Fatih Murat Arsal

Fatih Murat Arsal

Yazar
8.5/10
1.505 Kişi
·
3.806
Okunma
·
313
Beğeni
·
26.622
Gösterim
Adı:
Fatih Murat Arsal
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 26 Aralık 1968
Fatih Murat Arsal (FMarsal) kalbimizi ilk olarak internetten yayınladığı e-kitaplarıyla feth etti. Hikayeleri o kadar etkileyiciydi ki okurları kitap çıkarmasını istedi ve Fmarsal okurlarını kırmayarak Seni Sevmek İstemedim, Nefretten Sonra ve Yalnız Gözlerin için adlı romanlarını kitaplaştırdı. Kitaplar o kadar başarılıydı ki ünü Türkiye sınırlarını geçti.... Türkiye Cumhuriyeti'nin artık yeni bir yazarı oldu...
"... Hatalarımız, ders aldığımız sürece bizi biz yapan şeylerdir."
Fatih Murat Arsal
Sayfa 161 - Ephesus Yayınları, 3. Baskı
Demek insan birisi ile küsken, normal zamandan daha fazla onu özleyebiliyordu.
Fatih Murat Arsal
Sayfa 553 - Ephesus Yayınları, 13. Baskı
'Ama kalbim bana şunu diyor ki, sevdiğim erkeğin bir kolu, hatta iki bacağı olmasa bile ben onu yine koynuma alırdım. Yanıklar önemli şeyler değil. Önemli olan o derinin altında saklanmış olan vicdanı, yüreği, delikanlılığı...'
Fatih Murat Arsal
Sayfa 550 - Ephesus Yayınları
"Bizler siz erkeklerden farklıyız. Cinsellik bizim için o kadar önemli değil. Önemli olan, bir erkeğin yanında ruhumuzun tatmin olması!"
Fatih Murat Arsal
Sayfa 116 - Ephesus Yayınları, 3. Baskı
Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin hayırlıdır ve olur ki sevdiğiniz şey de sizin içinde şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz

( Bakara suresi 216)
"İnanıp inanmamak bir seçenek... Bazen insanlar bir şeylere inanma ihtiyacı duyarlar. İlahi bir güce hepimiz inanıyoruz ve o ilahi gücün yarattığı çok gizemli şeyler olduğunu da biliyoruz. Mesela bilmesek, mıknatısın bir gücü olduğunu kabul edemeyiz...."
Fatih Murat Arsal
Sayfa 107 - Ephesus Yayınları
"Ciddiyim. Bence sevdiğine kavuşulamayınca, bunun tarifi aşk oluyor. Kavuşunca da sevgi..."
Fatih Murat Arsal
Sayfa 570 - Ephesus Yayınları, 3. Baskı
"Her acı bir gün unutulur Pınar. Eğer memnun isen her kötü şey aslında iyi bir şeydir."
Fatih Murat Arsal
Sayfa 505 - Ephesus Yayınları,12. Baskı
575 syf.
·9 günde·8/10
Bir FMA kitabı daha bitti. Bu kadar üst üste okudum diye mi sıkıldım bilmiyorum ama yeter yani. Bu kitapta ve diğer tüm kitaplarında olduğu gibi neden hep erkekler 1.90 üzerinde, kaslı vücutlar,inanılmaz yakışıklı; kızlar hep incecik, uzun boylu ve çok güzeller. Ve erkekler hep ülkenin sayılı zengini oluyor.Aşk romanından çok bilim kurgu okumuş gibiyim. Karakterler bu hayattan çok uzak. Ve ister istemez insanın aklına gelmiyor değil; kısa boyluların sevmeye hiç hakkı yok muuuuuuu? :))
496 syf.
·1/10
Tek bir şey diyeceğim bu kitabın yazarının elinden kalemi biri alsın yav. Adam aşk ve romantizm üzerine kitap yazma adına el atmadığı şey kalmadı. Zoraki Gelin - Ismarlama Bebek - Şahane Gelin... Adam ne kadar klişe Turk dizisi senaryosu varsa kitaplaştırmak uzere bir kariyer ciziyor. Ustelik kitaplarinin buyuk kisminda aşk temasını ergen kızların mafyatik adamlarla sevişmesi uzerine kuruyor. Bu adama kitap yazdırmayın nolur...

