Hakan Yılmaz Çebi

Hakan Yılmaz Çebi

Yazar
7.3/10
65 Kişi
·
142
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.654
Gösterim
Adı:
Hakan Yılmaz Çebi
Unvan:
Türk Gazeteci, Yazar
Doğum:
Zonguldak, 31 Mart 1968
Aslen Trabzon, Sürmene nüfusuna kayıtlı olan 31.03. 1968 tarihinde Zonguldak’ta doğdu. İlkokulu mistik birçok olaya şahitlik ettiği Rüzgarlımeşe ilkokulunda, ortaokulu ise (orta ikinci sınıfa kadar) Zonguldak Merkez Ortaokulu’nda okudu. Daha sonra babasının emekliliği nedeniyle ortaöğretimini Trabzon/Araklı Lisesinde tamamladı.

Üniversite tahsilini Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Halk Bilimi Bölümünden mezun olarak tamamlayan Çebi, daha üniversite tahsilinin ikinci sınıfında Zaman Gazetesi’nin Ankara’daki merkezinde özel haberci olarak göreve başladı. İlk haberleri; “Tartışmalı Mescid Açıldı”, “Iraklı Soydaşlarımız Vatandaşlık İstiyor”, “Bu Ocaklar Bediüzzamanlar’ın, İskilipli Atıf Hocaların Yetiştiği Ocaklar olacak!” haberleriyle dikkat çeken Çebi, Türk basınında örnekleri görülmeyen misyon gazeteciliğin de öncülerinden oldu. Daha sonra İhlas Haber Ajansı- TGRT, Vakit Gazetesi, Ayyıldız, Sağduyu, Ortadoğu gibi gazetelerde özel haberci, haber müdürü, yardımcı yönetmen, köşe yazarı gibi vasıflarla görev yapan Çebi, bir çok tanınmış firmada da Halkla İlişkiler görevini yürüttü.

Üniversite tahsili sırasında ve öncesinde bir çok birinci lig futbol kulübünün alt yapısında yer alan Çebi, Uzakdoğu savunma sporları, paraşüt ve su sporları eğitimleri de aldı.

Genç Şair Ödülü, Üniversiteler arası Kompozisyon ödülü, Türk- İslam Dünyasının Birliğine ve Kardeşliğine yaptığı hizmetlerden dolayı da stratejik kurumlar tarafından çeşitli ödüller alan Çebi, halen Almanya üzerinden yayın yapan MPL TV de, “HAZIR KITA” (http://www.mpl.tv.tr ) isimli tüm dünya gizli teşkilatlarının habis örtülü harplerini deşifre eden bir program hazırlamaktadır.

Rize’nin Hanedar sülalesinden Sevgi Hanımla evli olan Gazeteci Yazar Hakan Yılmaz Çebi, Azra İrem ve Ahu Deniz isimli iki çocuk sahibi...Yirmiye yakın eseri yayınlanan Çebi’nin eserlerinden bazıları şöyle sıralanmaktadır:

Amerika'nın Derin Devleti
Hakan Yılmaz Çebi
Karakutu Yayınları, Kasım 2006

Gizli Güçler ve Metafizik İstihbarat
Hakan Yılmaz Çebi
Nokta Yayınları, Nisan 2007

Atatürk Mason muydu?
Hakan Yılmaz Çebi
Nokta Yayınları, Ekim 2006

Türkiye'nin Petrol Savaşları
Hakan Yılmaz Çebi
Karakutu Yayınları, Eylül 2006

Devlet İçin Devlete Rağmen
Hakan Yılmaz Çebi
Truva Yayınları, Eylül 2006

3. Dünya Savaşı Meciddun Dağı'ndaki Sır Tek Dünya Hakimiyeti ve İsrail Stratejileri
Hakan Yılmaz Çebi
Karakutu Yayınları, Şubat 2006


İsrail'in Şifresi
Hakan Yılmaz Çebi
Pegasus Yayınları, Şubat 2006

Tek Dünya İmparatorluğu Meciddun Dağındaki Sır
Hakan Yılmaz Çebi
Kum Saati Yayıncılık, Nisan 2005

