Georgia Cates

Georgia Cates

Yazar
6.9/10
113 Kişi
·
367
Okunma
·
14
Beğeni
·
2475
Gösterim
Adı:
Georgia Cates
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 11 Eylül 1975
Georgia Cates 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde doğdu
Georgia, kocası Jeff ve iki güzel kızı ile kırsal Mississippi'de yaşıyor. Yazar olma hayalini kurmaya karar vermeden önce henüz onlara bakmamış olan doğum kontrol hemşiresi olarak on dört yılını geçirdi.

Yazmadığı zaman yazı yazmayı düşünüyor. Evde olunca, müziğini ve sahnelerini görselleştirme çalışmalarında halen devam etmekte olduğu için dinliyor. Ona gelen her hikayenin her zaman ilham kaynağı olacak bir şarkısı var.
“Seni her zaman sevdim, birini seversen eğer, olmasını istediğin gibi değil, olduğu gibi, her şeyiyle seversin.”

Anna Karenina, Lev Nikolayeviç Tolstoy
280 syf.
·2 günde·8/10
Kitap gerçekten güzeldi.Betimlemelerinin az olması,olayların biraz hızlı gelişmesi haricinde herhangi bir problem yoktu.Kalemi gerçekten hoş yazarın.Okutturuyor,sayfaları heyecanla çevirmenizi sağlıyor.Karakterlerde oldukça uyumlu ,kitabın sahip olduğu atmosferle bağdaşıyor.Sin ,etkileyici bir erkek karakter.Başlarda boş ve saçma gelen davranışları zamanla anlam kazanıyor.Okudukça ve tanıdıkça anlam yüklenebiliyor.Blue , her kitapta okumayı umduğumuz güçlü kadın kahraman.Bu hikayenin seyrini değiştiren tek şeyse aşk.Büyülü,müthiş bir hisse sahip olduğunu söylediğimiz çocukça bir tabirle evrilmiyor.Zamanla filizleniyor...
Yarım kaldığı hissini buram buram yaşatan ama devam kitabının henüz çıkma şansına erişemediği güzel bir kitap. Daha iyisi olabilirdi ama.. .Biraz betimleme ve daha ağır bir işlenişe sahip olsaydı.Yine de okuyanı sürükleyen, heyecanladıran bir marotonu hediye ediyor.Okunmalı.
280 syf.
·Beğendi·7/10
Çok sevdiğim kitaplardan birisiydi ve devamı olan 2 kitabının Türkçeye çevrilmesini büyük bir umutla hala hala bekliyorum yıllar oldu asla vazgeçmedim keşke gelse devamında neler olduğunu öğrensek...
356 syf.
·1/10
İlk kitaptan hemen sonra okudum ve sonunda kendime geldim. Ne diye bu kadar duygu eksiği olan bir kitabı okudum anlamıyorum. Ne esprisi var ne de duygusal bir yanı.. Kalbimi yerinden alıp götüren bir tarafı da yoktu o ayrı mesele. İlk kitabın incelemesini bayağı uzun girmiştim, bu kitap için böyle olmayacak.
Yazar araya mesafe koyma işini biraz abartmış gibi geldi bana, üç ay artı üç ay daha altı ay, bir yılın yarısında ayrı kaldılar zaten.. Aşırı sıkıldım nasıl anlatacağımı bilmiyorum.
Hep aynı şeyler, rutinler, heyecanı olmayan işler, samimi olmayan diyaloglar vs. üçüncü kitaba dayanabilir miyim bilmiyorum. Gereksizdi, ilk kitaptan sonra okumamam gerekiyordu farkındayım. Yaptım bir hata, bu da bana ders olsun.
İlk kitapta çeviriye çok sinir olmuştum, bunun hakkında konuşamamıştım. Bu kitabın çevirisi biraz daha katlanılabilirdi.
Gerçekten Jack Henry ismine sinir oldum. Jack desen ne olacak. Biliyorum nedeni var ama ben yine de sinirim.
Margaret hanım olmasa ne olurdu bilemiyorum,
Elveda...
356 syf.
·3/10
