1000Kitap Logosu
Fatih R. Civelekoğlu

Fatih R. Civelekoğlu

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
150
Okunma
24
Beğeni
1.620
Gösterim
Tam adı
Fatih Reşit Civelekoğlu
Unvan
Psikolog
Doğum
Almanya, 1971
Yaşamı
1971 yılında Almanya'da doğdu. Orta Doğu Teknik üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Çalışma hayatına başladı. Bilişsel Terapi, Rasyonel Emotif Terapi, NLP ve Hipnoz alanında Çalışmalar yürüten Civelekoğlu, Türk Psikologlar Derneği (TPD), Dünya NLP Eğitmenleri Derneği (İNLPTA), Rasyonel ve Emotif Enstitüsü üyesidir. İstanbul'da psikoterapi alanında faaliyetlerine devam etmenin yanı sıra Moral FM'de "Çözüm Kapısı" ve "Çocuk ve Aile" isimli iki programı da hazırlayıp sunmaktadır. Evli ve iki Çocuk babasıdır.
344 syf.
·
8 günde
·
10/10 puan
Her insanın fıtratı onu bekleyen yazgıyla uyumludur. Bir kişinin yaşayacaklarını kaldırabilmesinde, hayatta başarıyı ve mutluluğu yakalayabilmesinde;’fıtrat’ını yani ‘fabrika ayarları’nı, ömür boyu muhafaza etmesi önem taşır.Zira, kişi fıtratını muhafaza ettiği ölçüde içsel ve çevresel kaynaklarını sorunlar karşısında verimli bir şekilde kullanabilir.
Fabrika Ayarlarımıza Dönüyoruz
Okuyacaklarıma Ekle
184 syf.
·
4 günde
·
5/10 puan
Fatih beyi YouTube'da tanıdım. Evlilik hakkında daha önce hiçbir psikologdan duymadığım hassas tespitleri var. Söylediklerinin çoğuna da katılıyorum. Bundan ötürü kitabını hemen aldım. Ama ne yazık ki kitaptan beklediğimi bulamadım. Kitap kötü değil ama genel bilgiler var. Çok ince detaylar verilmemiş. Videolarındaki doyumu alamadım malesef.
Evlilik Kader Mutluluk Tercihtir
Okuyacaklarıma Ekle
176 syf.
·
10 günde
·
10/10 puan
Her kütüphanede olması gereken, nadir kişisel gelişim kitaplarından biri. Psikolog Fatih Reşit Civelekoğlu yaşadığımız olaylara karşı farklı bir bakış açısı, farklı bir pencere açarak hayata karşı bakış açımızı değiştiren çok kıymetli bir kitabını okuyucularıyla buluşturmuş. Kitabın hali hazırda satışta olmaması çok üzücü. Umarım kendisi bunun gibi başka eserlerini de okuyucularıyla buluşturur.
Pireyi Nasıl Deve Yapıyoruz?
Okuyacaklarıma Ekle
184 syf.
·
6/10 puan
Fatih hocanın kendini konuşurken daha iyi ifade ettiği kanaatindeyim. Kitapta aradığımı bulamadım sanki bir şeyler hafifleterek anlatmak adına eksiltilmiş gibi geldi Yine de herkesin kendine dair bir fayda edinebileceği bir kitap
Evlilik Kader Mutluluk Tercihtir
Okuyacaklarıma Ekle
224 syf.
·
12 günde
·
10/10 puan
Bir bebek sahibi olmak; evi ona göre düzenlemeye başlamaktan, pembe mobilyalar almaktan, şirin mi şirin örtüler hazırlamaktan, duvar kağıdı seçmekten, bebek giysileri almaktan çok daha mühimdir. Anne-babalık bunların ötesinde bir hazırlık gerektirir. Fatih hoca kendi özgü anlatımıyla önemli bir konuya değinmiş, özellikle anne-baba adaylarının okuyup üzerinde düşünmesi gereken başucu kitaplarından biri. Keyifle okuyorum.
Kız Çocuğu Nasıl Yetiştirilir?
Okuyacaklarıma Ekle
184 syf.
·
Puan vermedi
Çok sıradan, hemen her yerde duyup görebileceğimiz cümleler. Beni tatmin etmedi. Yazarın kendisini sosyal medyada da yakından takip ediyorum. Oradaki söylemleri ve kitaptakiler birbirinden hem uslüp hem de içerik bakımından oldukça farklı. Sebebi, kitapta daha genele hitap ediyor olmak olabilir ama bende "çelişkili konuşuyor" imajı yarattı. Bu yüzden ciddi bir hayal kırıklığına uğradım.
Evlilik Kader Mutluluk Tercihtir
Okuyacaklarıma Ekle
176 syf.
·
5/10 puan
Her insanın hayatında en az birkaç kere yaşadığı sorunları terapi hikayeleriyle birlikte işliyor ve bakış açısını değiştirmeyi amaçlıyor. Çok iyi, hayatımızda çığır açan bir kitap denemez ama tecrübe aktarımı konusunda başarılı.
Pireyi Nasıl Deve Yapıyoruz?
Okuyacaklarıma Ekle
344 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Psikolog olan yazarımız; bir insanın yaşadıklarını kaldırabilnesinde , hayatta başarıyı , mutluluğu yakalayabilmesinde fıtrata uygun tespit ve tavsiyelerde bulunmaya çalışmış. Ayrıca , kaygılı, stresli ve korku dolu anlarda acil bir müdahale yöntemi olarak ne yapılması gerektiğini EFT ve RET tekniği uygulamaları ile anlatmış. Piyasada bolca bulunan sıradan kişisel gelişim kitaplarından değil. Yerel ve oldukça başarılı buldum. Tavsiye ediyorum.
Fabrika Ayarlarımıza Dönüyoruz
Okuyacaklarıma Ekle
344 syf.
·
Puan vermedi
Eğer kendi ruh sıkıntılarınızı öğrenmek, zaaflarınızı farkedip bunlar için çözüm yolları arıyorsanız; bu kitap bunun için başyapıt. Fatih Reşit Civelekoğlu yalın anlatımıyla sanki koltuğuna oturmuş da size terapi veriyormuş gibi geliyor. Kitabı altını çize çize okudum. Çünkü bu kitap bir kez okunup kenara atılmayacak kadar değerli.
Fabrika Ayarlarımıza Dönüyoruz
Okuyacaklarıma Ekle
1
12 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.