Gilbert Delahaye

Gilbert Delahaye

Yazar
7.2/10
119 Kişi
·
859
Okunma
·
6
Beğeni
·
1840
Gösterim
Adı:
Gilbert Delahaye
Unvan:
Belçikalı Çocuk Kitabı Yazarı
Doğum:
Fransa, 19 Mart 1923
Ölüm:
6 Aralık 1997
Gilbert Delahaye (19 Mart 1923 - 6 Aralık 1997) Belçikalı yazar. O daha çok resimli çocuk hikayeleri ile tanınır. Marcel Marlier ile baraber bir dizi hikaye yazmıştır.
20 syf.
·Puan vermedi
Bu kitap serisini bana çocukluğumu hatırlatıyor. Annem ile her hafta sonu yürüyerek merkeze gider ve bu seriden bir kitap alırdık. Çok severdim o zamanlar içinde bilezik, küpe falanda vardı yanında. Eve gidene kadar poşetini yırtar bilezikleri koluma takardım. Benden mutlusu olmazdı. Sonra ne mi oldu kitaplarıma kardeşlerim okula başladılar ve kitaplarımı yok ettiler. En son geçen sene bir tanesini saklıyordum. Aradım bulamadım annem komşunun çocuğuna vermiş benim kitabımı. Oturup ağladım. :( Hatırlıyorum da kuzenimin doğum gününe de bu serinin benim okumadığım kitabını aldı diye annemle küsmüştüm.
Ahh anneciğimin benden çektikleri.
Seriyi bulabilirsem alacağım ileride çocuklarıma mirasım kitaplarım. :)
20 syf.
·Beğendi·10/10
Özellikle yavru kedi videolarının çıkış kaynağı olan bu eser inanıyorum ki tüm okuyucularda duygu yüklü anlara sebebiyet vermiştir. Ayşegül'ün "Cennetten bir köşe resmen." diyerek alıntıladığı Burdur günlerinden kalma harikulade bir kitap.
22 syf.
·10/10
Kamp hayatına ve doğal yaşama duyduğum sonsuz sevgiyi bir nebze olsun yansıtmış olan bu eser, kalbimdeki mangal yakma isteğini her daim canlı tutmuştur, gene Burdur orman işletme müdürlüğünden sevgili iş arkadaşım Ayşegül ile birlikte gitmiş olduğumuz kampları hatırlar duygulanırım. Okurlara da en içten duygularımla bu kitabı deneyimlemelerini tavsiye ederim.
21 syf.
·10/10
Orman ve orman hayatını çok sevmem ve özellikle 4 mevsim aynı kararlılıkla yaprak dökmeyen ağaçlara olan saygımdan ötürü bu kitapta kendimi buldum. Eski çalışma arkadaşlarımdan, Burdur orman işletme müdürlüğünde birlikte çalıştığımız Ayşegül' ede sonsuz sevgilerimi gönderiyor, bir anı mahiyetinde yazılmış bu kitabı tüm okurlara tavsiye ediyorum.
112 syf.
·Beğendi·10/10
Nacizhane iş arkadaşım, sevgili dostum Ayşegül'ün yeteneklerini gözler önüne serdiği bu eserden kendime çıkardığım dersleri ayrı bir kitap olarak yazmayı planlıyorum. Umarım diğer okuyucularda bu önemli kıssadan hisselerini çıkartarak hayatlarına daha da fazla anlam katarlar. Yetenek avcısı Acun Ilıcalı'ya sevgiyle.
21 syf.
·Puan vermedi
Özellikle atlara olan sevgimin bir yansımasını bu kitapta buldum, Küçük Ayşegül'ün ata binmesi bende tarifi imkansız bir heyecan yarattı. Buradan Türkiye Jokey Klübüne teşekkür ediyorum.
20 syf.
·Beğendi·6/10
Canım Ayşegül
Ayşegül serisi kitaplarını raflarda görür görmez onu ne kadar çok özlediğimi hatırladım. Zamanında hikayeleri öyle dikkatli okumuş, dinlemiş hatta çizimleri öyle dikkatli incelemişimki yeniden okuduğumda sanki başımdan geçen bir anıyı hatırlar gibi oldum. Hedefim seriyi 90lardaki gibi yeniden edinip yeniden okumak.
20 syf.
·Puan vermedi
Gerçekten cok sacma bir kitap 18 yaşında olmam bunu boyle anlamama sebep oldu sanırım keske yillar once okusaymisim da o zaman kıymetini anlasaydim zmaan geçiyor ve kayboluyorz
20 syf.
·10/10
Çocukluğumda en sevdiğim, okumaktan bıkmadığım kitaptı. Bitirip tekrar okuyordum aynı hikaye kitabını. Bu sitede bu hikaye kitabını görünce sırf bu seri için Sabah Gazetesi aldığım günler geldi aklıma. Çocukluğum ne günlerdi. Kitaptaki Ayşegül karakterini kendime arkadaş edinmiştim. Keşke Ayşegül serisini büyük bir heyecanla okuduğum o yıllara tekrardan dönmem mümkün olsaydı.
20 syf.
·Puan vermedi
Çocukluğumda defalarca okuyup kendi çocuklarım için yeniden aldığım kitap.Hazır cocuklar için almışken bir çırpıda okumamak olmazdı.Hey gidi çocukluğum heyy :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Gilbert Delahaye
Unvan:
Belçikalı Çocuk Kitabı Yazarı
Doğum:
Fransa, 19 Mart 1923
Ölüm:
6 Aralık 1997
Gilbert Delahaye (19 Mart 1923 - 6 Aralık 1997) Belçikalı yazar. O daha çok resimli çocuk hikayeleri ile tanınır. Marcel Marlier ile baraber bir dizi hikaye yazmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 859 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 133 okur okuyacak.

Yazarın sıralamaları