Hakan Şatıroğlu

Hakan Şatıroğlu

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
453
Gösterim
Adı:
Hakan Şatıroğlu
Tam adı:
Prof. Dr. M. Hakan Şatıroğlu
Unvan:
Türk Yazar, Profesör
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz, emek vermeden de bilgi sahibi olunmaz. Sadece "üretilmiş bilgiyi" okumak öğrenmek yetmez, bu üretkenlerin kölesi olmak demektir.
Gerçekten bize öğrettikleri itaat etmekten başka bir şey değil. Bu aslına bakarsanız "şartlı refleks" halinde ve "tek doğru" olarak öğretiliyor. Başka yaşam biçimlerinin olduğu ve belki de gerçekten insan olarak yaşamanın öyle olacağı gibi görüşler yok edilmeye çalışılıyor. "Öğrenilmiş çaresizliğin" yüreğimizi yakmasına ve sonunda göstermelik sorgularla "yeni dünya düzenindeki" yerimizi almaya yöneliyoruz.
Özgürlüklerin genişletilmesi, bilinç alanlarının da büyütülmesini gerektirmekteydi, amma yönlendirilmiş eğitim nedeniyle bilinç alanlarını genişletilmezse ya da hatta bilerek daraltılırsa, bu boş zaman ve iktidar etkin bir şekilde kullanılamaz ve sapkın sonuçlar doğar.
ARAMAK heterojen, kişilikçi, yaratıcı bir güç oluşturmakta, her türlü zorbalık biçimine karşı bir özgürlük mayası taşımaktadır.
Bilinçsiz iktidar aslında insanlara Prometheus benzeri bir iktidar vermektedir; bu iktidar, hızlı bir tempoda üretim-tüketim-tahrip devresi olarak doğaya karşı çalışmakta ve bütün bu süreçler çeşitli gerileme biçimleri yaratmaktadır.
Dünya Sağlık Örgütüne göre cinsel sağlığın tanımı şöyledir:
"Cinsel bir varlık olarak insanın sadece bedensel değil,duygusal,düşünsel ve sosyal bütünlüğünü sağlayan,kişilik gelişimi,iletişim ve sevginin paylaşımını pozitif yönden zenginleştiren ve artıran sağlıklılık hali."
Hakan Şatıroğlu
Sayfa 32 - Arkadaş Yayınları
"Hastalığı iyileştiren de mutluluğu mutsuzluğa çeviren de zihindir." Edmund Spencer
Hakan Şatıroğlu
Sayfa 121 - Arkadaş Yayınları
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hakan Şatıroğlu
Tam adı:
Prof. Dr. M. Hakan Şatıroğlu
Unvan:
Türk Yazar, Profesör

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.