İki kitabı okuyan ve bir tanesini de okumaya çalışan ben, ruh halimin değişkenliği nedeniyle başka bir kitap bulup onu bitirdim. Gerçekten okunmuyorsa okunmuyor, bundan sonra başladığım kitapları okuyamadığım zaman başka bir kitabı deneyeceğim. Böyle yapmadığımda hiçbir şekilde kitap okuyasım gelmiyor çünkü.
Dediğim gibi ruh hali nedeniyle elime geçen ilk aşk romanını aldım, okumaya başladım. Biraz önce bitti, sarhoş edici derecede güzel değildi ama tekrardan kitap okuma isteğimi arttırdı.
Kitaba başlarken arka kapağını okumadım, önyargı oluşacağını bildiğimden bilgi edinmeden başladım. Ve şaşırtıcı bir şekilde berbat bir kitap değildi. Son zamanlarda çok nadiren güzel kitapları yakalayabiliyorum. Bu yüzden bu kitap biraz umut ışığı oldu diyebilirim.
İlk sayfalarda kadın karakterimiz olan Laurelyn’in düşünce şekli dikkatimi çekti. Devam etmemin nedeni gerçekten o düşünceydi. Uçakta yolculuk ederken e-reader’ını alıp bir kitap okumaya başladı ve okuduğu kitaptan bahsetti, ‘Kitabın sadece altıncı bölümüne gelmiştim ama baş kadın karakter yeni tanıştığı yakışıklı adama çoktan aşık olmuş, bunu itiraf etmekte zorlanıyordu. Basmakalıp, dedim içimden.’ Tam olarak bunlar yazıyordu. Ve ben yazarın, herkesin işlediği bu konuyu, bizim klişe olarak adlandırdığımız bu konuyu nasıl ilerleteceğini çok merak ettim.
Hikayenin içine girmekte asla zorlanmadım ama yazarın yaptığı ters köşeler… Laurelyn ve Addison Wagga Wagga’ya indiklerinde Laurelyn’in Ben’le bir ilişkisi olacağını düşündüm. Yanıldım. Hemen ardından Zac girdi araya (bundan önce Addison abim yanında bir arkadaşını getiriyor dediğinde acaba Zac’le mi bir şeyler olacak diye düşündüm. Yanıldım.) ve Addison’la Zac’in birlikte olacağını anladım. Biraz kafam karıştı ama yazar yardıma yetişti.
Jack MclachIan diye bir başlık altında, farklı bir bakış açısından anlatılmaya başlandı. Merakım arttı tabii. Sonuç olarak ana erkek karakterimiz Jack oldu! Farklı bir kadın arayan Jack şanslı günündeydi çünkü tam da o gün Amerikalı kızımız sahneye çıktı. Jack, aradığını bulduğunu hissetti. Garson kızın yardımıyla bilgiler edindi. Ama ismini öğrenmek istemedi. Burada biraz durmak istiyorum. İsimlerin bir gücü olduğuna inanırım, benim için isimler önemlidir ve duygulara karışabilir. Jack’in neden isim bilmek istemediğini ve ismini söylemediğini anlayışla karşıladım bu yüzden. Bazıları için saçma gelebilir ama benim için öyle değil.
Aradaki detayları geçiyorum ve esas meseleye geliyorum. Beraber akşam yemeği yerlerken Jack üstü kapalı bir şekilde teklifini sunuyor. Laurelyn biraz geç olsa da durumu kavrıyor ve tam beklenildiği gibi kabul etmiyor. Kim tanımadığı ve daha bir iki kez karşılaştığı adamın teklifini kabul eder ki?
Aldığı red cevabını kendine yediremeyen Jack yine de Laurelyn’in peşinden gidiyor. Peşinden gitmesi fikrini değiştirmeyecektir ama şansını dener. Düşünmesini ister… Sonuç olarak önce tanışmak koşuluyla teklif kabul edilir. Herkes mutlu olur. Ve kimse sadist değildir. Bu kısım içimi rahatlattı çünkü son zamanlarda yaygınlaşan bu sadistlik konusuna dayanamazdım. Olmaması çok iyi olmuş.
