Ferdinand Von Schirach

Ferdinand Von Schirach

Yazar
7.7/10
73 Kişi
·
264
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.478
Gösterim
Adı:
Ferdinand Von Schirach
Unvan:
Ceza Avukatı, Yazar
Doğum:
Münih, Almanya, 1964
1964 Münih, Almanya doğumludur.
1994'ten beri Berlin'de avukatlık yapmaktadır.
...insanın genç olup da her şeyin susmaktan daha iyi olduğunu düşündüğü zamanlarda yaptığı gibi, çok fazla konuştum.
Polisiye filmlerde, ona bağırdığınızda suçlu itiraf eder; gerçek hayatta bu iş o kadar kolay değildir. Ve bir adam elinde kanlı bir bıçakla bir cesedin üzerine eğilmişse, o katildir. Aklı başında hiçbir polis, o adamın tesadüfen oradan geçtiğine ve yardım etmek için bıçağı çekip çıkardığına inanmaz. Komiserin çözümün fazlasıyla basit olduğu lafı, senaristlerin icadıdır. İşin aslı tam tersidir. Ortada olan, en muhtemel olandır. Ve neredeyse her zaman doğru olan da odur.
Tanık sorgulamasında bir savunma vekili için en önemli kural, cevabını bilmediği sorular sormamaktır. Sürprizler her zaman hoş olmaz ve insan müvekkilinin kaderiyle oynamaz.
Ömrümüz boyunca incecik bir buz tabakasının üzerinde dans ediyoruz, buzun altı soğuk ve insan çabucak ölüyor. Buz bazılarını taşımıyor, onlar suyun içine düşüyor. Benim ilgimi çeken tam da bu an. Şanslıysak, buz kırılmıyor ve biz dans etmeye devam ediyoruz. Şanslıysak eğer.
Almanya Berlin’de yaşayan savunma avukatı Ferdinan Von Schirach’ın beğenerek okuduğum ilk kitabı tam kelimeyle muhteşem.. Suça karşı aldığınız tavırlara dair düşüncelerinizi büyük ölçüde sarsabilecek, sizi suça karşı tavır alırken defalarca düşünmeye sevk edecek bir kitap. Benim gibi ikincisini de hemen okumak isteyeceksiniz...
Bir ceza avukatının karşılaştığı davalardan bazılarını bizlere aktardığı kitabı. Kuzenimin tavsiyesiyle okudum. Hoşuma giden bir kitap oldu bence okunabilir. Kitapta hayatımızın içinde olan çok fazla şey var. Okuyunca insan hayret ediyor. Tavsiye ederim.
Suç dediğimiz şeyin aslında hayatımızın ne kadar içinde olduğunu gözümüze sokan bir kitap. Anlatilanlarin kurgu mu yoksa gerçek mi olduğunu bilmem ama asla olmaz diyemeyecegimiz kesin.
1994'ten beri Berlin'de avukatlık yapmakta olan Ferdinand Von Schirach'ın başından geçen olayları anlattığı ilk kitabıdır.

Hukuk fakültesindeyken tanıştığım bir kitaptı ve okurken son derece etkilenmiştim. Alman yargısı ile ilgili birçok konuda fikir sahibi olmamızı da sağlıyor eser. Birçok hikayeyi soluksuz okuyup sonunda yer alan bilgileri gördüğümde şok olduğumu hala capcanlı bir şekilde hatırlıyorum.

Hukuk, ceza hukuku ve suç kavramlarına ilgi duyan herkesin, özellikle hukuk fakültesinde okuyan öğrencilerin, okuması gereken bir eserdir. Adeta yol göstericidir.
Kitap çok önerildi o yüzden aldım ama beklentilerimi karşılamadı açıkçası,belkide çok övüldüğü için kitaptan çok şey bekledim bilemiyorum.
Beklentimi karşılamadı maalesef. Ben daha sıradışı davalar ve zeka ürünü savunmalar bekliyordum ama çok sığ kaldı beklentimin yanında. Ama her kitap muhakkak insana birşeyler katar. Elinize geçerse okumanızı tavsiye ederim.
Kitapta anlatılan olayların gerçek olduğunu bilmek okurken daha farklı bir tat veriyor insana. Yazar bir avukat olmasına rağmen usta bir yazarı aratmamış diliyle. Özetle tavsiye edilir.
Yazar bir Alman avukat kitapta ele aldigi konular kendi davaları gercek olaylar yani. Benim icin ilginç bir deneyim oldu.(spoi) Özellikle genc bir muvekkilinin sevgilisini yeme isteğini itirafı ve avukatın bunu saklamasi, bu çocuğun gidip birgun bu durtuyle cinayet işlemesi çok garibime gitti. Avukat muvekkil arasındaki gizlilik diyorlarmış buna.. birde iki kardesin yaşadığı aci deneyim varki içimi çokça burktu, okunabilir farklı bir kitap.
Gerçek hikayelerden oluşan, suçların arkasında olan olayları aslında dışardan görünenden ne kadar farklı olduğunu göstermiş. Ayrıca olayların görünmeyen taraflarını yakalamanın yollarını anlatan akıcı bir üslupla yazılmış başarılı bir eser.
Yaşanmış olayların yer aldığı, bir avukat elinden çıkma bu kitap, aslında herşeyin hayatın içinden olduğunun bir göstergesi. Her olay birbirinden sarsıcı. Kriminoloji üzerine kurgulanan kitapların aslında yalnızca kurgudan ibaret olmadığını, suçun hayatımızda tüm çarpıcılığı ile vücut bulduğunu bu kitapla daha iyi fark edebiliriz. Tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ferdinand Von Schirach
Unvan:
Ceza Avukatı, Yazar
Doğum:
Münih, Almanya, 1964
1964 Münih, Almanya doğumludur.
1994'ten beri Berlin'de avukatlık yapmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 264 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 81 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.