Not* Kitabı almadım. Hakkında olumlu eleştiri yazmam için bir arkadasım verdi. Sanırım beni bookstagram falan sandılar. Bebegim kusura bakmayin ama fikirlerimi kiraya cikarmadim henuz. kotuyse kotu derim. bu kitap cok kotu
512 syf.
·3/10
Bu adamın tarzını bile bile bütün kitaplarını okudum bu da benim uslanmadığımı gösteriyor sanırım.
Diğer kitaplarında biraz olsun hoşuma giden şeyler vardı ancak bunda olmadı malesef.
Zafer iyiydi ama harika erkek değildi. Zeynep çocuktu resmen. Arada verilen din mesajları baya bariz olmaya başladı.
Kötü karakterin sonu, Zeynep'in hamilelikle ilgili durumu... Her şey planlıydı. Her şey harika bir düzende ilerledi. Bütün aksilikler tek tek ortadan kalktı.
Sevmedim.
Zafer'den başka kimse uğraşmadı.
Ve beyaz atlet... Lütfen ama :(
692 syf.
·Beğendi·10/10
Kitaba başlamadan önce oldukça kalın bir kitap, sanırım yogun bir iş teposu içinde , bir yıllık bir zaman diliminde okurum diye not düşmüşmüştüm arkadaşlarıma.
Kitabı elime aldığımda ise su gibi akıp gitti.
Harika bir Aşk Romani ve elbette ki güçlü bir kalem FATİH MURAT ARSAL.
Bir mankenin ve zengin bir iş adamını hayatını konu alan yazar kurusun mühteşem bir şekilde okura geçirmeyi yine başarmış.
Sevgilisinin cezaevinde ziyaret eden manken ve ceza evi çıkışında elinde valizi ile karlı bir kış gününde tahliye edilen is adamını Lük Jeep ine yol ve hava durumu şartları ndan dolayi aracına alan manken olayların başlangıcın attığı ilk adım olmuştur.
Yaşanılan zorluklar, geçen her günde oluşan olayları kitabı okuyarak cozmenizi tavsiye ederim. Herkesin keyifle oku ya bilecegi bir roman .
Kitaba Puanım : 10 / 10
Keyifli okumalar
692 syf.
·5 günde·9/10
Sadece SAYGI. Kim ne derse desin ben seviyorum bu yazarın kitaplarını. Ve söylenenler de açıkçası zerre umurumda olmuyor. Kitaptan bahsedecek olursak bu kitap tüm kitaplardaki karakterlerin derlemesi gibi olmuş, daha önce okuduğum tüm kitaplardaki karakterlere yer vermiş ama benim kafam karıştı açıkçası. Bazılarını hatırlamadığım için dönüp bakma gereği duydum kim hangi kitapta yer alıyor diye. Son olarakta 692 sayfa olmasına gerek yoktu diye düşünüyorum. Daha kısa bir şekilde anlatılsa gereksiz uzadı hissiyatı oluşmazdı. Tüm bunların dışında bu kadar kalın bir kitap olmasına rağmen okurken yormuyor. Kafa dağıtmak için birebir.
Ben bu kitabın yorumlarını gördüm, bu kadar kötü olamaz herhalde diyerek başladım ama o kadar kötüymüş. Bitiremedim zaten.
Şimdi başlarda bir adam(?) var, kızı satın alıyor. Kıza kitap boyunca tecavüz ediyor. Yazar da buna aşk diyor. End of the story.
575 syf.
·1/10
İnsanlar bu kitapları okumaktan ne keyif alıyorlar hiç anlamıyorum. Magandalığa yeni ad takmışlar: modern zorba

Bu kitapta anlatıldığı gibi bir erkek profiline bir kadının aşık olması zaten abuk. Adam bildiğin kıro öküz ve mal. Böyle bir adamla ilişki yaşamak tecavüzden farksız.

Yazarın özel hayatında özendiği şeyler bunlar sanırım. Muhtemelen sevişirken partnerinin kafasına odunla falan vuruyordur.