Jack’in anlaşması üç aylık. Üç ay beraberiz sonra ne sen ara, ne de ben arayayım. E tabii bu anlaşmayı görünce diyorsunuz ki, ‘Biz çok duyduk bu lafları…’ Doğal olarak bende böyle dedim.
Teklifine ‘evet’ cevabını almak için romantik tavırlar sergileyen (çok az bir miktardı bana göre) bir Jack gördüm. ‘Kendini rahatsız hissetmeni istemem. O yüzden, canın yanarsa bana derhal söyle.’ Gibisinden topuklu ayakkabıyla yürürse ayakları ağrır düşüncesine sahip birini gördüm. Sonrasında ayaklarını ovan bir Jack daha gördüm. Ve gerçekten romantik bir erkek göreceğimi sandım. Tamam yine gördüm ama hayalimdeki gibi değildi…
Yazarın Laurelyn’i 13.kız yapmasını ve 13’ün uğursuzluğunu şöyle bir düşününce… Belki de yazar 13ü uğurlu buluyordur diye düşünmekten kendimi alamadım. Güzel bir detay olmuştu. Tıpkı Laurelyn’in tamamen tesadüf eseri Jack’e Jack demesi gibi.
Tamam Jack’in değişeceğini biliyoruz, hissedebiliyoruz ama bunun ağırdan alınması benim çok hoşuma gitti. Noel için Laurelyn’i ailesinin evine davet etmeyişi gibi. Biraz kırıcı ama gerekli bir durumdu. Daha sonra ailenin yanından erkenden kaçıp Laurelyn’in yanına gelişi hoştu.
Aralarındaki esprilere gülümsediğim de doğrudur. Yazarın ‘ilişkide netlik’ konusuna yaptığı vurgular gözümden kaçmadı. Kitapta iki kişi de ne istediğini biliyordu. Ergenlik yoktu. Gayet olması gerektiği gibiydi diye düşünüyorum. Öyle saçma sapan kıskançlıklar, ergen tavırlar, şımarık bir kadın görmedim. Ve görmediğim için de gayet mutluyum.
Jack’in annesi de olmazsa olmazlardandı. Habire Jack’e öğretemedikleri hakkında üzgündü. Çok tatlıydı.Bir de ben aile üyeleriyle olan diyalogların daha fazla olmasını isterdim. Mesela Jack ve Chloe. Sonuçta kız kardeş,daha fazla konuşma daha fazla kavga isterdim. Aile için sıcak ve tatlı kavgalardan. Olmadı, bende içime gömdüm.
Şu asla kelimesini bu kadar keskin bir şekilde kullanmaktan korkuyorum. Kullananları da görünce ‘hıhı’ demekten kendimi alamıyorum. Neler olacağını nereden bilebilirsin. Olmaz dediğin oluyor genelde, bu yüzden annesinin gelin ve torun istemesine karşılık Jack’in ‘Bu. Asla. Olmayacak. Önce cehennemin buz tutması lazım.’ Tarzı düşüncelerini okuyunca küçümseyen gülüşlerimi atmadan edemedim.
Laurelyn’in gitmeden önce aklı başına gelen Jack sonunda sevdiğini kabullendi. Ama tahmin edersiniz ki çok geç kalmıştı. Laurelyn çoktan gitmişti.
Genel olarak sevdiğim yanları vardı evet, sevmediğim yanları da vardı. Çok mükemmel şeyler hissettiğimi söyleyemem. Nötr durumdayım. İkinci kitabın ilk kitaptan daha iyi olacağını ümit ediyorum.
356 syf.
·5/10
İlk kitabı sevmiştim hatta ikinci kitabı büyük bi merakla biran önce çıksın diye beklemistim ama beklentimin çok çok altında bir kitap oldu benim için.. kitap iki karakterin ağzından anlatılıyor ama çok fazla duygu eksikliği var okurken hic bi duyguları bana inandırıcı gelmedi etkilemedi beni hic, çok yüzeysel geldi bana sevmedim. 3. kitabı da sırf seriyi tamamlamak için okurum, tabi dex çıkarırsa...
340 syf.
·2 günde·10/10
