Ferdinand Von Schirach

Ferdinand Von Schirach

Yazar
7.7/10
206 Kişi
·
723
Okunma
·
15
Beğeni
·
1.896
Gösterim
Adı:
Ferdinand Von Schirach
Unvan:
Ceza Avukatı, Yazar
Doğum:
Münih, Almanya, 1964
1964 Münih, Almanya doğumludur.
1994'ten beri Berlin'de avukatlık yapmaktadır.
Avukatın müvekkilinin suçsuz ya da suçlu olduğunu düşünmesinin hiçbir önemi yoktur. Onun görevi, müvekkilini savunmaktır. Ne eksik ne fazla.
Ferdinand Von Schirach
Sayfa 93 - NTV Yayınları
Özel hayatı hakkında kendi isteğiyle bu kadar çok bilgi veren biri, diğer konularda da gerçeği söyler.
Ferdinand Von Schirach
Sayfa 101 - NTV Yayınları
200 syf.
Almanya Berlin’de yaşayan savunma avukatı Ferdinan Von Schirach’ın beğenerek okuduğum ilk kitabı tam kelimeyle muhteşem.. Suça karşı aldığınız tavırlara dair düşüncelerinizi büyük ölçüde sarsabilecek, sizi suça karşı tavır alırken defalarca düşünmeye sevk edecek bir kitap. Benim gibi ikincisini de hemen okumak isteyeceksiniz...
200 syf.
·7/10
Bir ceza avukatının karşılaştığı davalardan bazılarını bizlere aktardığı kitabı. Kuzenimin tavsiyesiyle okudum. Hoşuma giden bir kitap oldu bence okunabilir. Kitapta hayatımızın içinde olan çok fazla şey var. Okuyunca insan hayret ediyor. Tavsiye ederim.
Kitabı bitirmeden puanlamak pek etik değil gibi duruyor lakin puanlamak istedim. (2018 başlarıydı sanırım bu kitabı okumaya çalıştığımda.)bu kitab ilgimi çok çekmişti. Bir avukatın hikayeleri kimin ilgisini çekmez ki... Zamanında baskısının da bulamamış ve nadir kitapta en son zorla yakalayıp almıştım. lakin gelin görün ki hayal kırıklığına uğradım. Belki de sorun bendedir lakin 50-60 sayfa okudum o zaman ama midem kaldırmamaya başladı bir süre sonra. kimse incelemede bundan bahsetmemiş bu yüzden ben inceleme yazmak istedim. küfür kıyamet kitap. onu da geçtim cinsellik tavan... özellikle cinsellik midemi bulandırdı. neden yazar böyle bir şey yapmış anlayamadım. cidden okuyacak kişilerin ve bitirebilen kişilere şaşkınlıkla bakarım. bir müslüman olarak kaldıramadım ve devam edemedim. o kadar beklentimin olduğu ve bitiremediğim bir kitap olarak kalacak daima. hayatımda 2 kitabı bitiremedim ikisinde de cinsellik mide bulandırıcı seviyenin bile üstündeydi... yazık. güzel hikayaleri mahfediyorlar. küfürü göz ardı etsek bile, cinsellik kitabı elimden atmama sebep oldu. dediğim gibi +18 kitap ve +18 olsanız bile mideniz bulanabilir. ben çok rahatsız oldum. olmayanlara da şaşırırım açıkçası. kitabın dili hafifti konuları iyidi ama işleniş kötüydü. büyük beklentilerim ve çabalarımın sonucu hüsran oğlu hüsran olunca 3 verdim...
200 syf.
·Beğendi·10/10
Hukuk okuyan hukukla ilgilenen herkesin ve suçlar ve cezalar hakkında kitaplar ilgisini çekenlerin okuması gereken ve çok akıcı bir kitap. Bir ceza avukatı aldığı davaları ve savunmalarını çok güzel anlatmıştır bir avukatın adaletin gerçekleşmesi için yaptıklarından bahsediyor.
200 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Suç dediğimiz şeyin aslında hayatımızın ne kadar içinde olduğunu gözümüze sokan bir kitap. Anlatilanlarin kurgu mu yoksa gerçek mi olduğunu bilmem ama asla olmaz diyemeyecegimiz kesin.
200 syf.
·9/10
Hukuk fakültesindeyken tanıştığım bir kitaptı ve okurken son derece etkilenmiştim. Alman yargısı ile ilgili birçok konuda fikir sahibi olmamızı da sağlıyor eser. Birçok hikayeyi soluksuz okuyup sonunda yer alan bilgileri gördüğümde şok olduğumu hala capcanlı bir şekilde hatırlıyorum.

Hukuk, ceza hukuku ve suç kavramlarına ilgi duyan herkesin, özellikle hukuk fakültesinde okuyan öğrencilerin, okuması gereken bir eserdir. Adeta yol göstericidir.
68 syf.
·2 günde·8/10
Hayırlı akşamlar !


İlk kitap kadar olmasa da bu kitapta da öğretici bilgiler vardır. Heyecanlı olaylar kısa öykülerle anlatılıyor. Avukat sadece hukuk alanında değil yazar anlamında da kendini göstermiş. Kitap ilk kitap gibi çok akıcı bir solukta bitirilebilir.


Okumanızı tavsiye ederim.
Suç, bir ceza avukatının yaşadığı hikayelerin anlatıldığı bir kitap. 238 sayfadan ve 11 hikayeden oluşuyor. sadece ilk 3 hikayeyi okudum. sandığımın aksine, şaşırılacak hiçbir olay yok. çok abartı, gerçek olamayacak kadar değişik olaylar bekliyordum ama çok sıkıcı hikayeler var. yarıda bıraktım, kalanını okumaya değmez diye düşünüyorum. hukukla çok fazla ilgiliniz olmadığı sürece okumaya asla gerek olmayan bir kitap. belki de beklediklerimi karşılamadığı için böyle düşünüyorumdur?
152 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
İlk hikaye şeytanın avukatlığı ile başlıyor. Belki de çoğu avukatın, kendine ve belki de mesleğine yabancılaştığını düşündüğü bir an. Düşüncelerdeki avukatların, hep doğrunun yanında yer alan, haklıyı savunan düşüncesi yıkılıyor. Bunu en iyi mesleğin içinde olanlar bilir.
İkinci bir kısım ise, yaşadığımız dünya ve henüz bir kısmımızın yaşamadığı, yaşamak da istemeyeceği, ikinci bir dünya, suç dünyası.. Yaşama mutluluk veren hayaller içerisinde, suç yer almasa da bir gerçeklik olarak ve insan gibi, nesilden nesile yaşamını sürdürüyor. Yaşamın: insanın, istenilmeyen yüzünü farklı şekillerde fazlasıyla göreceksiniz, tabi bu kitapla birlikte..

Yazarın biyografisi

Adı:
Ferdinand Von Schirach
Unvan:
Ceza Avukatı, Yazar
Doğum:
Münih, Almanya, 1964
1964 Münih, Almanya doğumludur.
1994'ten beri Berlin'de avukatlık yapmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 723 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 307 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.