1000Kitap Logosu
Giancarlo Berardi

Giancarlo Berardi

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
38 Kişi
93
Okunma
5
Beğeni
733
Gösterim
Unvan
Çizgi Roman Yazarı
Doğum
Cenova/İtalya, 15 Kasım 1949
Yaşamı
Giancarlo Berardi (d. 15 Kasım 1949, Cenova, İtalya), İtalyan çizgi roman yazarı. Yarattığı karakterler arasında en ünlüleri Ken Parker (1977) veJulia (1998)'dır. Kurgusal western çizgi romanlar arasında önemli bir yere sahip olan Ken Parker, Berardi tarafından özellikle Robert Redford'un canlandırdığı Jeremiah Johnson karakteri referans alınarak yaratılmıştır.
Dedektif Julia
OKUYACAKLARIMA EKLE
Julia 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
Julia 4
OKUYACAKLARIMA EKLE
Ken Parker - Süper Cilt 2
OKUYACAKLARIMA EKLE
Julia 2
OKUYACAKLARIMA EKLE
Julia 5
OKUYACAKLARIMA EKLE
Julia 3
OKUYACAKLARIMA EKLE
Filipin'de Bir Adam
OKUYACAKLARIMA EKLE
Ken Parker Süper Cilt 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
Alaska Meksika Güneşi
OKUYACAKLARIMA EKLE
Hira Tosun
Hulk'u inceledi.
48 syf.
·
9/10 puan
Pek de beğenmediğim Hulk filminden çizgi romana uyarlanmış olan bu kitapta çizimlerin oyunculara benzememesi biraz sinir bozucuydu. Ama kitabı okuyunca fark ettim ki filmi beğenmeme sebebim aslında görsel efektlerin kötü olmasından kaynaklıymış. Aynı hikayeyi bir de çizgi roman olarak okuyunca konunun aslında güzel ve sürükleyici olduğunu gördüm. Bu tür kitapları okudukça Marvel ve DC'nin bütün filmlerini çizgi romana uyarlamaları gerektiğini ve Türkiye'deki yayınevlerinin de bunları Türkçe'ye çevirip yayınlaması gerektiğini düşünüyorum.
Hulk
9.0/10
· 2 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
Sidar Sadık
Julia 4'ı inceledi.
384 syf.
·
8 günde
·
8/10 puan
Bu seriyi başından okumadım ama birbirinden bağımsız maceralar olduğu için ortasından daldım öyle... Audrey Hepburn ve John Malkoviç model alınarak resimlenmiş bir çizgi roman karşımızdaki. Oldukça güzel de bence. Çizgi roman severler okusun derim.
Julia 4
8.0/10
· 6 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Damla Gül
Kadın Dedektif Julia Sayı 4 - Ateş Tufanı'ı inceledi.
132 syf.
·
2 günde
·
9/10 puan
Çizgi roman yolculuğuma yepyeni bir soluk kattı Julia. Kadın Dedektif Julia serüvenine tek öykülük seriden Ateş Tufanı'yla başladım ve hakkında söyleyeceğim ilk şey "Tam anlamıyla nefes kesici!" olur. Gördüğüm kadarıyla Ateş Tufanı, 1000Kitap'a ilk eklenen Julia öyküsü. O yüzden hiç spoiler'a girmeden Julia hakkında iki kelime etmek istiyorum bu incelemeyi okuyanların ilgisini Julia'ya çekmeyi umarak. Julia bir kriminolog. Polis departmanı ve savcılarla çalışıp suçlunun psikolojik profilini çıkararak olayların çözülmesinde onlarla iş birliği yapıyor. İnsanlara yaklaşımı suçlu gözüyle değil, "kurban" gözüyle başlıyor. Hayatının neresinde yaşadığı hangi olayın onun suç işleme/öldürme güdüsünü tetiklediğiyle ilgileniyor. Tabii bu sırada kendini bin bir çeşit maceranın içinde buluyor. Çizgi roman dehalarının bir araya geldiği Sergio Bonelli Yayıncılık'ın ilk gerçekçi, süreli ve modern kadın kahramanı kendisi. Bana göre çizgi roman dünyasının en önemli kadın baş karakterlerinden biri hatta. Ateş Tufanı'na dönersek sürekli suç dünyasının içinde olan birinin yaşayabileceği kişisel iniş çıkışları oldukça sürükleyici bir şekilde anlatıyor. Evindeki yardımcısı Emily'nin tatlı ve nenevari tavırları, bitmeyen enerjisi ve kuşkusu da bu sürükleyici hikaye içinde ara ara nefes almamızı sağlayıp gerilimi ufaktan kırarak bizi gülümsetiyor. Polisiye ve kriminoloji meraklılarının bir çırpıda okuyacağı muhteşem bir öykü. Çizgi roman dükkanlarından ısrarla isteyiniz!
3