Francesc Miralles

Yazar 7,6/10 · 177 Oy · 4 kitap · 346 okunma ·  5 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

5 okur beğendi.
177 puanlama · 169 alıntı
0 haber · 833 gösterim
346 okur kitaplarını okudu.
299 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
62 okur kitaplarını şu anda okuyor.
6 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Francesc Miralles'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Francesc Miralles'in Biyografisi

1968 Barcelona doğumlu Francesc Miralles Alman Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yayınevlerinde editör olarak çalışmış olan yazar, Franz Kafka ve Hermann Hesse’ye ithaf ettiği birkaç makaleden sonra roman yazmaya karar vermiştir. Yetişkin ve gençlere yönelik yazdığı romanlarının çoğu çok satanlar listesine girmiş ve çeşitli edebiyat ödüllerine layık görülmüştür. Kalp Hapishanesi başta olmak üzere yetişkinlere yönelik romanları birçok ülkede yayınlanmıştır. Miralles Álex Rovira’yla birlikte Einstein’in Son Sırrı ve Mutluluk Labirenti kitaplarını yazmıştır. Yazarın yoğunlaştığı bir diğer alan da kişisel gelişim, rehberlik ve spiritüel edebiyattır. Miralles bu alanlarda birçok kitap yazmış, Kalp Hapishanesi kitabı ülkemizde Pena Yayınları tarafından yayımlanmıştır.Ayrıca Care Santos ile ve Alex Rovira ile yazdığı kitaplar bulunmaktadır.
Meili Meylis, bir alıntı ekledi.
19 Mar 20:06 · Kitabı okudu

Neden bazı insanlar ne istediğini bilirken ve yaşam tutkuları varken diğerleri kafa karışıklığıyla güçsüzleşiyor?

Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, Francesc Miralles (Sayfa 10)Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, Francesc Miralles (Sayfa 10)
Mehtap Gundem, bir alıntı ekledi.
26 Nis 14:29 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sahip oldugumuz herseyin ve sevdigimiz herkesin birgun yok olacagini asla unutmamaliyiz. Bu hep aklimizda tutmamiz ama karamsarliga kapilmamamiz gereken bir seydir. Birseylerin kalici olmadiginin farkinda olmak bizi uzmemeli,ani ve etrafimizdakileri sevmemize yardimci olmalidir.

Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, Francesc Miralles (Sayfa 160)Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, Francesc Miralles (Sayfa 160)
Güler K., bir alıntı ekledi.
25 May 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ben mantıklı ve pragmatist bir adamım, haksızlık hoşuma gitmiyor.

Kalp Hapishanesi, Francesc Miralles (Sayfa 20)Kalp Hapishanesi, Francesc Miralles (Sayfa 20)
Güler K., bir alıntı ekledi.
25 May 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sanırım daha fazla hayal kırıklığı yaşama korkusuyla sosyalleşmekten vazgeçtim. Yeniyetme çağlarımda başkalarının oyununu oynamaktan ve ihtiyaç duyduğum anlarda beni yarı yolda bırakmalarından sıkılmıştım. Öte yandan, dikkate değer bir şeyler konuşabileceğiniz birine rastlamak hiç de kolay değil.

Kalp Hapishanesi, Francesc Miralles (Sayfa 25)Kalp Hapishanesi, Francesc Miralles (Sayfa 25)
Güler K., bir alıntı ekledi.
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hayatımız kendi kurduğumuz bir hapishanenin içinde geçiyor.

Kalp Hapishanesi, Francesc Miralles (Sayfa 152)Kalp Hapishanesi, Francesc Miralles (Sayfa 152)
Songül, bir alıntı ekledi.
22 Oca 15:20 · Kitabı okudu

''Veda etmeden gidenler hiçbir zaman tamamen gide­mezler,'' dedi adam.
"Ve mutlu olmak için ölülerin gitmesine izin verilmeli. Ve yaşayanlara tutunmalısın,"dedi kadın."

