Gwen Cooper

Gwen Cooper

Yazar
8.1/10
48 Kişi
·
94
Okunma
·
8
Beğeni
·
933
Gösterim
Kediler söz konusu olduğunda, sevgi ve güven meseleleri nasıl bu kadar doğrudan olabiliyordu? İnsan ilişkilerindeki sonsuz çelişkilere rağmen, kediler seni sırf sen olduğun için sevebildiklerinden dolayı mı böyleydi?
Gwen Cooper
Sayfa 365 - Martı
Sevgiden başka verecek hiçbir şeyi olmayan birinin bu sevgiyi isteyen kimseyi bulamaması fikri, bana dayanılmayacak ölçüde trajik gelmişti.
"Her bir çim dalının bir meleği vardır. Melek eğilip, büyü büyü diye fısıldar."
Gwen Cooper
Sayfa 396 - Martı
"Kedimi ve karımdan kalan hatıraları o molozların altına bıraktıklarında, beni de mezara koydular."
Gwen Cooper
Sayfa 334 - Martı
Belki para, aşktan da önemli olmayabilirdi ama gerçek yoksulluk karşısında aşklar bile ufalanıp yok oluyorlardı. "Yoksulluk kapıya dayandığında, aşk pencereden uçup gider," demişti Perry bir keresinde
Gwen Cooper
Sayfa 250 - Martı
"üç kedi mi?" derdi insanlar. " Gerçekten üç tane mi? " Bazen en yakın arkadaşlarım bile bana, "kedi delisi kadın" der
Gwen Cooper
Sayfa 145 - Martı
351 syf.
·7/10
İlk sayfalardan kitabın sonuna kadar 'Benim neden kedim yok?' diye sorgulatan bir roman. Bana göre, gözleri görmeyen bir kedinin dünyaya başkaldırışı.
Dayenu Homeros!
416 syf.
·9 günde·3/10
Son zamanlarda okuduğum en vasat romandı sanırım... kitap bir kedinin gözünden bir anneyle kızının ilişkilerini anlatıyor. Kızın sadece kendi bakış açısından bakıp annesine duyduğu öfke ve annesinin kendisine miras bıraktığı kedi sayesinde yavaş yavaş annesini anlayıp affetmesi asıl konusu ama ben kızın annesine öfke duyma sebeplerini çok basit buldum. Klasik ve sıradan amerikan filmleri gibiydi kitap...
416 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Kitap okurken ağlanılır mı? Bazen ağlatıyor işte....
Bana üzerinde kedi ikonu olan çöp torbası ve yasadigim sure zarfinca eksikliğini hiç hissetmediğim bir adet matkap bile satabilirsiniz. Bu kitabi da işte öyle aldım. Zaten yazarıni daha önceki sevgi baği isimli kitaptan da tanıyorum.
İlk baş olumsuzluklardan bahsedeceğim. Yazar her kitabında olduğu gibi bu kitabında da Yahudilik inancını çok ön plana çıkarmış. Yahudilik ile ilgili yazdıği yerler kitapta çok zorlama ve konudan bağlantısız kalıyor. Ayrica kitap, daha doğrusu hikaye 300üncü sayfaya kadar çok monoton ve hatta kitabı yarım bırakmayı göze alabilecek kadar sıkıcı. Şükür ki hiç bir kitabı yarım bırakmamamı saglayan çelik bir iradeye sahibim.( bu sadece kitaplar için geçerli) 300üncü sayfadan sonra kitap buz dolu bir kovayı, kafanızdan aşağı yemişsiniz gibi bir etki yaratıyor. Kitabın ana olayının gerçek bir hikayeden kurgulandığıni ve bir zamanlar yaşanmış olduğunu bilmek bir garip. Acayip can yakicı.
Böyle bir olay başıma gelse ve içerde kedilerim varken evimi greyderle yiksalar. Ve polisler bir kedi için bunca tantanaya ne gerek var gibi konuşsa akıl sağlığımi yitiridim. Ya da yok daha fenası kan çıkardı. Çünkü kedilerimi hayatımdaki çoğu insandan( kan bağım olanlar dahil) daha çok seviyorum. Ha annem içerdeyken evim yıkılmıs ha kedim. Benim için aynı şey( bu yazdıklarımdan anlam çıkarmak için kitabı okumalısiniz. yok beleşe o kadar köfte:)) doğayı talan eden, insanları zorla evlerinden eden ve bu araziler üstüne abuk sabuk gökdelen diken kan emici yamyamlarla ciddi sıkıntılarım olduğu için kitap beni daha da derinden etkiledi. Her zaman derim bir kedi bir hayatı daima olumlu yönde değiştirir. ben kitabi sevdim hatta 7. Kedim olursa adını kitabin ana karakteri olan mırdıl koyacak kadar sevdim. Ağlattiniz beni mırdıl ve bal....
351 syf.
·3 günde·9/10
Çok güzel bir sevgi hikayesiydi. Bu kitabı okuma nedenim bir kedinin baş karakter olmasıydı. Okurken içimi cıvıl cıvıl eden bir hikayesi vardı ve kitabı okurken eğer kedi sever birisiyseniz ama evde kediniz yoksa depresyona girersiniz.
351 syf.
·125 günde·Beğendi·10/10
Ölümün kıyısından dönen homeros'un sımsıcak yaşamını konu ediniyor. ''sevgi güzelleştirir'' diye boşuna dememişler. Beni en çok etkileyen bölümlerden biri de 11 eylül saldırılarını konu edindiği sayfalardı. Belki yaşanan onca acı yerinde gwen'in ki deve de kulaktı. Normal insanlara göre bu böyledir ama o evde mahsur kalan kedi sahipleri için kardeştir, evlattır. Asla bir evcil hayvan değillerdir.
351 syf.
·Puan vermedi
Kedilere olan hayranlığımdan ve kitabın anlatımından dolayı severek okudum. Kahkahalar atarak, arada ağlayarak... fotoğraf ekleme şansım olsaydı kucağımda kızım zaman zaman sayfa hışırtısına attığı patiler eşliğinde beraberce okuduğumuz anları görün isterdim. İçimi ısıtan böylesi bir hikayeyi yazdığı için Gwen Cooper’e ve hayata, yaşamaya bağlı küçük kahraman Homeros’a teşekkürler.
351 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
İlk bakışta hayata hükmen mağlup başlayan bir kediyle karşılaşıyorsunuz ama o sıradan bir kedi değil o Homeros. Korkusuzluğun ve cesaretin vücut bulmuş hali. Böyle bir kedinin insanın hayatını nasıl değiştirebileceğini kitabı okudukça daha iyi anlıyorsunuz.

