Fügen Yavuz

Fügen Yavuz

YazarÇevirmen
8.4/10
44 Kişi
·
176
Okunma
·
0
Beğeni
·
376
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
179 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Çok harika bir kitap.Çok begendim.Hayatımda okuduğum en anlamlı hikâyelerinden biri.Bu yazarın başka kitaplarını da tavsiye ederim.Sorumlulukla ilgili çok güzel bir kitap.Bence her okur okumalı.......
179 syf.
·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
Güzel bir kitap insanın duyguları aklına geliyo ve çok içten bir hikaye büyükbabası cedric yani diyet adı lord foultery büyükbabası sinirli huysuz birkişi büyükbabası onun bir torununu oldunu duyunca oraya avukatını göndererek ve ona para vermek ona vermesini be parayı neler için harcadığı avukat küçük lord eve getirdi yani şatoya büyükbabası ona bakınca aynı oğlunu kördü büyükbabası ve torunu konuştular gün geçtikçe büyükbabası torununa ısındı şatodaki herkes şaşırdı kont herAman asık surat sinirli birkişi büyükbabası çocuğun nakadar iyi kalpli bir çocuk Birgül birkadın geldi avukatını yanına geldi benim eşim kontun çocuğu evlilik cüzdanı herşeyi görmüştü bunu büyük konta söyledi yani kanunlara göre en büyük olan lord olabiliyormuş cedric ayakkabıcı boyacısı ve bakkalcıya mektup yazdı ayakkabıcı Birgül birkişi geldi ona bu fıtarafa baktında yazıda çocuğunun lord olduğunu söylemiş aslında buladın aşagı mahalde bir kadın bakkalcı ona mektuplu yolası kont bunları öğrendiyse kadını odaya kaptı ve kadın kaçtı ve sonra kont sen bisey şstiyormusun diye sordu küçük lord evet anemi istiyorum kont tereddüt eti ama artık kadına güvendi ve mutlu şekilde yaşadılar
179 syf.
·Puan vermedi
Çocuk yıllarımda hayatımda ki okuduğum ilk kitap . Kitap okadar güzel di ki konusu hala az çok hatırlıyorum cedric in alçakgönüllüğü iyi kalpliliği o dönemde beni büyülemişti
214 syf.
·12 günde·Puan vermedi
Öncelikle kitap harika.İki saat oldu hala kitabın etkisindeyim.
Üç çocuk var.Adları Peter,Phylis ve Bobie
Bir sürü dostlar ediniyorlar . İlkin demiryoluyla sonra vadiyle dost oluyorlar. Sonunda beklenmedik bir sürpriz var.Onu okuyunca öğrenirsin.
152 syf.
·Beğendi·7/10
Kitabda Cedric adlı 8 yaşında anası ile birlikde Amerikada kasıb yaşayıb xoşbext olan möhteşem tesvir edilen uşaqdan behs edir. Atası Cedric balaca olanda ölür ve babası Cedricin atasını anası ile evlendiyi üçün övladlıqdan silir çünki Cedricin anası Amerikalı idi ve İngilis olan Kont bunu qebul etmeyen biri idi. Kont qeddarlığı ile hamını özünden uzaqlaşdıran, öz uşaqlarını bele sevmeyen biri idi taki Cedrici tanıyana qeder. Cedric ise çox saf,xeyrixah bir uşaq idi. Bir gün bir vekilin gelişi ile Cedricin heyatı tamamile deyişir. Lord olmaq üçün tek varis olan Cedrici babası olan Kont öz şatosuna çağırır. Cedric babası ile tanış olduqdan sonra babasını hamının gözünde deyişmeye başlayır ve sözün esl menasında babasını yaxşı insan etmeye nail olur. Ve şatoda olan bütün hadiseleri kitabı oxuyaraq şahid ola bilersiniz. Burdan öyrendiyim böyük mena ‘ bir insan pis ola biler hamı onu pis tanıya biler amma siz ona hamının baxdığı terefden baxmadığınız zaman, o insanın yaxşı olacağını düşündüyünüz zaman herşey deyişer. Artıq o insan ferqli baxışlar görmeye başlar ve ferqli olmağa çalışar’. İnsanlara qarşı ön yarğılı olmayın.
179 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Hüzünlü ve bir o kadar sevimli tanıdık bilindik hikaye ama olsun yine bir hayli okunası. Ne iyi yaptım da okudum dedirttirdi kendi kendime. :)
179 syf.
·11 günde·4/10
Bu kitabı yıllar önce, çok küçükken okuduğumu hayal meyal hatırlıyorum. Hatta çizgi roman versiyonunu okumuş olabilirim gibime de geliyor ama emin değilim.

Küçük yaşta babasının kaybeden Cedric Fauntleroy, akıllı, kibar ve iyi kalpli bir çocuktur. Cedric'in kont olan büyükbabası her ne kadar anne ve babasını onaylamadığı bir evlilik yaptıkları için dışlasa da oğlunun ölümünden sonra torununa sahip çıkar ve onu İngiltere'ye, yanına alır. Bu iyi kalpli çocuğun hayatına girmesi ile birlikte huysuz bir ihtiyar olan kontun yaşamında büyük değişiklikler olur. http://ucalisan.blogspot.com.tr/...hodgson-burnett.html
206 syf.
·1 günde·10/10
Okuduğum en dokunaklı, en iz bırakan çocuk kitaplarındandı. Karakterler çok iyi yaratılmıştı .Kurgunun başarılı olduğunu düşünüyorum.Yakın zamanda tekrar okuyup o zamanki hislerimi tatmak istiyorum.
179 syf.
·Beğendi·9/10
Küçük Lord Pollyanna'nın erkek versiyonu gibiydi. Onu sevdiyseniz bunu da seversiniz. Büyüklerin kasvetli dünyasını, dedesinin aksiliklerini ve asık suratını sevgi dolu tavırlarıyla yumuşatan bir çocuk vardı.
Hayatımızda herkesin yakın veya uzak bir akrabası böyledir. Bu kitapta insanların değişebileceğine dair insanda umut ışığı yakıyor.

''Kalplerinizi değiştirin
Size hakikat gibi görünen şeylerin hemen değiştiğini görürsünüz.
- Kalp değişir miymiş istenince?
- Dünyanın en sert ve en yumuşak madeni, kalp.Ateşini bulsun; hemen değişir.''
Reis Bey, Necip Fazıl Kısakürek

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 176 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 60 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.