Gönül Özgül

Yazar 6,7/10 · 13 Oy · 11 kitap · 55 okunma ·  3 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

3 okur beğendi.
13 puanlama · 4 alıntı
0 haber · 755 gösterim
55 okur kitaplarını okudu.
28 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
1 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Gönül Özgül'ün Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Gönül Özgül'ün Biyografisi

Gönül Özgül İstanbul'da doğdu. Liseyi bitiremeden ayrıldı. Beş yıl bir bankada memurluk yaptıktan sonra, Almanya'ya gitti. 1973'ten beri Frankfurt kentinde yaşıyor. On beş yıl bir telefon firmasında gezici işçi olarak çalıştı. Şimdi minik evinde, yeni kitaplar üzerinde çalışıyor. İlk kitabı GEMİNİN EN ALTINDAKİ 1991 yılında yayınlandı.
Delfin Ö., bir alıntı ekledi.
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Başkaları tarafından yönlendirilen,hep birbirine benzeyen hayatları yaşamaya koşullanmış ve zorlanan o kızlar şanssızdı bence. İnsan düşünürse,güzel hayallerle,kendi kendini yenileyerek,okuyarak,başka insanın hayatlarını filmlerden,kitaplardan öğrenerek gelişiyordu...Bir insanın bu gelişiminin engellenmesinden kötü ne olabilirdi ki? Şu halde,okur yazar olduğuma göre ben şanslı olduğumun bilincine vardım. Diplomam olmasındı varsın. Bir kez o tılsımı çözüp öğrenmiştim ya. Bu da okuma ve yazmaydı. Buna sahipsem bütün engelleri aşacağıma inandırdım kendimi...

Lise Defterleri'nden Sonra, Gönül ÖzgülLise Defterleri'nden Sonra, Gönül Özgül
Delfin Ö., bir alıntı ekledi.
31 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

...Mutlu bile oldum yürürken. Bu ufacık mutluluklar olmasaydı,hayatımdaki o kacaman düş kırıklığından sonra nasıl yaşardım?

Lise Defterleri'nden Sonra, Gönül ÖzgülLise Defterleri'nden Sonra, Gönül Özgül
°° Vaveyla °°, bir alıntı ekledi.
09 Tem 2017

... Toprak acımasız bir açlıkla herkesi kendine alıyor. Doyacağa da hiç de benzemiyor

En Kötü Anneyi Bile Ararsınız..., Gönül Özgül (Sayfa 13)En Kötü Anneyi Bile Ararsınız..., Gönül Özgül (Sayfa 13)

Gönül Özgül kitap incelemeleri

DUA, Lise Defterleri'ni inceledi.
 24 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ortaokula başlayacağım seneydi. Binamızın yan girişinde bir kitapçı dükkanı vardi. Vitrinde görmüştüm lise defterleri kitabını. Ortaokulu nasılsa göreceğim birde liseyi öğreneyim dedim. Lisenin ne olduğunu anlatan bir kitap zannettim. Fiyatını sordum baya pahalıydı. Bir çocuğa göre pahalıydı elbette.

Kitapçımız adını unuttuğum falancı amca dükkana yardımcı ol sana bir şeyler veririm dedi. Bende bayıldım tabi kitaplara dokunacaktım ne güzel. O gün 2 saat raf silip kitap dizdik beraber. Ertesi gün yine aynı. 3. Gün silinecek raf dizilecek kitap kalmayınca falancı amca bana onca emeğimin karşılığında 1 kursun kalemle 1 silgi uzatıverdi. Yıkılmıştım. İstediğin kitabi seç al senin olsun diyecek zannetmiştim. Kalemle silgisini orada bırakıp lise defterleri kitabını alıp evime döndüm. Ertesi gün babama kitap çaldı diye şikayet edildim. Babam kitabın ücretini ödeyip beni de bir güzel pataklamıştı. Hem izinsiz kitapçıda çalıştığım için hemde kitap çaldığım için. Ben aslında emeğimin karşılığını almıştım. Ama adım hırsıza çıkmıştı kitap hırsızı.

Kitap liseden bahsetmiyordu. Liseyi becerip de bitiremeyen bir kızdan bahsediyordu. Kötü bir aile ortamı, tembel huysuz bir kız. Bana çok uzak bir yaşamdı ama çok sevdim hala arada çıkarır okurum hırsızlığımın anısına. Sonradan serinin diğer kitaplarını da aldım ama hiç biri çaldığım kitap kadar okunması zevkli değildi.

DUA, Lise Defterleri'nden Sonra'yı inceledi.
 10 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Lise defterleri serisinin ikinci kitabı. Bir genç kızın günlüğü.
İpek Ongunun cici kız Serra karakterinin tam tersi başarısız, ezik, çirkin liseyi bile becerip bitiremeyen psikopat zannedilen ama duygusal ruhlu bir genç kızımız.

Serra'nın aksine kıskanç arkadaşlar dedikoducu komşular çekemeyen kız kardeşler vardır bu kitapta.

Genç kızların çoğunun yaşadığı gercek hayat aslında bu kitapta.

Serraya ailesi çok güvenirdi çok başarılıydı ancak Sevgül başarısız ailesi bile dışlanmış kendi içine kapanmış.

Kendine hiç güveni olmadığı için mektup arkadaşına bile kendisinin duygu dolu düşüncelerini kardeşinin adına yazıyor.

Basit bir anlatımla hayaller kurduran, ben olsaydım böyle yapardım böyle davranırdım dedirten genç kızımızı yüreğimize oturtan ona acıyan empati kurulabilen bir karakterin günlük serisi.

Delfin Ö., Lise Defterleri'nden Sonra'yı inceledi.
 31 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

| Spoiler içerebilir belki de içermeyebilir.

Merhaba,

Her insanın kendi hayatında yaşadığı durumlar farklı olunca,bir kitapta hissettikleri ve bekledikleri farklı oluyor. Lisenin ilk senesinde bir arkadaşımın verdiği yılbaşı hediyesiydi bu kitap.O zamandan bu zamana aklıma geldikçe tekrar tekrar göz gezdirmişimdir. Kadın ve kadının iç dünyasına yönelik sade,naif cümleleri ve üniversiteye gidemeyişinin verdiği hüzün etkilemişti beni. Her üniversite öğrencisi görünce bahsettiği hüzne,bulanmış gibi olurdum. Hayatın getirdiği gerçeklerle mücadele ederken, okumaya beslediği derin hasreti anlatmış bizlere...Ve,tek dileğim ülkemdeki diğer çocukların okul ve eğitimle buluşması. Umarım, yazarın diğer kitaplarıyla tanışma şansı elde ederim.

Ayşen BÜLBÜL, Lise Defterleri'ni inceledi.
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okurken bayılacak gibi olduğum kitaplardan. Hayatını yönlendiremeyen karakterin ordan oraya savrulması resmen beni boğdu. Karakterlerle çok özdeşleştiğimden sanırım bana uymayan karakteri yüzünden öyle hissetmiş de olabilirim. Yine de karaktere çok kapılmayanlar için okunabilir.

Nisa Atasever, Lise Defterleri'ni inceledi.
02 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Hemen bitirdiğim bir kitaptı. Arkadaşım Dilara'ya da buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Onun kitabıydı. Bayılmıştım... Duygusal biri olduğum için çok etkilenmiştim sanırım.. Okumanızı tavsiye ediyorum, geç olmadan başlamalısınız.