Serinin üçüncü kitabı. tabi ki ilk kitap çook çook güzeldi. ikinci idare eder ama bu eh işte..İkinci kitapta evlenmişlerdi. Hikayeler devam ediyor. Jack 'in geçmişte ki kadınları peşlerini bırakmıyor. Hep sorunlar çıkıyor.
Jack’in en tatlı ve sevgi dolu hallerini okumak kitabı katlanılır hale getirdi. Koşulsuz bir güven vardı ikilinin arasında, bir de bunu sevdim. Ve çocukları olacak...
356 syf.
·Puan vermedi
ikincisini beklediğim ama bi türlü çıkmayan kitapların başında yer alan kitaptır..hoştur,sarar sarmalar,alır götürür..aşk hikayesi olması hikayenin bayacağı anlamına gelse de insanların birbirlerinde bulduğu güzellikler bakımından yüreğinize ince ince dokunur..
356 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
GEORGIA CATES ~ ACITAN GÜZELLİK
İki gün bile dolmadan bitirdiğim yaz günlerimi güzelleştiren aşk dolu kitabım.. (: Birbirlerinin kişiliklerine ve hatta gerçek adlarına dair hiçbir şey bilmeyen ve sadece mutlu olmak, unutmak isteyen bir genç kadın ve bir genç adam.. Adamın sınırları belliydi. Birliktw geçirmek istediği üç ayı vardı ve bu sürede kimliklerine dair hiçbir şey öğrenmeyeceklerdi, aşık olmayacak ve hatta bağlanmayacaklardı.. Üç ay sonra herkes kendi yoluna gidecekti. Ve bir daha asla birbirlerini görmeyeceklerdi.. Peki her şey bu kadar kolay mıydı ? Tabi ki hayır.. Tutku en beklenmedik anda kapınızı çalabilir ! ~ Kitap 18 yaşından büyük okuyucularımız için uygundur.. ~ (:
356 syf.
·2 günde·9/10
Aşktan kötü bir şekilde nasibi alan bir kız, ve süper zengin evliliğe uygun bekar bir iş adamı. Haliyle her ilişki yaşadığı kız kancayı takabilmek umuduyla peşini bırakmamaktadır Jack Henry'mizin. Buda kendine yeni bir yöntem bulmuş ve sözleşmeleri ilişkiler yaşamaya karar vermiş... Ve bu seferki avı da Laurelyn Prescott.
İsimlerini ve kişisel bilgilerini kesinlikle paylaşmıyorlar birbirleriyle. Başka isimler ile ve Laurelyn'in seks-hattı adını verdiği telefonla iletişime geçiyorlar.
Bu klişeyle oluşturulmuş tüm kurgularda olduğu gibi evdeki hesap çarşıya uymuyor tabi ki... Daha fazla detay vermeyeceğim okumak isterseniz kendiniz görürsünüz
356 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Yeterince seviyor muyum?
Yeterince seviliyor muyum?
Uğruna her şeyden vazgeçer miyim?
Uğruma her şeyden vazgeçer mi?
Her türlü engeli aşabilir miyiz?
Bu soruları cevaplamaya çalışan iki yürek.

Yazarın biyografisi

Adı:
Georgia Cates
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 11 Eylül 1975
Georgia Cates 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde doğdu
Georgia, kocası Jeff ve iki güzel kızı ile kırsal Mississippi'de yaşıyor. Yazar olma hayalini kurmaya karar vermeden önce henüz onlara bakmamış olan doğum kontrol hemşiresi olarak on dört yılını geçirdi.

Yazmadığı zaman yazı yazmayı düşünüyor. Evde olunca, müziğini ve sahnelerini görselleştirme çalışmalarında halen devam etmekte olduğu için dinliyor. Ona gelen her hikayenin her zaman ilham kaynağı olacak bir şarkısı var.

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 367 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 85 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.