1000Kitap Logosu
Hakan Albayrak
Hakan Albayrak
Hakan Albayrak

Hakan Albayrak

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
90 Kişi
438
Okunma
31
Beğeni
2.259
Gösterim
Unvan
Gazeteci, Aktivist
Doğum
1968
Yaşamı
1968 yılında doğdu. Orta öğretimini Türkiye'de tamamladı. Farklı periyodlarla Milli Gazete, Yeni Şafak ve Zaman gazetelerinde yazar olarak görev yapan Albayrak; 1983 yılında Halka Işık dergisini, 1989'da da Nihat Genç'le birlikte Çete dergisini çıkardı. İhlas Haber Ajansı bünyesinde Gazze ve Kudüs'te bulundu. 1994 yılında insani yardım amaçlı gittiği Bosna-Hersek'te İHH Saraybosna temsilcisi oldu. Yazılarında kimi zaman Werner Hugo mahlasını kullanan Albayrak, daha sonra da Gökhan Özcan'la birlikte editörlüğünü üstlendiği Gerçek Hayat dergisini kurdu. 2000 yılında Milli Gazete'de yayınlanan bir makalesi nedeniyle, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'a muhalefetten, 2003 yılında 15 ay hapis cezası aldı. Ceza İnfaz Yasası kapsamında cezası 1/3 oranına indirildi ve 6 ay Kalecik Cezaevi'nde kalarak mahkumiyetini tamamladı. 2012 yılının sonlarında Adem Özköse, Saim Tut ve Eyüp Gökhan Özekin ile beraber yayınladığı bir manifestoyla haftalık Sancaktar dergisinin kuruluşunu ilan etti. Dergi 4 Ocak 2013'te piyasaya çıktı
Merve Araz
Ebuzer'i inceledi.
59 syf.
·
Puan vermedi
İnsanın hayatını olumlu yönden değiştirecek ve insanın gözünü açacak türden bir kitap. İnsan hayatındaki fark edilmeyen olumsuz değişimleri gözler önüne sermiş. Dünyada göz yumulan zulümlere ve insanlar arasındaki kardeşliğin nasıl ırkçılığa çevrilmesine değinmiş. Bu zulümlere karşı mücadele eden şahsiyetleri de tanıtmaktan geri kalmamış. Hem zevkli hem de kısa olması bakımından da kolay okunabilecek bir kitap. Bence her bireyin okuması gereken bir kitap.
Ebuzer
8.5/10
· 170 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
Sena
Kemalizm Terakkiye Manidir'i inceledi.
63 syf.
·
Puan vermedi
sonu mahkumiyetle biten kitaplara ilgisi olanların dikkkatine: Hakan Albayrak'ın bir süre hapiste kalmadan önce yazdığı risale türü kitabı ya da hapse girmesine neden olan da diyebiliriz. iş bu kitapta yazar Atatürk ile değil de atatürkçülük ve kemalizmle ilgili eleştirilerde bulunduğu için mahkum edilmiş 15 ay. Atatürk'ü değil kemalizmi ve kemalistleri eleştirdi ve "Atatürk'e karşı işlenen suçlar'la ilgili 5816 sayılı kanuna muhalefetten hapishanede yattı. sahip olunan ideolojiler ne olursa olsun bu tür kitaplar gözden kaçırılmamalı muhakkak okunmalıdır.
Kemalizm Terakkiye Manidir
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Fluffy
Ebuzer'i inceledi.
59 syf.
"Ebuzer, bir yandan içimize sıkıntılar düşüren karmaşanın röntgenini çekerken, bir yandan da bağlısı olduğumuz insani damarın, yani Malcolm'ın, İmam'ın, Aliya'nın ve öteki mübarek yolcuların 'yol'una dair umut verici kıvılcımlar çaktırıyor." Uyandım, kitabı gördüm, okudum, tekrar uyandım :) Biraz kızdığımız 'düzen'e hesap soruluşunu görmek, biraz da nefis muhasebesi yapmak için 70 sayfalık harika bi fırsat..
Ebuzer
8.5/10
· 170 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Ekrem Özkara
Ebuzer'i inceledi.
59 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Yazar bu kitabında " Ebuzer " tiplemesiyle dünyanın dört bir yanında yaşanan sorunları,ayrıca ülkemizdeki ve değişik ülkelerdeki müslümanların vurdumduymazlıklarını adeta bir özeleştiri ( belki iğneleme ) şeklinde anlatıyor. Kısa ve akıcı bir dil,aynı zamanda ilgi çeken konular ve kişiler... Tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.
Ebuzer
8.5/10
· 170 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
10