Her ne kadar kedi veya köpek sahibi olmasamda kedilerin ve köpeklerin özel olduklarını düşünürüm. Bu kitap size o özel kedinin ve yazarın hikayesini son sayfasına kadar derinden hissettiriyor.
Kör bir kediyi sahiplenen koca yürekli bir insan ve homeros ... Gwen cooper in anlatımıyla canlanan bu efasane kitap kediseverlerin dostu ateistlerin düşmanı :)
351 syf.
·10/10
Gwen, bir gün veterinerden gelen bir telefonla bambaşka bir dünyaya adım atar.
Gwen gözleri açılmadan kör olmuş simsiyah bir yavru kedinin annesidir artık. Antik Yunanın gözleri görmeyen şairinden esinlenerek bu küçük yavruya Homeros adını verir.Sahibine ise hiç pes etmemeyi ve her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmeyi öğretir.
Okurken hem çok güldüm hem de çok hüzünlendim. Özellikle Homeros'un Gwen'in hayatını kurtardığı sahne çok etkileyici. Bir kedi bir insanın hayatını nasıl kurtarır diye merak ediyorsanız, bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
351 syf.
·8/10
Çok hoş bir anı kitabı.
İki gözü de görmeyen bir kedi yavrusunu sahiplenen yazar, evdeki iki kedisi ve bu yeni gelen özel yavru ile başından geçenleri çok güzel bir dille, dolu dolu anlatmış.
Özellikle tüm kedi aşıklarına mutlak öneri!

Yazarın biyografisi

Adı:
Gwen Cooper
Unvan:
Roman yazarı

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 94 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.