George Armstrong

George Armstrong

Yazar
7.7/10
77 Kişi
·
181
Okunma
·
10
Beğeni
·
1.074
Gösterim
Adı:
George Armstrong
Unvan:
Avukat, Petrolcü, Sanayici, Çiftçi, Yazar
Doğum:
26 Ocak 1866
Ölüm:
1 Ekim 1954
George Washington Armstrong, avukat, petrolcü, sanayici, çiftçi ve çiftlik sahibi ve yazar, Ramsey Clarke ve Matilda Moseley (Smyth) Armstrong'un oğlu olan yazar, 26 Ocak 1866'da Teksas, Jasper County'de doğdu. Babası, güneyde Metodist Piskoposluk Kilisesi'nin Fort Worth ve Waco ilçelerinde bir bakıcıydı ve daha sonra Fort Worth'da Polytechnic College (şimdi Texas Wesleyan Üniversitesi) başkan yardımcılığını kurdu. Annesi, Teksas Bağımsızlık Bildirgesi'ni imzalayan George W. Smyth'in kızıydı. Armstrong altı çocuğun en büyüğü idi. Marvin College ve Texas Üniversitesi'nde eğitim gördü ve 1886'da lisans diplomasını aldı. Ennis'de iki yıl çalıştıktan sonra birkaç hukuk ortaklığı kurduğu ve 1890'da alderman seçildiği Fort Worth'a taşındı. 1894 Tarrant İlçesine ilçe hakim seçildi; 1898 yılında yeniden isyana yenilmeden önce iki dönem görev yaptı. Daha sonra “Yargıç” olarak adlandırıldı.

Teksas Ticaret Odası'nın kurucu başkanıydı ve sivil gelişimdeki Dallas ve Fort Worth arasındaki işbirliğinin erken savunucusuydu. O bir Metodist, siyasete büyük bir ilgisi olan bir Demokrat ve 1902'de Kongre için başarısız bir aday ve 1932'de Vali için Demokrat adaylığıydı. Otuz beş yıl boyunca çok sayıda yol yazdı. Bu yayınlar, Federal Rezerv Sistemine karşı muhalefet, On Dört ve Onbeşinci değişikliklerin savunulması, anti-Siyonizm, anti-Komünizm ve ayrılık için güçlü destek ve beyaz üstünlük doktrinini içeren tartışmalı görüşlerini dile getirdi. Yargıç Armstrong Vakfı'nı kurdu ve 1949'da Texas Eğitim Derneği'ni kurdu. Her iki örgüt de ırk, siyasi ve finansal konular hakkındaki görüşlerini desteklemeye adanmıştır.

1945'te Yargıç Armstrong Vakfı'nı kuran bir güney milyonerdi. Armstrong, Metodist bir bakanın oğluydu. ve İskoç-İrlanda kökenli idi. Siyonizm ve Wall Street'teki Yahudi finansal manipülatörleri hakkında bir çok kitap ve kitapçık yazdı.

Diğer başlık: Geo. W. Armstrong
Yahudiler ekonomik krizleri her zaman
görürler çünkü bu krizleri kendileri yaratırlar. Bu
insanlar ekonomik krizleri önlemedikleri gibi
kriz öncesi hisse senetlerini yüksek fiyatlardan satıp borsaların dibe vurması sonrası geri
toplarlar. Böyle durumlarda hisseleri yok
pahasına toplayan Yahudiler servetlerine servet
katarlar. Defalardır yarattıkları bu panikler
sayesinde Yahudiler çok kısa sürede dünya
servetinin büyük kısmını ellerine geçirmişlerdir.
Yahudiler ekonimik krizleri her zaman gorurler çünkü bu krizleri kendileri yaratırlar. Bu insan bu krizleri onlemedikleri gibi, kriz öncesi hisse senetlerini yüksek fiyatlardan satip borsalarının dibe vurmasi sonrası geri toplarlar ve servetlerine servet katarlar. Defalarca yarattıkları bu krizler sayesinde dünya servetletinin büyük bir bölümünü ellerine geçirmişlerdir.
Hristiyanların gurur ve aptalliklarini kullanarak onları savaşa sürüklemeliyiz.
Hristiyanlar birbirleriyle uğraşırken bize yer acacaklardir.