Bu kitaplar yüzünden bir sonraki kuşak gerçekten sado-mazo olacak demedi demeyin. Bu kitapların basılmasına onay veren adamlar da muhtemelen kitabı okurken ereksiyon olan tayfadan. Rezilsiniz.
Bir kere İki Renk Aşk Fatih beyin diğer kitaplarından daha farklı (farklı dediysek hemen paniğe gerek yok anlatımı, dili mükemmel aşkı ve sevgiyi iliklerinize kadar hissettiğiniz harika bir kitaptı. Hele karakterleri... Sizi fazlasıyla tatmin edecek, canlı olmalarını gönülden isteyeceğiniz derece iyiler) Peki farklı ne derseniz tek cevap hikayesi olur. İnanılmaz güzel bir kurgusu vardı. Sürprizi bol, aksiyonu bol, aşkı bol... (Belki de aşkları bile bol :))
Aslında söylenecek çok şey var ama yanlışlıkla bir ipucu veririm korkusuyla kitaptaki kimse hakkında tek bir kelime bile yazamıyorum.
Okuyan çoğunluk arttıkça aramızda çekiştirmesi daha rahat olacak. Şimdilik bu kadarı yeterli.
Fatih Murat Arsal yine harikalar yaratmış ve yazmış, yine kalplerimizi on ikiden vurmuş ve aşkı müthiş bir dille anlatmış.
Yüreğinize sağlık Aşkı Yazan Adam!
Yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler Ephesus Yayınları...
688 syf.
·5 günde·9/10
#FatihMuratArsal
#İkiRenkAşk
#Kitapyorumu
#OkudumBitti

Yazarın ilk okuduğum romanı olunca kalemiyle yeni tanışmış bulunuyorum. Nasıl oldu da bu zamana kadar okumadım inanın bende bilmiyorum. Şimdi yoruma geçecek olursam;

Kırmızıyı sevmesinden daha doğal ne olabilirdi ki? Aşık bir kadın için kırmızının anlamı belliydi. Onun gözünde aşk kırmızıydı. Aşk tek renkti. Aşkı tek renk olarak tanımlayan Aysun’a aitti bu cümleler bunları söylerken nerden bilebilirdi ki Aşkın iki renk olduğunu.

Aşık olduğu Gürkan tarafından gururu incinen Aysun aşkını binbir bahaneler uydurarak kalbine gömdü ve nasıl da onurundan vazgeçmedi. (Gürkan’a yer yer ne çok hakaretler ettim var ya )

Çalışkan, merhametli, yakışıklı Vural Çağlayan tek kelimeyle Aysun’un öyle yanında oldu ki.. İşte ben bu adamla evlenirim bile dedim kendime. Ah Vural ahhhh
576 syf.
·8/10
Beni hiç şaşırtmayan bir yazar. Ama yine de bıkmadan okurum ya. Adamın haslarını yazıyor. Bu kitabı da merakla bekledim ama Ceolarımı geçemedi o kitaplar gibisi gelmez sanırım :) Neyse bu kitaba dönelim. Ayhan asker en adamından. Ayça da Aysun'un ablası Vural ile aynı yerde çalışyrlar. Zaten iki renk aşk da bahsedilen şeyler ile başlıyor kitap. İkili karşılıklı çıkar ilişkisi ile başlıyor sonra olaylar değişiyor. Evet aynı türde yazan bi adam ama yine de merakınızı cezbediyor. Bu yüzden Okutun okuyun ;)

Yazarın biyografisi

Adı:
Fatih Murat Arsal
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 26 Aralık 1968
Fatih Murat Arsal (FMarsal) kalbimizi ilk olarak internetten yayınladığı e-kitaplarıyla feth etti. Hikayeleri o kadar etkileyiciydi ki okurları kitap çıkarmasını istedi ve Fmarsal okurlarını kırmayarak Seni Sevmek İstemedim, Nefretten Sonra ve Yalnız Gözlerin için adlı romanlarını kitaplaştırdı. Kitaplar o kadar başarılıydı ki ünü Türkiye sınırlarını geçti.... Türkiye Cumhuriyeti'nin artık yeni bir yazarı oldu...

Yazar istatistikleri

  • 313 okur beğendi.
  • 3.806 okur okudu.
  • 57 okur okuyor.
  • 1.464 okur okuyacak.
  • 24 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları