Gilbert Delahaye

Gilbert Delahaye

Yazar
8.0/10
247 Kişi
·
1.314
Okunma
·
11
Beğeni
·
1.978
Gösterim
Adı:
Gilbert Delahaye
Unvan:
Belçikalı Çocuk Kitabı Yazarı
Doğum:
Fransa, 19 Mart 1923
Ölüm:
6 Aralık 1997
Gilbert Delahaye (19 Mart 1923 - 6 Aralık 1997) Belçikalı yazar. O daha çok resimli çocuk hikayeleri ile tanınır. Marcel Marlier ile baraber bir dizi hikaye yazmıştır.
21 syf.
·1 günde·10/10 puan
Ayşegül serisinden bir kitap okuyup biraz nostalji yapayım dedim. :)
Ben küçükken gazete kuponları biriktirilerek alınırdı bu tarz kitaplar, çok az sayıda ve çok maaliyetli oldukları için. Şimdi her şey çeşit çeşit... Yıllar sonra tekrar okumak içimi çok tatlı bir duyguyla doldurdu. Bu kitabı özellikle Ayşegül Serisi'nin çıktığı yıllarda çocuk olanlara tavsiye ediyorum. Okumadıysanız mutlaka okuyun, okuduysanız tekrar okuyun. Göreceksiniz çocukluk yıllarınız gözünüzün önüne gelecek. :)

Okuyacak olanlara keyifli okumalar dilerim. :)
20 syf.
·Puan vermedi
Bu kitap serisini bana çocukluğumu hatırlatıyor. Annem ile her hafta sonu yürüyerek merkeze gider ve bu seriden bir kitap alırdık. Çok severdim o zamanlar içinde bilezik, küpe falanda vardı yanında. Eve gidene kadar poşetini yırtar bilezikleri koluma takardım. Benden mutlusu olmazdı. Sonra ne mi oldu kitaplarıma kardeşlerim okula başladılar ve kitaplarımı yok ettiler. En son geçen sene bir tanesini saklıyordum. Aradım bulamadım annem komşunun çocuğuna vermiş benim kitabımı. Oturup ağladım. :( Hatırlıyorum da kuzenimin doğum gününe de bu serinin benim okumadığım kitabını aldı diye annemle küsmüştüm.
Ahh anneciğimin benden çektikleri.
Seriyi bulabilirsem alacağım ileride çocuklarıma mirasım kitaplarım. :)
20 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Özellikle yavru kedi videolarının çıkış kaynağı olan bu eser inanıyorum ki tüm okuyucularda duygu yüklü anlara sebebiyet vermiştir. Ayşegül'ün "Cennetten bir köşe resmen." diyerek alıntıladığı Burdur günlerinden kalma harikulade bir kitap.
20 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ayşegül serisini bilmeyen var mı?
Çocukluğumuz ona minik minik kağıt elbiseler, şapkalar, ayakkabılar giydirmekle geçti, ah nasıl güzeldi!
'Ayşegül Yemek Yapıyor' serinin 8.kitabı. içerisinde çocuklar için basit tarifler var ve resimleri muh-te-şem!
24 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bir önceki yazımdada belirttiğim gibi hayatımı belkide etkileyen kitaplardan biri vede ön sırlardan biri sayfa sayısı az ama bir o kadar da etkileyici bir hikayesi vardı şimdiki çocukların ebeveynlerine tavsiye ederim
22 syf.
·10/10 puan
Kamp hayatına ve doğal yaşama duyduğum sonsuz sevgiyi bir nebze olsun yansıtmış olan bu eser, kalbimdeki mangal yakma isteğini her daim canlı tutmuştur, gene Burdur orman işletme müdürlüğünden sevgili iş arkadaşım Ayşegül ile birlikte gitmiş olduğumuz kampları hatırlar duygulanırım. Okurlara da en içten duygularımla bu kitabı deneyimlemelerini tavsiye ederim.
21 syf.
·10/10 puan
Orman ve orman hayatını çok sevmem ve özellikle 4 mevsim aynı kararlılıkla yaprak dökmeyen ağaçlara olan saygımdan ötürü bu kitapta kendimi buldum. Eski çalışma arkadaşlarımdan, Burdur orman işletme müdürlüğünde birlikte çalıştığımız Ayşegül' ede sonsuz sevgilerimi gönderiyor, bir anı mahiyetinde yazılmış bu kitabı tüm okurlara tavsiye ediyorum.
21 syf.
·Puan vermedi
Özellikle atlara olan sevgimin bir yansımasını bu kitapta buldum, Küçük Ayşegül'ün ata binmesi bende tarifi imkansız bir heyecan yarattı. Buradan Türkiye Jokey Klübüne teşekkür ediyorum.
112 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Nacizhane iş arkadaşım, sevgili dostum Ayşegül'ün yeteneklerini gözler önüne serdiği bu eserden kendime çıkardığım dersleri ayrı bir kitap olarak yazmayı planlıyorum. Umarım diğer okuyucularda bu önemli kıssadan hisselerini çıkartarak hayatlarına daha da fazla anlam katarlar. Yetenek avcısı Acun Ilıcalı'ya sevgiyle.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gilbert Delahaye
Unvan:
Belçikalı Çocuk Kitabı Yazarı
Doğum:
Fransa, 19 Mart 1923
Ölüm:
6 Aralık 1997
Gilbert Delahaye (19 Mart 1923 - 6 Aralık 1997) Belçikalı yazar. O daha çok resimli çocuk hikayeleri ile tanınır. Marcel Marlier ile baraber bir dizi hikaye yazmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 1.314 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 140 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları