George Armstrong

George Armstrong

Yazar
7.9/10
37 Kişi
·
73
Okunma
·
4
Beğeni
·
756
Gösterim
"Altın sayesinde en asi ruhlar satın alınabilir; tüm para değerleri ayarlanabilir ve ülkelerin borçları değiştirilebilir. Böylece tüm devletler merhametimize muhtaç olurlar."
Hahambaşı Reichhorn'un cenaze söylevinden alıntı.
Stalin ve Churchill savaş sayesinde diktatörleşirlerken Mussolini ve Hitler fakirlik ve fukaralık nedeni ile diktatör olmuşlardır. Başkan Rossevelt ise her iki yolu birden denemektedir.
Yahudiler protokollerinde söyledikleri gibi altını, borsaları ve medyayı kontrol etmekte, siyasileri yönlendirmekte, savaşlara neden olarak dünya tarihini amaçları doğrultusunda değiştirmektedirler.
Yahudiler Fransa'dan iki kere sürülmüşlerdir ve İngiltere'den sürüldükten sonra bu ülkeye geri dönüşleri 400 yıl boyunca engellenmiştir.
Yahudiler hakkında yazılmış düşündürücü bir eser.Bir ailenin tefecilikle dünyaya nasıl hakim olduğunu merakla okudum...
Dünyadaki seçilmiş ırk olarak sadece kendilerini gören ve yaşayan bu insanların gözünde, hıristiyanlar en lanetli insanlar. Dünya devletleri, bankalar,özellikle medya ve yüksek mercilere sızan Rothschild ailesinin bir santraç oyunu gibi tüm ülkelerin üstündeki egemenliklerinin anlatıldığı bu eser, 1940 yılından bu güne sadece politikacıların isimlerinin değiştiğini diger her şeyin aynı şekilde devam ettigini anlatan araştırmalara dayalı bilgilendirici ve düşündurücü bir eser olmuş...
Kesinlikle okunması gereken bir kitap...
Kitabı okuyana kadar dünyayı kimin yönettiğini bilmiyormuşum.Bir ailenin inanılmaz öyküsü.Sıradan bir öykü değil,hepimizin kaderini belirleyen ailenin dolayısiyle hepimizin öyküsü.Dünyadaki her şeye muktedir olan aileye kim sahip olmak istemez? Ben isterdim :))
Oldukça güzel bir araştırma eseri. Rothschild denen meşhur banker ailenin, dünyada ne şekilde geliştiğini, Yahudi emelleri için neler yaptığını, bankaları, medyayı, hatta ülkeleri nasıl ele geçirdiğini, amacına ulaşmak için savaş çıkarmaktan çekinmemesini detaylı bir şekilde anlatıyor. Yahudi kitabı olan Talmud ve sonradan yazılan Yahudi Protokollerine bağlı olarak, İngiltere ve ABD federal rezervlerini ele geçirmeleri, 1. ve 2. Dünya Savaşını başlatmaları, Sovyet devrimini desteklemeleri, Almanları savaşa hazırlamaları gibi pek çok nokta açığa kavuşturuluyor. ABD'nin savaşa sokulmak istenmesi bile anlatılıyor. Kitabın 1940'da basıldığını düşünürsek yazarın tahmin ettiği pek çok noktanın savaş esnasında gerçek olduğunu görebiliriz. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
Dünyanın en zengin ailesi olduğu iddia edilen Rotschildlerin, bu büyük sermayeyi nasıl elde ettikleri ve elde ettikleri bu serveti muhafaza edebilmek için ne tür taktikler uyguladıkları anlatılıyor...Dehşet verici bi aile...
Tüm dünyanın gözleri önünde, insanlığı zaafları olan parayla yöneterek, devletleri iflasa surukleyen belanın diğer adı bu aile. Ve paraya duyduğumuz bu zaafımızı kullanarak, tek dünya devleti altında tüm insanlığı köleleştirmeyi başardıklarında kendi sonlarınında geleceğinide hesaplıyorlardır herhalde.
Yazarın hakkında hiçbir bilgi yok, hayali bir yazar olabileceği de ihtimaller arasında. Dünyanın en güçlü ve en gizli ailesinin böyle bir yazar tarafından hele ki 1940 yılında ifşası; planlanmış bir senaryo olduğunu düşündürüyor bende. Belki de ailenin dünyaya bir gözdağı, psikolijik bir baskı amacıyla kendileri hakkında sadece deryada damla olabilicek bilgilerinin herkes tarafından bilinmesini istemişlerdir.
Kitaba gelecek olursak herşeye rağmen okunmaya değer bilgilerle dolu. Okurken de bitirdikten sonra da şüphenizi hep sıcak tutacak.
Özelliklede bitirdikten sonra dünya gündeminde gelişebilecek olaylara alışagelmiş bir şekilde sadece bize sunulan kısmıyla mı sorgulayacaksınız yoksa şüpheniz bu ailelerinin oyunu olduğunu mu fısıldayacak size?
.
Bir deneyin derim...
Kitapta anlatılanlar doğruysa (ki 1940'da yazılmış ve tahmin ettiğimiz şeylerden bahsetmekte), dünyada meydana gelen savaş, çatışma, sömürü, açlık v.b. olayların neden ve kimler tarafından tezgahlandığı anlaşılmakta ve puzzle'ın parçaları tamamlanmaktadır. Mesele ilginç olmakla birlikte çok da korkutucu.
Elime geçtiğinde 26. Baskısını yapmış bir eser zaten bu ne kadar doğru olduğunun kanıtı taraflı bir eserde olduğunu düşünebiliriz. Rothschild ailesini bilmeden dünya ekonomisi anlaşılamaz
Yahudilerin , Dünya üzerindeki hakimiyetini ele alan kitap 1940 yılında yazılmış.
Kara para ile başlayan ve aynı çizgide devam ederek Dünya servetinin yarısına kadar artan bir varlığın sahibi Rothschild ailesi. Yahudilerin ilk kralı Mayer Amschel Rothschild ve diğer aile bireyleri; hayatları, kirli işleri , gizli planları anlatılıyor.
Finans, Medya ve Altın piyasalarını ellerinde bulunduran güçlü Yahudi ailenin , 1.ve 2.Dünya Savaşları üzerindeki etkileri, İngiltere, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri yönetimindeki hakimiyetleri ayrıntılarıyla anlatılıyor.
"Politikada başarı, yapılan işlerin gizliliginde saklıdır.yani kandırma ve aldatma politikada geçerlidir."ne kadar acı ama doğru bir söz! Gerçekleri ve doğruyu bilebilsek yanlislarimizi düzeltebiliriz ancak bizi kandirdiklari sürece bunu yapma şansımız çok az....

Yazarın biyografisi

Adı:
George Armstrong
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 73 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 98 okur okuyacak.