Gökçen Yılmaztürk

Gökçen Yılmaztürk

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
904
Gösterim
Adı:
Gökçen Yılmaztürk
Unvan:
Felsefe öğretmeni,yazar
İnsan zihni her şeyi yapabilir; çünkü her şey onun içindedir, geçmiş olduğu kadar, gelecek de
Öyle bir kitap ki bu kitap, hakkında ne söylense içerik hakkında hem bilgi verecek hem de vermeyecek. Bir okuyucu için farklı bir deneyim olduğunu düşünüyorum ben. Okuyalı epey zaman olmasına rağmen, tekrar okursam tamamen farklı bir şekilde etkileyeceğinden de eminim. Eğlenceli ve bolca düşündüren bir okuma yapmak isteyenlere öneririm.

Bir de okumayı daha yeni bitirdiğim zamanlardan bir yazıyı buraya eklemek isterim. Kitapla ilgili pek çok detay içermekte, bu konuda hassas olan okuyucuların okumaması faydalarına olur. Gerçi anlaşılır olmayacak ama riske girmek istemedim bu konuda:

"Izdırap kelimesinin içinde bir yerlerde bir sebze olduğunu düşünüyorum. Ama bir sebze bu kadar kanartamaz, kelimeyi duyunca bu derece canı yanmaz bir insanın. Olsa olsa bir içki olabilir içinde bu kelimenin. Belki de bir leşi vardır, nereye bırakıldığını kimselerin bilmediği, bir kaybı.

Kayıp demişken, espri yeteneğimi kaybetmişim. Yetkililere duyurulur. Sohbet esnasında komik oluyorum ama her zaman cümleleri aklımda tutamadığımdan, komikliğimi somutlaştıramıyorum. Yazıyla ölümsüzleştiremiyorum yani.

Okuduğum kitapların yazarları ya da karakterleri oluyorum belli bir dönem. Hele kitabı beğenmişsem, bu süre hayli uzuyor. O yüzden şu sıralar felsefe okumuş ve demografik adını kullanıp varolmak istemeyen ve emile ajar koduyla, ortalıkta bulunan tüm suçları üstlenen gökçen yılmaztürk'üm.

Büyük harf kullanıp onun varolmayışına karşı çıkmak istemedim. İnsanlara saygılıyımdır. Eminim, o da benim kayıp espri yeteneğim konusunda anlayışlı davranır hatta gerekirse espri yeteneğimin yerine bile geçerdi.

Bunlar, onun son romanını okumanızla anlayabileceğiniz şeyler. O yüzden varolmayan biri hakkında daha fazla yazmamalı. Bir de saygılı olduğum söylüyorum. Bendeki, nasıl bir tutarsızlıksa artık."

Yazarın biyografisi

Adı:
Gökçen Yılmaztürk
Unvan:
Felsefe öğretmeni,yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.