~Hahambaşı Reichhorn'un cenaze töreni söylevinden.
Ölümünde Mayer Amschel dünyadaki en zengin insandır. Öldüğünde servetinin büyüklüğü hesaplanamayacak düzeydedir ve bu servet baş döndürücü bir hızla artmaktadir.
Amacımıza hizmet ettigi sürece yalan, ihanet ve rüşvete devam etmeliyiz. Siyasette bize güç kazandıracak şekilde başkalarının servetlerine el koymayı ogrenmeliyiz.

Protokol 2...
“Aristokrasi işçilerin emeğinden
yararlandığı için kendine çalışan işçileri sağlıklı
görmek ister. Hâlbuki biz açlık ve kıtlık ile tüm
işçilerin güçlerini kırmak ve onları bize
tamamen bağımlı hale getirmeyi tercih ederiz.
Tüm gücü ve enerjisi elinden alınmış olan işçi
sınıfları kapitalist düzenin sakin ve ayrılmaz
parçaları haline gelirler.”
George Armstrong
Sayfa 252 - Destek yayınları
"Altın sayesinde en asi ruhlar satın alınabilir; tüm para değerleri ayarlanabilir ve ülkelerin borçları değiştirilebilir. Böylece tüm devletler merhametimize muhtaç olurlar."
Hahambaşı Reichhorn'un cenaze söylevinden alıntı.
168 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yahudiler hakkında yazılmış düşündürücü bir eser.Bir ailenin tefecilikle dünyaya nasıl hakim olduğunu merakla okudum...
Dünyadaki seçilmiş ırk olarak sadece kendilerini gören ve yaşayan bu insanların gözünde, hıristiyanlar en lanetli insanlar. Dünya devletleri, bankalar,özellikle medya ve yüksek mercilere sızan Rothschild ailesinin bir santraç oyunu gibi tüm ülkelerin üstündeki egemenliklerinin anlatıldığı bu eser, 1940 yılından bu güne sadece politikacıların isimlerinin değiştiğini diger her şeyin aynı şekilde devam ettigini anlatan araştırmalara dayalı bilgilendirici ve düşündurücü bir eser olmuş...
Kesinlikle okunması gereken bir kitap...
168 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
2. Dünya Savaşı sırasında yazılmış ABD'nin yönettiği kesin kanıtlarla ispat edilen, yahudi toplumunun ulaştığı gücü gösteren ve zamanın izlerini taşıyan güzel ve okunmaya değer bir kitap
Kitapta yazarın yahudi toplumunu sevmedigi yada nefret ettiği için değil oldukça realist bir bakış açısıyla olayları değerlendirdiğini görüyoruz. Zira bugün Ortadoğu kaynarken bunların dinamitinin bir yahudi devleti olduğunu görmemek oldukça apolitik bir düşünce gerektirir. Ve bunun arkasında duran bir ABD...
İçeriğe gelirsek;
Kara para üzerine kurulu "Rothschild İmparatorluğu" zaman içinde İngiliz ve Fransız merkez bankalari ile Amerika'da ki rezerv bankalarının sahibi olmuştur. Serveti dünya servetinin yarışı olarak kabul edilen bu ailenin 1940 yılındaki serveti ABD GSMH'nin iki katı olmuştur. Dünyada tek bir yahudi imparatorluğu kurulmasi amacina calisan aile, 1. 2 dünya savasi Waterloo deniz savasi ve Rusya'daki Bolşevik ihtilalini finanse etmistir Yalnız bu kitap ABD nin henüz henüz 2 dünya savasina katılmadığı 1940 yılına kadar olan dönemi anlatıyor.

