Gülnaz Hasköy

Gülnaz Hasköy

Yazar
6.0/10
3 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
649
Gösterim
Adı:
Gülnaz Hasköy
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Osmaniya-Düziçi, 1972
"Kolay gelir yaşanmışlar. 'O da dert mi, benimkinin yanında' sözleri dolaşır ağızlarda. Herkesin çektiği kendi dünyasını doldurur. Sırtında ağır bir yükle dolaşılır yıllarca. Keşkeler düşer dile. 'Keşke olmasaydı, yaşanmasaydı' denir her defasında."
Hayat sürekli istiyor zaten, eğer sen ona bir şeyler vermezsen o sana sadeliği bile çok görür.
Gülnaz Hasköy
Sayfa 127 - Truva yayınları
Gelişini gözlemeyen insanların olmayışı birlikte gülebilmek her şeye, hüznü beraber yenmek düşüncelerde, ne anlamı vardı yaşamışlığın, hayatta olmanın?
Özlem duyulan bir yaprak kadar bile değildi, hayatı. Bir yaprağın bile, bir dalda bulunan bir sürü arkadaşı, yoldaşı varken, yalnızlığın dayanılmaz yükünü duyumsadı omuzlarında.
Ümitsiz bir yaşam değildi onun ki. Sadece karışık bir karmaşa hâkimdi duygularına.
Aklının bir köşesinde beklemeye almıştı duygularını. İşler bir müddet beklemiyordu ama arzularına gem vurmayı yıllar önce öğrenmişti.
Gülnaz Hasköy
Sayfa 122 - Truva yayınları
300 syf.
·6/10
Kitap yedi hikayeden oluşuyor. Biraz elimde süründü. 15 gündür okumaya zorluyorum kendimi. Zar zor bitirdim desem yeridir.

Kitaptaki son hikayeden çok iğrendim. İğrenme dediğim de olaydan dolayı olan bir şeydi. Hassas olan herkes iğrenir diye düşünüyorum. Yüzümü ekşitmeden geçemedim.

Hikayeleri çok etkili anlatıyordu fakat sürükleyici değildi. Ayrıca çok çok çok fazla yazım hatası ve eksik noktalama işaretleri vardı. Yazım hatası dediğim de eklerin yazımıydı. Öyle takıntılı olan insanlar tanıyorum, sinir bozucu olabiliyor gerçekten.

Hikayelerde ders çıkarılması gereken bir çok öge vardı. Bu açıdan da sevdiğim bir kitap oldu. Altını çizdiğim cümleler çok oldu.

-Hikayelerin hiçbiri mutlu sonla bitmiyor.-

"Bu hayatta kimse gerçek düşüncelerini ve duygularını dile getirmiyordu. Her şey, her alanda sahteliğini gösteriyordu. İnsanlar bu kadar kötüydü işte."

Yazarın biyografisi

Adı:
Gülnaz Hasköy
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Osmaniya-Düziçi, 1972

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.