Ha Jin

Yazar 8,0/10 · 13 Oy · 5 kitap · 29 okunma ·  2 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

2 okur beğendi.
13 puanlama · 3 alıntı
0 haber · 1.201 gösterim
29 okur kitaplarını okudu.
21 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
2 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ha Jin'in Biyografisi

Ha Jin 1956'da Çin'de, Liaoning'de doğdu ve altı yılını 'Halkın Kurtuluş Ordusu'nda hizmet ederek geçirdi. 1985'te Çin'den ayrılarak Amerika'ya, burs kazandığı Brandies Üniversite'sine doktora yapmaya gitti. Bekleyiş'ten başka In the Pond (Havuzda) isimli bir romanı, iki şiir ve iki de öykü kitabı vardır. Öykü kitaplarından Under the Red Flag (Kızıl Bayrağın Altında) 1996 Flannery O'Connor Öykü Ödülü'nü; Ocean of the Words (Sözcükler Okyanusu) 1997 PEN/Hemingway Ödülü'nü kazandı. Son kitabı 'Bekleyiş' olan Ha Jin, Atlanta'da Emory Üniversitesi'nde İngilizce Profesörü'dür.
Kübra A., bir alıntı ekledi.
04 May 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yine de şu anda bir şeyden emin olabiliyordu: Aşk ve huzur arasında birini seçmesini söyleseler, ikincisini seçerdi. Rahatça oturabileceğin, kitabını okuyabileceğin, güzel bir yemek yiyip huzurla uyuyabileceğin bir yerden daha güzel ne olabilirdi?

Bekleyiş, Ha JinBekleyiş, Ha Jin
seher, bir alıntı ekledi.
25 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Savaş ateşi asker ölüleriyle beslenen bir fırındı

Savaş Artığı, Ha Jin (Sayfa 83)Savaş Artığı, Ha Jin (Sayfa 83)
seher, bir alıntı ekledi.
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Tarih her zaman komünistlerin düşmanlarına kendi insanlarından daha yumuşak davrandığını göstermiştir.Ancak onların önemli düşmanları olmakla, yeterince hayatta kalabilirsin.

Savaş Artığı, Ha Jin (Sayfa 135)Savaş Artığı, Ha Jin (Sayfa 135)

Çin gelenekleriyle komünist devrimin koşullarının altında on sekiz yıl boyunca, aşkına kavuşabilmek için karısından ayrılmayı bekleyen yazarın kara mizaha kaçan bir yorumla anlattığı bir sabrın romanı...

seher, Savaş Artığı'ı inceledi.
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Çinli yazar Ha Jin’in Savaş Artığı romanı Kore Savaşı’na katılmış Çinli Yu Yuan’ın savaş anılarına yer vermektedir.Tarihsel gerçekliğe sadık kalınarak oluşturulan ve kurgusal bir metin olarak düzenlenen kitapta Kore Savaşı’nı ve bu savaşa katılan ülkelerin ideolojilerini uğruna insanların hayatının mahvoluşu anlatılıyor.Kitap için savaşın acı yönlerinin en iyi anlatıldığı romanlardan biri diyebilirim.

elif dinç, Çözülme'yi inceledi.
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ha Jin ile tanışmam bekleyiş adlı romanıyla olmuştu çok beğendiğim için bu romanını da okudum fakat bekleyiş kadar etkilemedi diyebilirim