Her neyse yorumu daha fazla uzatmiyim, derin sisayete, dunyanin isleyisine ve dunyanin gizli tarihine kafa yoranlar ve arastirmayi sevenler icin guzel bir kitap...
Iyi okumalar.
168 syf.
·43 günde·Puan vermedi
Kitabı okuyana kadar dünyayı kimin yönettiğini bilmiyormuşum.Bir ailenin inanılmaz öyküsü.Sıradan bir öykü değil,hepimizin kaderini belirleyen ailenin dolayısiyle hepimizin öyküsü.Dünyadaki her şeye muktedir olan aileye kim sahip olmak istemez? Ben isterdim :))
168 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Okumadan önce de yahudilerle ve yahudilerin ileri gelen bu ailesi (Rothschild) ile ilgili haberim vardı. Ama evveliyatından itibaren nasıl başladıklarını, ne yaptıklarını, amaçlarını, inançlarını(!) başardıklarını a dan z ye anlatan, inceleyen güzel bir kitap Okudukça yaşadığımız olayları farklı pencereden görebiliyosunuz. Ve hiçbirşeyin boşuna olmadığını, herşeyin bir amacı olduğunu anlıyorsunuz. Krizler, savaşlar vs hiçbiri boşuna değil. Dert, plan hep aynı. Herkes (liderler, siyasiler, stk'lar, beyaz yakalılar, ülkeler vsvs) onlar için (siyonistler) var ve amaçları dahilinde kullanılan birer köle, kukla hepsi, hepimiz.. Adamlar öyle bir düzen kurmuşlar ki hem kapitalist düzeni kuran bunlar hemde bu düzene karşı komünizmi kuranlarda bunlar. Adamlar her halükarda sizi kontrol ediyor ve efendilik kuruyorlar. Hakketen yahudilerin kafası başka çalışıyor birde buna kendi inançlarının dışında bir inanca saygı olmayınca ne merhamet ne acıma, hoşgörü olmayınca şeytani oluyolar. Açıkçası yazarın düşüncelerine katılıyorum, bunlar(bu aile) olduğu sürece dünyada savaşlar, krizler hiç bitmeyecek..

Bilgilenme, bilinçlenme adına kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum..
168 syf.
·2 günde·9/10
Öncelikle kitabın yazarı olan George Armstrong hakkında nette hiçbir bilgi yok. Kitaptan anlaşıldığı üzere büyük bir Yahudi düşmanı kendisi.

Kitap "Rothschild para imparatorluğu" kurucusu olan Mayer Amschel Rothschild ile bilgiler vererek başlamış. Tefecilik ile başlayan yolun bankerliğe gidişi.

Dünyada tek bir "Yahudi İmparatorluğu" kurmak amacıyla Rothschild ailesinin dünyadaki savaşları nasıl finanse ettiğini anlatan sarsıcı bir kitap.
Kendilerini dünyadaki tek "üstün ırk" olarak gören Yahudilerin kendilerinden olmayanların nasıl kanını emdigini, kutsal saydıkları kitaplardan örnekler vererek açıkça yazmış yazar.
Kitapta ki şu bölüm bayağı enteresan > "Protokol 7’den alıntı 1. Dünya Savaşı sonrası Kayser ve Bethmann Holweg yok edildi ancak Rathnau ve diğer Yahudiler güçlerini korudular. 1. Dünya Savaşı Almanya’yı Yahudi kontrolündeki monarşiden Yahudi kontrolündeki demokrasiye taşıdı.
Almanya’nın başına yeni kişiler ve kadrolar getirildi ancak eski Rothschild etkisi, idealleri ve planları aynen yerlerinde kaldılar. Bu Yahudilerin ilk işi Alman parası olan reichsmarkı yok etmek oldu. Para arzı milyarlarca reichsmark basılarak arttırıldı ve para değersiz hale getirildi. Bu para birimi üzerinden Alman tahvilleri büyük miktarlarda ve büyük ıskonto oranlarıyla uluslar arası piyasalarda satılarak değersizleştirmeye devam edildi. Alman milli servetini, yani toprağını, fabrikalarını bir zamanlar yüksek gibi gözüken fiyatlardan alan Yahudiler ödemelerini değersiz para birimi üzerinden yaptılar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de Yahudi etkisi altındaki Dawes Komisyonu ile Alman Merkez Bankası yeniden yapılandırılarak “Altın Standardına” geçildi. Almanlar tam anlamıyla Yahudiler tarafından köleleştirildi. Adolf Hitler Yahudilerin Alman milli servetinin beşte dördünü kontrol ettiklerini söylemektedir. Yani % 1 nüfus Alman milli servetinin % 80’nine sahiptir."

