Gökhan İnesi

Gökhan İnesi

Yazar
4.0/10
12 Kişi
·
38
Okunma
·
5
Beğeni
·
2093
Gösterim
Adı:
Gökhan İnesi
Unvan:
Şair
Şair, Yazar.
192 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Bomboş bir kitap. Depresif, mutsuz, hayatın yaşamaya değer bir güzellik barındırmadığını her sayfada dile getiren, intihar odaklı, ölüm odaklı bir kitap. Hiç sevmedim. Hele ki şuan dünya bu denli yaşam savaşı verirken, insanlar bir mikrobun pençesinden kurtulma mücadelesi verirken birinin çıkıp bu şekilde ölüm odaklı kitap yazmasını hiç mantıklı bulmadım bunun bin yıl önce yazılması da bu gerçeği değistirmezdi . Evet hayat zor, yaşam zor, şartlar zor. Herkesin sırtındaki hayat kendine zor. Onun hayatı diğerinden, diğerinin hayatı ötekinden daha zor. Bunlara katılıyorum. Ama yaşamak çok ciddi bir iş. Öyle ya da böyle günün ağardığını görmek, güneşi görmek, temiz havayı ciğerlerine çekmek. Bir çiçeğin büyüdüğünü görmek ona can suyu olmak nasıl güzel. Nefes almak, sevdiklerine sarılmak, bir kahveyi vicdan rahatlığıyla içmek ne ile ölçülebilir. Birinin mutluluğuna sebep olmak, birinden dua almak, birine yoldaş olmak bunların hepsi yaşamın kendisi. Her şeye rağmen hayat çok güzel. İnsan mutluluğunu kendi yaratır. Okumanıza değecek bir kitap değil. Yer yer argo kelimeler kullanmış anlatıcı. Bunun ahlaksızlık olmadığını dile getirmiş. Edebi nitelik taşıyan bir kitapta bunun ifade ediliş biçimi dikkat çekmezdi belki ama bu kitapta çok itici durmuş. Sırf yarım kalmasın diye okuyacağım.
176 syf.
·Puan vermedi
Deneme türünde, arka kapak yazısına ve biraz da ön kapağına aldanıp sepete eklediğim fakat elime alıp içine göz attığımda, içerdiği küfürlerden son derece rahatsız olduğum bir kitap. İçerik hakkında bilgi vermesi adına, aşağıda, küfürsüz bir bölüm paylaşıyorum;
"Berbat duygulardan çıktım, daha berbat olacaktım da!
Dişimi sıkmaktan kurtulup bağırabilseydim keşke.
Dışımı saklamaktan kaçıp kurtulabilseydim,
Saklandığım yere çağırabilseydim seni.
İçimi açsaydım,
Yine olurdu.
Daha berbat olamadım ama...
Yani ben;
Kırıldığını belli etmeyen,
Yeni bir maddeydim.
O küçücük kırıklarda,
Nasıl uçurumlar yarattığımı anlatacaktım."
176 syf.
·5/10
Arka kapağını çok sevdiğim, deneme türünde, içerisinde bol küfür ve isyan barındıran bir kitap. Normalde bu tür kitapları sevmiyorum, konusu itibariyle insana edebi açıdan hiçbir şey katmadığı için. Ancak bu kitabı okuduğumda yazar hem çevredeki o aptal ilişkilere, hem kendisine, hem de isyan ettiğine sövmüş. İçerisinde güzel cümleler mutlaka var, altını çizeceğiniz türden yani. Küfür sizi rahatsız etmiyorsa okuyabileceğiniz bir kitap olduğunu düşünüyorum.


Son olarak ben kitaptan daha çok yazarını seviyorum.
%24 (42/176)
·1/10
Bu kitap sadece kağıt istafı bence. Hiç güzel değildi kitaba resmen başlamadan bıraktım. Bir kitap da bu kadar hakaret bu kadar küfür kullanılmamalı. 1 puanı bile zorla verdim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gökhan İnesi
Unvan:
Şair
Şair, Yazar.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 38 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.