Guy Finley

Guy Finley

Yazar
7.6/10
31 Kişi
·
69
Okunma
·
6
Beğeni
·
1.082
Gösterim
Eğer yaşam vurup sizi sırtüstü yere yapıştırırsa gözünüzü açın, üstünüzde yıldızlar var.
Onsuz yaşamaktan korktuğunuz bir şeyi geride bıraktığınızda kaybettiğiniz tek şey korkunun kendisidir.
Acı çekmek, yaşamda yapayalnız olduğunuzu göstermez. Gösterdiği şey; gerçek doğaları gereği sizi iyi olan her şeyden soyutlayan, düşmanca duygu ve düşüncelerin size arkadaşlık etmesini tercih ettiğinizdir.
Geride bırakmayı ve geçmişte olduğumuz kişinin bize şuan kim olmamız gerektiğini söylemesine izin vermeden yaşamayı seçtiğimiz her seferde, gerçek yeniliği deneyimleriz.
Genç bir ağaç yaşlı bir ağacın gölgesinde gelişemez. Öğrenmek yalnızca kibrin gölgesinin dışında olur . Düzeltmeye direnç gösteren her şey yanlışın bir parçasıdır.
Gerçek manevi savaşçı asla kendini çaresiz hissetmekten korkmaz, çünkü böyle durumların, aynı bahar çiçeklerinden önceki fırtına bulutları gibi, yeni güçlerin müjdecisi olduğunu bilir.
bu kitap sayesinde kötü bir dönemi mi atlattım diyebilirim çünkü bana katkıları olduğunu düşünüyorum.herkesin okuyup faydalana bileceği bir kitap herkeze tavsiye ediyorum
...çok uzun bir inceleme yazısı yazmıştım ama kitaba ilginizi çekmek için sadece örnek ve genel bir soru sormaya karar verdim...

...birine gücenme duygunuzun altında yatan korkuyu bilmek istiyor musunuz ?

Bu sadece en basit örnek.
"Vazgeçmek" adı gibi olumsuz olsa da aslında tam tersi bence.
Kendinize daha bir yakınlaşmanızı ve kendinizi daha iyi anlamadır aslında.
İnsanı daha da insan yapabilmektir her vazgeçiş..
Vazgeçebilmenin kolaylığı hakkında, hatta doğalımızda barındırıyor olmamız hakkında kendime ciddi katkılar sağladığım bu kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum.
Başkalarından onay bekleyerek.. sürekli sorunları görerek korkularının sebebini bulmadan yaşarsan bu hayat senin hayatın olmayacaktır... senin olmayan sana aitmiş gibi gösterilen hayati bir kenara bırakıp gerçekten seni mutlu edecek sana ait olan hayati bulmalısın.. her türlü korkunu bir kenara bırak.. insanlar seni onaylamasa da sen kendini kabul et. Sürekli pişman olmayı kısacası kendinize eziyet etmeyi bırakın size üzen şeylerden vazgeçebilmeliymişsiniz....
Bir türlü sonunu getiremediğim kitap :( Gerçekten psikoloji ve kişisel gelişim kitabı sevenlerin sonlara doğru bitirmek için okuyacakları bir kitap. Sürekli örneklendirme ile anlatım desteklenmeye çalışılmış ama üzerinde durulan konulara çok az değinilmiş. Maddelere ayrılmış bir kaç tavsiye dışında sevdiğim çok az başlık var. Alırken 3 kere düşünün diyeceğim bir kitap. Sevgiler...
- Dili çok akıcı olmasa da, altı çizilecek bir yığın metin ve hayatımıza katabileceğimiz birçok içeriğin yer aldığı tavsiye edilebilecek bir eser olmuş.

Yazarın biyografisi

Adı:
Guy Finley
Unvan:
Amerikalı yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 69 okur okudu.
  • 27 okur okuyor.
  • 176 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.