Kitap, yazarın ABD'lilere şu sözleri ile sonlanmış:
"Daha ne kadar kokuşmuş iki parti düzeniyle Rothschild boyunduruğu altında yaşayacağız? Amerikalılar çok geç olmadan uyanın!

Okuyacak olanlara, şimdiden keyifli okumalar dilerim.
168 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Oldukça güzel bir araştırma eseri. Rothschild denen meşhur banker ailenin, dünyada ne şekilde geliştiğini, Yahudi emelleri için neler yaptığını, bankaları, medyayı, hatta ülkeleri nasıl ele geçirdiğini, amacına ulaşmak için savaş çıkarmaktan çekinmemesini detaylı bir şekilde anlatıyor. Yahudi kitabı olan Talmud ve sonradan yazılan Yahudi Protokollerine bağlı olarak, İngiltere ve ABD federal rezervlerini ele geçirmeleri, 1. ve 2. Dünya Savaşını başlatmaları, Sovyet devrimini desteklemeleri, Almanları savaşa hazırlamaları gibi pek çok nokta açığa kavuşturuluyor. ABD'nin savaşa sokulmak istenmesi bile anlatılıyor. Kitabın 1940'da basıldığını düşünürsek yazarın tahmin ettiği pek çok noktanın savaş esnasında gerçek olduğunu görebiliriz. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
168 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Kitabı tercüme eden Mert Akcanbaş'ın özet bir yorumuyla içeriye adım atıyoruz. Geneli ve ayrıntıyı okumak içinde kitaba göz attığımızda siyasetin, ekonominin, savaşların, antlaşmaların, ticaretin hiç de göründüğü gibi olmadığı anlatılıyor. Çevremizde yanan ateşin niçin söndürülemediğini veya yangın uçaklarından su yerine niçin benzin döküldüğünü eskiye bakarak yorumlayabiliriz.

Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Bazı şeyler resim okumak gibidir. Bakıldığında hiç anlaşılamayan bir resim gördüğümüzde hemen reddederiz. Ama o resmi okumak için resim sanatı hakkında biraz bilgimiz olduğunda oradaki çizim veya fırça darbelerinin birer anlamı olduğunu da görebiliriz. Bu olaylara baktığımızda da aynı durumla karşılaşırız. Bize şu an TV'lerden sürekli empoze edilen düşünceler acaba ne kadar doğru? Bunu geriye dönük baktığımızda aynı durumla karşılaşabiliyoruz.

George Armstrong, bu kitabı ile bir pencere açıyor. Bakmak ve bakmamak elimizde. Kitabın 1940'lı yıllarda ABD'de yayımlandığı unutulmasın! Kitap iki ana başlığı sahip. Bunlar: Rothschild Para İmparatorluğu ve Amerika'nın Ele Geçirilmesi.

Öncelikle Rothscild ailesinin geçmişine giderek, nereden nereye gelindiği hakkında okuyucuya ayrıntılı bilgi veriliyor.

Kitabın sayfa diziliminde üst kısma 'Protokollerden' birer madde eklenerek konu başlıyor. Talmud'dan alıntılar yaparak, Talmud'un Yahudiler dışındaki toplumlara nasıl kötü baktığını, Yahudilikte hoş görü olmadığını ama Hıristiyanlıkta ise sevgi, yardımlaşma unsurlarının olduğunu ifade ediyor.

