Greg Gibson

Greg Gibson

Yazar
9.0/10
4 Kişi
·
13
Okunma
·
1
Beğeni
·
361
Gösterim
Adı:
Greg Gibson
Unvan:
Hakem
Doğum:
Ironton, Ohio, ABD, 2 Ekim 1968
Kanser söz konusu olduğunda, sorunun asıl kaynağı, ebeveynlerimizden aldığımız bozuk genlerden ziyade genlerimizin bozulup kırılmasıdır.
Kadınlardan bazıları kendi kendini muayene sonucunda bir kitle saptamış olabilir. Ya da, meme uçlarından birinde aşırı hassasiyet veya sızıntı fark etmiş ve bunu da -anlaşılabilir bir şekilde- strese ya da yaşlanmaya yormuşlardır. Kimileri de kabul etmek istemediğinden ya da işle ilgili mecburiyetlerinden dolayı, doktora görünmeyi erteleyip duracaktır. Kesin olarak bildiğimiz şeyse, tümör ne kadar büyükse o denli ilerlemiş olduğu ve memeye yayıldığı zaman ne kadar uzunsa durumun o denli vahim bir hale geldiğidir.
(Aslında kümes hayvanı eti, balık, yumurta, avakado ve diğer taneli sebzeler de birer kaynaktır.) Serotonin artışı sağlamanın tercih edilen yöntemiyse bir sürü ilaç almaktır.
Hastalığı tetikleyen çevresel etken kanserojenler, karbonhidratlar, kirleticiler, psikolojik stres ya da olağandışı bir uzun ömür değil bir virüstür.
Serotonin beynin e-postasıdır. Bu küçük kimyasal madde, sinir hücreleri etkin biçimde iletişim kuramayan bir milyar insanın içinde bulunduğu berbat ruh halinin tek başına anahtarını elde tutuyor gözükmektedir.
...hastalık ortaya çıkmaktadır zira insan, gezegendeki diğer tüm türler gibi bitmemiş bir senfonidir. Belki de diğerlerinden daha bile fazla bitmemiş durumda, modern dünyayla arasındaki denge tamamen kaymış ve hatta kendimizle pek de barışık olmadığımız bir konumdayız.
Greg Gibson
Sayfa 2 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Richard dawkins'in diliyle söylersek, tümör hücreleri nihai replikatörlerdir. Eğer varoluşun tek nedeni üremek ise, siz iyisi mi bir kanser hücresi olun.
Greg Gibson
Sayfa 36 - Türkiye iş bankası
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Greg Gibson
Unvan:
Hakem
Doğum:
Ironton, Ohio, ABD, 2 Ekim 1968

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.