Vabeste, Francesc Miralles (Sayfa 153)Vabeste, Francesc Miralles (Sayfa 153)
Elçin, bir alıntı ekledi.
05 Şub 19:30 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Merhaba yalnızlık. Bugün nasılsın? Gel de benimle otur, seninle ilgileneyim.

Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, Francesc MirallesIkigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, Francesc Miralles
Bütün Alıntıları Göster

Francesc Miralles kitap incelemeleri

Nephren Ka, Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı'ı inceledi.
15 Nis 11:15 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 8/10 puan

Evet 1K’nin cicişleri...

Uzun bir okuma süreci sonunda İkigai ile vizyondayız...
İkigai nedir önce onu belirteyim. İkigai VAROLUŞ sebebidir. Her insanın bir ikigaisi vardır. Kimi bilir ikigaisini kimi keşfetmeye çalışır kimi üzerinde durmaz bile.
Şimdi okumaya devam etmeden önce şu soruyu okuyun ve gözlerinizi kapatıp düşünün...
VAROLUŞ SEBEBİNİZ NE?
Her sabah yataktan sizi kalkmaya iten bir güç var, nedir o?......

CARPE DİEM
Kişisel gelişim kitaplarını son derece saçma bulurum. Spiritüel yaşamı destekleyenlerin benim hayatım hakkımda ahkam kesmesi de cabası. O ne öyle : “Carpe diem (Anı yaşa) ?Sanki dünsüz geldim bugüne , sızıyor işte ....
Dünüm bugünüme sızıyor...
Eee peki sevmem de niye okudum mazoşist miyim ben?
Okudum çünkü mevzu bahsi geçenler Japonlar efendim. Hindistan ve Japon kültürü ve geleneği , arınma biçimleri günümüzde oldukça popüler.
Kibirli bir bilgiçlik taslamanın aksine alçakgönüllü ve dingin yaklaşımlarına kapılmıyor değilim.
Derdim 120 yaşına kadar yaşamak mı? Cıks...
Ömrün yarısını geçeli de hayli oldu, o halde ne kadar kaldığını bilmediğim nefesimin geri kalanını bozuk para misali harcamayayım dedim.
( Dipnot: Sigarayı bırakışımın bugün 9. günü... Ben bıraktım siz de bırakın, ne demiş atalarımız : Elle gelen düğün bayram . :) )

HAYAT KUSURLUDUR
Japonlara göre güzellik mükemmellikte değil kusurlu ve eksik şeylerdedir. Bu yüzden Japonlar kusurlu ya da kırık bir çay fincanına büyük değer verirlermiş çünkü gerçek dünyaya benzeyen sadece onlardır.
Halbuki biz naparız çatlayan her bardak nazardandır deyip kırılmadıysa biz kırarız ... :))))

OM MANİ PADME HUM
Bu mantra olumsuz duyguları kontrol etme odaklıdır.
2. egzersiz :Gözlerinizi kapatıp 20 kez tekrarlayınız efendim . :)

MUTLULUK DAİMA KALBİN KARARIDIR
Bana sorarsanız herkesin ikigaisi mutlu olmak... Yapabiliyorsanız buyrun reçete yazıyorum: :)
Reinhold Nieburh ‘un ünlü sükûnet duası:
Tanrım, değiştiremeyeceğim şeyleri
Sükûnetle kabul etme lütfunu bahşet,
Değiştirmem gereken şeyleri
Değiştirmem için cesaret
Ve ikisi arasındaki ayrımı
Yapabilmek için bilgelik ver.
Dua edin...

İŞTE UZUN VE SAĞLIKLI YAŞAMANIN SIRLARI
Aktif kalın, emekli olmayın...
Ağırdan alın, acele etmeyin...
Midenizi tıka basa doyurmayın...
Çevrenizde iyi arkadaşlarınız olsun...
Bir sonraki doğum gününüze kadar şekle girin :)
Gülümseyin :)))
Doğayla tekrar bağlantı kurun
Şükredin...
Anı yaşayın, tadını çıkarın...
İkigainizi takip edin...
Son Söz: Bu bir kamu hizmetidir...