Yazar kendisinin Yahudi düşmanı olmadığını ama Hz. İsa'ya ihanet eden, çarmıha geren ve kendilerini de küçük görenleri de hoş görüyle bakamayacağını söylüyor.

Meşhur 'Yahudi Protolleri'nin çıkış noktası hakkında da bilgi veriyor. Protokolleri kendince açıklayıp, anlamdırmaya çalışıyor. Örneklerle görünen ile görünmeyeni karşılaştırıyor . Haberleri belli başlı haber ajanslarının servis ettiğini söylüyor. Daha doğrusu onların istediği, gördüğü, duyduğu haberler servis ediliyor ve bu günümüzde de aynı şekilde devam ediyor.

ABD içinde aykırı bir ses. Yahudi karşıtı da diyebiliriz. Kendi ölçeğinde geçmişte yaşanan olayların arkasında Yahudi parmağı olduğunu sürekli tekrarlayan birisi.

2.Dünya Savaşı öncesi Hitler'in Almanya devletini tekrar eski güçlü durumuna getirmek için yaptığı çabaları övüyor. Hitler, Almanya'nın 1. Dünya Savaşı öncesi ve savaş zamanı yaşadığı zorlukların sebebi olarak, ekonomik ve medya gücünü elinde bulunduran kişiler olduğunu söylüyor. George Armstrong da, aynı durum devam ederse Alman ulusunun başka ulusların kölesi durumuna geleceğini ifade ediyor.

Kitap okunduğunda, belki çoğu şeye olumsuz bakabilir, yanlış görebilir, komplo diyebilir, abartı diyebilir, düşmanlık diyebilir, anti-semitik diyebilirsiniz ama gerçekte diyebilirsiniz. Salt doğru ve yanlışın olmadığını düşünürsek okurken çok boyutlu baktığımızda yargılarımız da ona göre olabilir. Yazar, Beyaz Protestan Amerikalı. O yüzden de Yahudi yapılanmasına ve kendilerine ait olması gereken bazı şeylerin 'onların' (goyim olayına tersten bakıyor) elinde olmasını kabul edemiyor. Bunun mücadelesini vermiş. Amerika'da yine Antony C. Sutton (Amerikan Gizli Hükümeti: Kurukafa Kemikler) ile aynı paralel de düşünüyor. Onun da Türkçeye çevrilen tek kitabında neler neler okuyacaksınız. Yine Türkiye'de Cevat Rıfat Atilhan (Cevat Rıfat Atilhan) bu bağlamda düşünülebilir.

Armstrong, 2. Dünya Savaşına Amerika'nın zorla sokulduğunu anlatıyor. Bunu da 1940 yılında yazdığı bu kitapta belirtiyor. Dönemi, dönem içinden yorumlayıp bir yargı oluşturuyor. Tavsiye ederim.

