1000Kitap Logosu
Ferdinand Von Schirach

Ferdinand Von Schirach

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
315 Kişi
1.047
Okunma
24
Beğeni
2.343
Gösterim
Unvan
Ceza Avukatı, Yazar
Doğum
Münih, Almanya, 1964
Yaşamı
1964 Münih, Almanya doğumludur. 1994'ten beri Berlin'de avukatlık yapmaktadır.
240 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
- “Avukatlar meslek sırlarını saklamak zorundadır” dedim. “Bana anlattığınız her şey aramızda kalır…” -“Bu polis için de geçerli mi?” - Özellikle polis ve ceza soruşturması ve yargılaması yapan diğer makamlar için geçerli. Susmakla yükümlüyüm, yoksa suç işlemiş olurum.” - “Yine de anlatamam” dedi. Bu satırlar kitabın 207. sayfasından. Almanya’da uzun yıllar ceza avukatlığı yapan yazarın müvekkillerini ve üstlendiği ilginç davaları anlattığı kitabı gerçekten enteresan. Çok uç şeyler yaşamış, çok uçlarda gezinen kişilik bozuklukları göreceksiniz. Çok sade bir dille anlatılmış..Fakat müthiş bir etki yaratmayacak bir kitap.
Suç
7.6/10
· 727 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
200 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
NTV Yayınları özlediğim ve okumaktan keyif aldığım bir basımevi ve kitabı bulana kadar alnımın derisi (yok, aslında odun keserken) çatladı. Diğer kitabı bulamadık, emanet temin ettik dosyalar hazır sorun yok. NTV baskısı bulabilmek, define aramak gibi hissettiriyor artık. Hikayeler kadar içerik bilgisi de ilginçti diyebilirim. Alman hukukunda, ceza mahkemelerinde hukukçu yargıçların yanı sıra hukukçu olmayan, insanların kendi aralarından seçtiği, yargıçlık görevini üstlenen, üstlendiği görev bitince de eski işine dönen insanlar varmış. Mesela canımızı çok yakan taciz, tecavüz, terör gibi olaylar oldu. Bunları al içerde besle, hem de kendi maaşından kesilen vergilerle besle bunları. Bunun yerine gidip bir kişiyi seçiyor ve o kişinin uyguladığı kararı kabul ediyoruz. Hiçbir acıma olmadan en ağır, en sert ceza neyse onu veriyor. Güzel bir durum aslında. Tanata’nın Çay Kasesi, Şans, Çello, Diken, 60 Dakika, Aşk, Etyopyalı, Kirpi, Meşru Müdafaa, Yeşil, Fahner ise adı geçen hikayeler. Aralarında çok güzel ve çok özel hikayeler varken Meşru Müdafaa gibi ilginç ve açıkçası anlamadığım hikayeler de vardı. Tabi genel itibariyle güzeldi. Özellikle Etyopyalı (Etiyopya yazmayı bende biliyorum ama çeviriye uygun yazıyorum) beni epey duygulandırdı ve en beğendiğim anılardan biri oldu. Hepimize iyi okumalar, iyi, sağlıklı, huzurlu ve mutlu geceler dilerim..
Suç
7.6/10
· 727 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5
+18 kitap. kitabın cinsel içeriği mide bulandırıcı. uzak durun!
Kitabı bitirmeden puanlamak pek etik değil gibi duruyor lakin puanlamak istedim. (2018 başlarıydı sanırım bu kitabı okumaya çalıştığımda.)bu kitab ilgimi çok çekmişti. Bir avukatın hikayeleri kimin ilgisini çekmez ki... Zamanında baskısının da bulamamış ve nadir kitapta en son zorla yakalayıp almıştım. lakin gelin görün ki hayal kırıklığına uğradım. Belki de sorun bendedir lakin 50-60 sayfa okudum o zaman ama midem kaldırmamaya başladı bir süre sonra. kimse incelemede bundan bahsetmemiş bu yüzden ben inceleme yazmak istedim. küfür kıyamet kitap. onu da geçtim cinsellik tavan... özellikle cinsellik midemi bulandırdı. neden yazar böyle bir şey yapmış anlayamadım. cidden okuyacak kişilerin ve bitirebilen kişilere şaşkınlıkla bakarım. bir müslüman olarak kaldıramadım ve devam edemedim. o kadar beklentimin olduğu ve bitiremediğim bir kitap olarak kalacak daima. hayatımda 2 kitabı bitiremedim ikisinde de cinsellik mide bulandırıcı seviyenin bile üstündeydi... yazık. güzel hikayaleri mahfediyorlar. küfürü göz ardı etsek bile, cinsellik kitabı elimden atmama sebep oldu. dediğim gibi +18 kitap ve +18 olsanız bile mideniz bulanabilir. ben çok rahatsız oldum. olmayanlara da şaşırırım açıkçası. kitabın dili hafifti konuları iyidi ama işleniş kötüydü. büyük beklentilerim ve çabalarımın sonucu hüsran oğlu hüsran olunca 3 verdim...
Suç
7.6/10
· 727 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
16