Elçin, Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı'ı inceledi.
 07 Şub 11:09 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

En basit tanımıyla “Hayat” anlamındaki ‘İKİ’ ve amaç anlamındaki ‘GAİ’ sözcüklerinin birleşimi “İKİGAİ”. Size mutlu olmak için yapmanız gerekenleri sıralayıp sinirlerinizi harap etmiyor size mutsuzluğunuzun temeldeki nedenini bulabilmeniz için bir adım atma şansı sunuyor. Hayır hayır inanın bana psikanaliz gibi çocukluğunuza falan inmeye çalışmıyor. Aslına bakarsanız geçmiş yaşantılarınız bu felsefenin hiç de umurunda değil. Gelecek gibi belirsiz bir olguya tutunmaya da hiç niyeti yok. Düşünüyorum da bence açık ve net. Doğru yanıtlar almak istiyorsak kendimize doğru soruları sormamız gerekir. Yaşadığımız anın ne kadar içindeyiz? Televizyon izlerken yediğimiz yemeğin tadının farkında mıyız gerçekten? Aynı anda birden fazla iş yapma tutkunları, aslında en verimsiz çalışanlar sizlersiniz, itiraz etmeden önce konuyla ilgili bilimsel çalışmalara bir göz atmak ister miydiniz? Peki atom bombasının yarattığı tahribata rağmen asırlık insanların ezici çoğunluğunun Okinawa bölgesinde yaşadığını biliyor muydunuz? Çok mu geç yaşam ve beslenme stilimizi değiştirmek için? Bu kitabın hiçbir işe yaramayacağı konusunda peşin hükümlü davranacak dostlar, düşünce şeklinizi değiştirmek için çok mu geç? =)

Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı. Evet, kitabın adı bize uzun bir yaşam iksiri vadediyor gibi. Ama tam olarak öyle değil. Araştırmalara göre Dünya nüfusunun çok çok az bir kısmı bir asırı geçkin hayat sürüyor. Bu sayı resmi verilere dayanmamakla birlikte 300 ila 450 arası. Bunun da yaklaşık yüzde yetmiş beşinin gerçek yaşı doğrulanabiliyor. Bu sayının dünya genel nüfusuna kıyasla ne kadar istisnai bir durum olduğu aşikar. Hal böyle olunca kitabın bize de bunu vadetmesi manidar.
Ancak genel anlamda hayatta bizi mutlu edecek ve biraz daha rahat bir yaşlılık dönemi geçirmemizi sağlayacak birkaç güzel tüyo var elbette. Söze Ikigai terimiyle başlayalım: Ikigai, genel anlamda hayatta amaç edinme anlamına gelir. Yani bir amacınız olsun bu hayatta kesinlikle. Ve bu amacınıza tutkuyla bağlanın. Sizi ömür boyu aktif tutabilecek işlerle ilgilenin diyor kitap. Asla emekli olmayın diyor mesela. Ki bu çok çok önemli bir durum ve benim kitaptan ders aldığım önerilerden biri. İnsan ilişkilerinizde sosyal kalmayı elden bırakmayın. Erken yat, erken kalk kuralı da gözardı etmememiz gereken diğer bir husus.
Yeme içme üzerine '80 kuralı' diye uyguladıkları bir yöntem var. "Hara hachi bu" dedikleri, yani midenin yüzde seksenini doldur anlamına gelen bu cümle, yeme alışkanlıklarının temelini oluşturur. Amaç doymaya başladığınızı hissettiğiniz an yemeyi bırakmaktır. Yiyeceklerinizin büyük bir kısmını yeşillikler oluştursun. Ve küçük küçük porsiyonlarda yemeyi tercih edin. Bu beyninize çok yemek yedim hissi uyandırır ve yemeyi kesip az yemiş olursunuz. Çay olarak yeşil çay (yasemin çayı) için.
   Bunlara ek olarak vücudu hareketsiz bırakmamak gerek. Bundan kasıt spor salonlarında saatlerinizi geçirmek değil, aksine hareket halinde olmak, çok oturmamaktır. Kendinizi yormadan vücut egzersizleri ve olmazsa olmaz yürüme eylemi günlük rutinleriniz olmalı. Her gün muhakkak en az yarım saat yürümek de ihmal edilmemeli.
Kitapta tabiki bu anlattıklarımdan daha fazlası var ama benim hoşuma giden ve uygulayabileceğim tavsiyeler bunlar. Umarım siz okurlar da kitaptan kendinize sağlıklı yaşam için başka tüyolar yakalarsınız. İyi okumalar...