Not: Bu kitabı 15 - 20 Temmuz 2019 tarihleri arası okuyup, inceleme yazısı ise 22 Eylül 2019 tarihinde 1000Kitap sitesine eklenmiştir. 
168 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Tüm dünyanın gözleri önünde, insanlığı zaafları olan parayla yöneterek, devletleri iflasa surukleyen belanın diğer adı bu aile. Ve paraya duyduğumuz bu zaafımızı kullanarak, tek dünya devleti altında tüm insanlığı köleleştirmeyi başardıklarında kendi sonlarınında geleceğinide hesaplıyorlardır herhalde.
168 syf.
·9/10
Yazarın hakkında hiçbir bilgi yok, hayali bir yazar olabileceği de ihtimaller arasında. Dünyanın en güçlü ve en gizli ailesinin böyle bir yazar tarafından hele ki 1940 yılında ifşası; planlanmış bir senaryo olduğunu düşündürüyor bende. Belki de ailenin dünyaya bir gözdağı, psikolijik bir baskı amacıyla kendileri hakkında sadece deryada damla olabilicek bilgilerinin herkes tarafından bilinmesini istemişlerdir.
Kitaba gelecek olursak herşeye rağmen okunmaya değer bilgilerle dolu. Okurken de bitirdikten sonra da şüphenizi hep sıcak tutacak.
Özelliklede bitirdikten sonra dünya gündeminde gelişebilecek olaylara alışagelmiş bir şekilde sadece bize sunulan kısmıyla mı sorgulayacaksınız yoksa şüpheniz bu ailelerinin oyunu olduğunu mu fısıldayacak size?
.
Bir deneyin derim...
168 syf.
·237 günde·Beğendi·9/10
Anlatılanlar gerçek mi ? Değil mi? Asla öğrenemeyeceğim bir kitap. Oyun kurucuları gözünden bakış kazanmanızı sağlıyor. Farklı görüşler katması için okunmaya değer bir kitap olarak görüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
George Armstrong
Unvan:
Avukat, Petrolcü, Sanayici, Çiftçi, Yazar
Doğum:
26 Ocak 1866
Ölüm:
1 Ekim 1954
George Washington Armstrong, avukat, petrolcü, sanayici, çiftçi ve çiftlik sahibi ve yazar, Ramsey Clarke ve Matilda Moseley (Smyth) Armstrong'un oğlu olan yazar, 26 Ocak 1866'da Teksas, Jasper County'de doğdu. Babası, güneyde Metodist Piskoposluk Kilisesi'nin Fort Worth ve Waco ilçelerinde bir bakıcıydı ve daha sonra Fort Worth'da Polytechnic College (şimdi Texas Wesleyan Üniversitesi) başkan yardımcılığını kurdu. Annesi, Teksas Bağımsızlık Bildirgesi'ni imzalayan George W. Smyth'in kızıydı. Armstrong altı çocuğun en büyüğü idi. Marvin College ve Texas Üniversitesi'nde eğitim gördü ve 1886'da lisans diplomasını aldı. Ennis'de iki yıl çalıştıktan sonra birkaç hukuk ortaklığı kurduğu ve 1890'da alderman seçildiği Fort Worth'a taşındı. 1894 Tarrant İlçesine ilçe hakim seçildi; 1898 yılında yeniden isyana yenilmeden önce iki dönem görev yaptı. Daha sonra “Yargıç” olarak adlandırıldı.

Teksas Ticaret Odası'nın kurucu başkanıydı ve sivil gelişimdeki Dallas ve Fort Worth arasındaki işbirliğinin erken savunucusuydu. O bir Metodist, siyasete büyük bir ilgisi olan bir Demokrat ve 1902'de Kongre için başarısız bir aday ve 1932'de Vali için Demokrat adaylığıydı. Otuz beş yıl boyunca çok sayıda yol yazdı. Bu yayınlar, Federal Rezerv Sistemine karşı muhalefet, On Dört ve Onbeşinci değişikliklerin savunulması, anti-Siyonizm, anti-Komünizm ve ayrılık için güçlü destek ve beyaz üstünlük doktrinini içeren tartışmalı görüşlerini dile getirdi. Yargıç Armstrong Vakfı'nı kurdu ve 1949'da Texas Eğitim Derneği'ni kurdu. Her iki örgüt de ırk, siyasi ve finansal konular hakkındaki görüşlerini desteklemeye adanmıştır.

1945'te Yargıç Armstrong Vakfı'nı kuran bir güney milyonerdi. Armstrong, Metodist bir bakanın oğluydu. ve İskoç-İrlanda kökenli idi. Siyonizm ve Wall Street'teki Yahudi finansal manipülatörleri hakkında bir çok kitap ve kitapçık yazdı.

Diğer başlık: Geo. W. Armstrong

Yazar istatistikleri

  • 10 okur beğendi.
  • 181 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 179 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.