düşündün mü "Peygamber Efendimiz (s.a.v) söylediğinde bütün kafirler ona saldırdı, işkence etti, yurdundan çıkardı; peki, ben söylediğim zaman acaba neden hiç bir kafirin kılı kımıldamıyor, rahatsız olmuyor, beni tehdit etmiyor, bana karşı gelmiyorlar?" diye.
178 syf.
·10/10
Mükkemel bir kitap ve ötesi :İki sene önce okumuştum .

La İlahe İllallah Ne Demek Biliyor musun? Belkide türkçe manasını bile bilmiyorsundur. Bir de bunun şartları var .

Her idolojinin, izmin şartları olurda ,ALLah ın dinin şartları olmaz mı ? ilk şart La İlahe İllallah ,sonrasında namaz geliyor .

Laikin La İlahe İllallah in gereklerini beşeri sistemler anlatmaz ,anlatırsa ona itaat edenler ona baş kaldırıcaklar korkusu doğar içlerine .

La İlahe İllallah Ne Demek Biliyor musun? Namaz in şarları olduğu gibi bu kelimeninde şartları var . Bilmiyorsan hemen başla okumaya .

“İçlerinden kendilerine bir uyarıcının gelmesine şaştılar. Kâfirler dedi ki: “Bu, yalan söyleyen bir büyücüdür. İlahları bir tek ilah mı yaptı? Doğrusu bu, şaşırtıcı bir şey. Onlardan önde gelen bir grup: “Yürüyün, ilahlarınıza karşı (bağlılıkta) kararlı olun; çünkü asıl istenen budur” diye çekip gitti. Biz bunu, diğer dinde işitmedik, bu, içi boş bir uydurmadan başkası değildir.” ( Sad. 4-7)

“Onlar için öğüt alıp-düşünmek nerede? Onlara, açıklayan bir elçi gelmişti. Sonra, ondan yüz çevirdiler ve dediler ki: “(Bu,) Öğretilmiştir, bir delidir.” ( Duhan. 13-14)

“Ancak kendilerine hak gelince, dediler ki: “Bu bir büyüdür, doğrusu biz ona (karşı) kafir olanlarız.” Ve dediler ki: “Bu Kur’an, iki şehirden birinin büyük bir adamına indirilmeli değil miydi?” ( Zuhruf. 30-31)
Kitaba başladım önsöz etkileyici idi. Fakat ilerleyen sayfalarda konu dönüp dolaşıp hep aynı konuya değinmiş. Mevcut olan seçim sisteminin yanlışlığına geliyor sürekli. Bütün bu sebeplerden dolayı ben kitaba devam edemedim. Elbette okuyup da çok beğenen benimseyen veya etkilenen mutlaka vardır ve olacaktır bu benim şahsi düşüncem

Yazarın biyografisi

Adı:
Faruk Furkan
Unvan:
Din Adamı

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 90 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 56 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.