Hilal Kılıç, Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı'ı inceledi.
08 Oca 11:47 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Japonların uzun yaşam sırrının verildiği aslında önemli olanın uzun yaşamak değil yaşadığımız günü olabildiğince kaliteli olmasına yönelik tavsiyelerin bulunduğu, sıkça Japon kültürünün anlatıldığı bir günde bitirilebilecek ancak etkisi uzun süre gitmeyecek bir kitap. Bence verilen önerilerin etkisinin hiç bitmemesi adına başucu kitabı olmayı bile hak ediyor.

Nasıl okuduğunuzu anlamadığınız bir kişisel gelişim kitabı. Hayatınızı anlamlı kılmak için neler yapabileceğinize dair öğütler veriyor, bu öğütlerin sahipleri de 'asırlıklar' yani 100 yaşını devirmiş insanlar. Bu insanlara kulak vermekte fayda var. Kitapta sadece bu amacı bulma ve ona uygun davranma kısmıyla ilgili bir bölüm yok. Bulun diyor, ikigai'nizi bir şekilde bulun, amacınız bu olsun, bu yönde hareket edin diyor.

İpek Yazar, Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı'ı inceledi.
31 Oca 01:22 · Kitabı okumadı · Beğendi · Puan vermedi

Defalarca ne yapıyorsak oyuz.Bu yüzden mükemmellik bir eylem değil,bir alışkanlıktır ~Aristoteles~ demiş Aristo bu kitap içinizdeki ışığı uyandırmak ve hayat amacınızı bulmak üzere tasarlanmış gerçekte kim olduğunuzu,benliğinizi kabul edeceğiniz ve olduğunuz kişinin en iyi versiyonunu bulmanıza yardımcı bir kitap.Benim bu hayattaki amacım ne diye sorguladığınız anlarda belkide size yol gösterecektir.

“Ikıgaı ; hep meşgul kalarak mutlu olma , yaşlanırken genç kalma sanatı.

“Ogimi’nin uzun ömürlü bilge sakinlerinden edindinilen on kural;
1-Aktif kalın, emekli olmayın.
2-Ağırdan alın.
3-Midenizi tıka basa doldurmayın.
4-Çevrenizde iyi arkadaşlarınız olsun.
5-Bir sonraki doğum gününüze kadar şekle girin.
6-Gülümseyin.
7-Doğayla tekrar bağlantı kurun.
8-Teşekkürlerinizi sunun.
9-Anı yaşayın.
10-Ikigainizi takip edin.”

Bu kitap sayesinde çok güzel bilgiler edindim sağlıklı ve uzun yaşama dair. Keşke içindeki tüm bilgileri hafızama kaydedip ihtiyacım olunca kullanabilsem diye düşündüm. Zira kitap insan yaşamına dair herşeyi içeriyor. Ne kadar yemeliyiz? Ne yemeliyiz? Ne kadar hareket etmeliyiz? Ne kadar uyumalıyız? Gibi pek çok sorunun cevabını bu kitapla bulmak mümkün. Bunların içinde en önemli soru ise benim Ikigaim ne ? Yapmamız gereken öncelikli şey kendi Ikigaimizi bulmak ve hayatımızı buna göre şekillendirmek. Bu değerli bilgileri edinmek üzere mutlaka okuyun derim ben keyifli okumalar Can’lar

