Habbab Çetin Akdeniz

Yazar 9,1/10 · 9 Oy · 2 kitap · 27 okunma ·  4 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

4 okur beğendi.
9 puanlama · 5 alıntı
0 haber · 1.504 gösterim
27 okur kitaplarını okudu.
28 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Habbab Çetin Akdeniz'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Habbab Çetin Akdeniz'in Biyografisi

Yazar 1970 yılında Van'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adana'da tamamladı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesini kazandı. Bu yıllarda amotör olarak çıkardığı "Genç Ses" isimli öğrenci dergisinde yazı ve makaleler kaeleme aldı. 2003 yılında ilk kitabı olan "Aşk Zamanı" 2008 yıllında "Giyotindeki Şizofren" adlı kiyapları yayınlandı. İki erkek ve bir kız çocuk babası olan Habbap Çetin Akdeniz halen İstanbul'da iakmet ediyor.
Elif Arslan, bir alıntı ekledi.
28 Mar 20:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şeytanın şerrinden Allah'a sığınırım. Kırk küsür derece sıcaklıkta ve yerin altında, küf ve lağım kokuları arasında ölüm kalım mücadelesi vermek ve bunu binlerce kez yaşamak, Allah'ın, ey kulum ben senden razı oldum diyeceği bir tek an için bile azdır.

Guantanamo Pakistan, Habbab Çetin AkdenizGuantanamo Pakistan, Habbab Çetin Akdeniz
Zeynep Işık, bir alıntı ekledi.
01 Nis 19:45 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bir insanın başka bir insana böyle acıları yaşatması için düşman olmasından başka bir sebep olmalı diye aklımdan geçiriyorum.

Guantanamo Pakistan, Habbab Çetin Akdeniz (Sayfa 130)Guantanamo Pakistan, Habbab Çetin Akdeniz (Sayfa 130)
Zeynep Işık, bir alıntı ekledi.
01 Nis 19:53 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Yüzlerinde garip bir hüzün ve acı dolu bir özlem var. Kanaatkâr insanların birlikte yaşam mücadelesi verdikleri bu fakir coğrafyanın gizemi, batının sömürü hortumlarını yerin altından ve üstünden salarak ülkenin dört bir yanını kuşatmasından ötürü, bitmek tükenmek bilmeyen çaresizliği mi yansıtıyor? Peki, ben neden sadece onların kanaatkârlığını hissediyorum. Neden bir parça da olsa öfke ve saldırganlık, çıkarcılık ve kindarlık sezemiyorum. Dükkanında bir kaç çeşit içecekten ve çocuklar için sayılabilecek bir kaç şeker ve iki üç çeşit kuru baklagillerden başka bir şeyi olmayan bu adam, benim derdime ortak olmakla ne gibi bir kazanç elde edecek... Mistik bir beklentinin ötesinde başka bir şey sezemiyorum. Bir satırlık dua belki... ya da bir anlık güler yüz...

Guantanamo Pakistan, Habbab Çetin Akdeniz (Sayfa 39)Guantanamo Pakistan, Habbab Çetin Akdeniz (Sayfa 39)
Elif Arslan, bir alıntı ekledi.
28 Mar 18:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kelamullah ile kanım ısınıyor, zihnim duruluyor...Yüreğimle doğruluyorum. Sığınakların en hayırlısına sığınarak doğruluyorum...

Guantanamo Pakistan, Habbab Çetin AkdenizGuantanamo Pakistan, Habbab Çetin Akdeniz
to__jannah, bir alıntı ekledi.
 27 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Go cehennem!
Gardiyanlar Esedullah'ı halsiz düşene kadar dövüyorlar. Ellerini başının üstünden duvardaki halkalarla kelepçeliyorlar. Dışarı çıkar çıkmaz gardiyanlardan biri benimle göz göze geliyor ve go bek diyerek bağırıyor. Gözlerimden çaresizliğin yaşları boşalıyor. Sözcükler boğazıma düğümlenerek çıkıyor.
Go cehennem!
Gardiyanlardan biri okuduğum bu lanet üzerine bana hücum ediyor ama dışarıdan gelen şefleri ona engel olarak Abdurreşid'e yöneliyor. Esedullah'ın, Abdurreşid'in ve Qari Saab'ın kapısı kapatılıyor. Altı gün boyunca tecrit ediliyorlar. Esedullah ikinci gün askıdan indiriliyor fakat elindeki kelepçeler çıkarılmıyor..

Guantanamo Pakistan, Habbab Çetin Akdeniz (Sayfa 84 - Ark yayınevi)Guantanamo Pakistan, Habbab Çetin Akdeniz (Sayfa 84 - Ark yayınevi)

Habbab Çetin Akdeniz kitap incelemeleri

Mücahide Hanne, Guantanamo Pakistan'ı inceledi.
23 Oca 15:31 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

İşkenceci askerin küfür dolu bağırmaları bütün hücrelere bir kötü ruh karartısıyla yayılır. Ardından bir kırbaç şaklaması duyulur. Ve bir çığlık...
Bir küfür daha ve yalvaran bir başka ses. Yalvarışlar hiç bitmez.
Kahkahalara karışan yeminler ve yalvarmalar.
Sonra bir kırbaç sesi...
İşte bir çığlık daha...

Zeynep Işık, Guantanamo Pakistan'ı inceledi.
01 Nis 19:39 · Kitabı okudu · 14 günde · Puan vermedi

Bir noktada kafamda hala soru işaretleri var. Taliban terör örgütü değil mi? Yazara göre değil sanırım çünkü "taliban üyesi genç mücahit" ifadesini kullanıyor.
Onun haricinde, "Zalimler için yaşasın cehennem!".
Kitabın tek cümlelik umut verici özeti bu.
(Kişi insanlığını ancak kendi kaybedebilir, birisi tarafından asla ve asla elinden alınamaz.)

Ortadoğu Gelini, Guantanamo Pakistan'ı inceledi.
23 Oca 07:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir gazetecinin ortadoğu merakı ile ewinden çıkıp Pakistan'a yolculuğundan bahsedilmektedir... Guantanamo'daki yaşanmışlar we yaşananlar sayfa sayfa, cümle cümle acı, umut, yaşam mücadelesi ama yalwarmadan, minnet etmen.... ayetlerde geçen "Ey iman edenler!" Tabirine, asrımızda kimlerin muhattab alındığı, sabrın, şükrün, kardeşliğin, çaresizliğin, bilinmezliğin we cesaretin ne olduğunu bu kitapla öğrendim... derdin, özlemin ne olduğunu... çok fazla roman okumam... sewmemde ama bu kitap yaşanmış olayların delilidir... tek solukta okuyabileceğiniz bir eserdir...

See you jannah!

Fatma Altunbaş, Guantanamo Pakistan'ı inceledi.
02 May 12:54 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Araştırma yapmak için gittiği Pakistan da 173 gün boyunca sebepsiz yere gördüğü işkenceleri anlatmış yazar. Sanırım okurken ağladığım ilk kitaptı. Sadece Müslüman olduğu için aklımın , hayalimin almadığı işkenceleri görmüş binlerce insan.. Şu yalan dünya da kim bilir bir yerler de daha neler yaşıyor bu insanlar.. Alın okuyun ve okutun.