Japonların günlük yaşantısını ve kültürünü anlatan kişisel gelişim kitabıdır. Öğretici kitapları okumayı seviyorsanız tam size göre bir kitap! Çok kapsamlı bir kitap olmasa da gayet doyurucu ve ön bilgiye sahip olabileceğiniz konulara değinilmiştir. Ben bu kitabı Japonların kültürüne merak sardığım için alıp okuma gereği duydum ve Japonlar hakkında birçok bilgi edindim diyebilirim. Kitabı bitirdiğimde ise, herkesin bir ıkıgaı'sı olmalı dedim kendimce... Bu ıkıgaı Japonca bir terim olup, kaba tabiriyle "hep meşgul olarak mutlu olma" anlamını taşımaktadır. Bu kitabın iki tane yazarı var onların da belirttiği gibi yapmaktan zevk alacağımız işleri yapıp kendimizi meşgul etmeliyiz. Bolca kahkaha atmalıyız yaşam kalitemizi yükseltmek için... Sağlıklı ve uzun ömürlülük için, kitapta belirtilen yüzde seksen kuralına sadık kalmalıyız. Hayatımızdaki olumsuzluklara direnç göstermeliyiz. Hepimizin hayatında olumsuzluklar vardır. Önemli olan bu olumsuzluklarla nasıl başa çıkacak olmamızdır. Bence bütün yaşamınız boyunca bu kitap başucu kitabınız olsun ki hayatınıza yön vermekte zorlanmayın. Ben kitabı başucu kitabı yapmama rağmen on puan vermedim çünkü, Yumuşak Hareketlerle Daha Uzun Bir Yaşam bölümünü okurken az da olsa sıkıldığımı ve kendimi bir diyetisyenin yazıp çizdiği kitabı okuyormuş gibi hissettim.

Gökhan, Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı'ı inceledi.
24 Şub 23:36 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

İKİGANİZİ BULUN
Bu kitap bir kitapçıyı gezerken çok satanlar listesinde gözüme çarptı. Japon ibaresini görünce bir “Japonsever” olarak hemen aldım.
Kitabın hikayesi şöyle; Japonya’da tanışan iki İspanyol yazar Japonya’nın Okinawa şehrinde yaşayan insanların olağandışı uzun ömürlerini (100.000 kişiden 24.055’i 100 yaşın üzerinde) araştırmaya başlıyorlar. Karşılarına “ikigai” adı verilen bir kavram çıkıyor. İkigai; sabah sizi uykusundan uyandıran yani hayatınıza anlam katan şey diyebiliriz. Bilinçli bir insan için hayatın bir dönemi ikiganizi bulmak (burada eğitimin önemi ortaya çıkıyor), diğeri ise ikiganizle meşgulken “akış halini” yakalamak. Akış haline geçtiğinizde sizin için artık zaman, mekan gibi kavramlar önemini yitiyor. Kitapta bu değerler ile ilgili dünyanın her yerinden farklı ve orijinal örnekler veriliyor. Maalesef ülkemizde böyle insan sayısı oldukça az olduğunu bu insanların hayatını okuduğunuzda yeniden fark ediyorsunuz. Kitabın son bölümü ise Okinawa şehrinde yaşayan Japonlar ile yapılan röportajlardan kesitlerden oluşuyor.
Klasik bir kişisel gelişim kitabından farklı olan bu eserin çevirisi de gayet başarılı. Tavsiye edilir efendim.. Herkesin “ikigaisini” bulması ve “akış halini” yaşaması duasıyla…

Hülya Açılan, Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı'ı inceledi.
24 Şub 19:16 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Sadece ikigai değil logoterapi,morita ve psikanaliz gibi diğer faydalı tekniklerden de bahseden kitap güzel bir araştırma örneği.Ogimi adasında yaşayanların anlattıkları,yeme alışkanlıkları-spor anlayışları gibi konu çeşitliliği de bir diğer artısı..

Bütün İncelemeleri Göster