JudaSofya Ayasofya ve Patrikhane Üzerinden Oynanan Gizli Oyunlar
Hakan Yılmaz Çebi
Pegasus Yayınları, Ocak 2006

Kara Divan Yeraltının Gizli Tarihi
Orkun Uçar, Hakan Yılmaz Çebi
Karakutu Yayınları, Haziran 2006

Şeytan'ın Ayetleri Gizlenen Talmud Yasaları
Hakan Yılmaz Çebi
Emre Yayınları, Mart 2007

İsrail'in A Planı
Hakan Yılmaz Çebi
Nokta Yayınları, Eylül 2006

Para - Petrol ve Son Perde
Hakan Yılmaz Çebi
IQ Kültür-Sanat Yayıncılık, Ağustos 2003

21. Yüzyıl Savaşları ve Hedefteki Türkiye
Hakan Yılmaz Çebi
IQ Kültür-Sanat Yayıncılık, Mart 2003

Bu Topraklarda Petrol Var
Hakan Yılmaz Çebi,
Okul Yayınları

Kutsal Tabut
Hakan Yılmaz Çebi,
Nokta Yayınları
Türkiye'de 1935 yılında açıktan açığa ve resmen Masonlara büyük darbeyi ve kapılarına kiliti vuran, Masonluğu kökünden yıkan, hiç şüphe edilmemelidir ki Mustafa Kemal Atatürk'tür. Onun döneminde Mason Locaları kapatılmıştır.
Türkiye'de bu uğurda en büyük mücadeleyi yapan ve Masonlara tam manasıyla cephe alan liderler, Sultan II Abdulhamid ve Atatürk'tür.
Çok iyi hatırlıyorum. Amerikan Koleji'nde dört kızımızı kandırarak Hristiyan yaptıkları gerekçesiyle rahmetli Atatürk, İzmir Amerikan Kolejini derhal kapattırmıştı. Nur içinde yatsın Atam!
Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkar edenler ve bana taam edenler çıkabilir. Hatta bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından olabilir. Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki bu fikirler, Hint'ten Mısır'dan döner, dolaşır yine gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur.
ATATÜRK 1937
"Atatürk'ten, milli devletten, Lozan'dan vazgeçin," diyenlere ve "Şehitlik ve gazilik kavramları kaldırılsın," diyenlerle, "Türkiye mozaiktir, millet değil halklardır," diyenlere dikkatle bakınız. Pek çoğunun yüksek dereceli Masonlar olduğunu göreceksin. Bunların bir kısmı da Türk değildir.
Mustafa Kemal Atatürk'ün 1935 yılında "Cehennem olun gidin. Defolun karşımdan! Yahudi uşakları," diyerek Çankaya Köşk'nden kovduğu Türkiye Masonları, 70 yıl sonra Sezer döneminde Köşk'e geri döndü.
'Ey ahali, Mustafa Kemal muzaffer olacak. Peygamber Efendimizin sağ eli onun elindedir. Buna iman edin!...'diye haykırdı ve kürsüden indi.
Sonradan öğrendiğime göre, Merhum Hafız Halil Efendi bu rüyayı camide vaaz etmiş ve onu imanlı tefsirlerle tamamlamıştır.
(Avni Altmer. Her yönüyle Atatürk, s. 153-155)
Lale Devri'yle alevlenen bu Masonik hareketlerin, Sultan Mahmut'un Mason localarının faaliyetlerini yasaklayan 1748 Fermanı ile kesintiye uğradığını biliyoruz.
Özetle Türk toprakları üzerinde Masonik faaliyetin başlaması, Spekülatif Masonluğun kurulmasına paralel olarak 18'nci yüzyılın başına kadar gider.
Kitapta bilmediğimiz bir çok bilgiye yer verilmiş. Atatürk'ün Mason localarını kapatmasından, Mim Kemal Öke ile aralarında geçen tartışmaya, Yunus Nadi'nin çıkarttığı Cumhuriyet Gazetesinin kapatılmasına kadar bir çok araştırma eklenmiş...

Esere, Osmanlıdan, Cumhuriyetin ilk dönemlerine kadar kurulup kapatılan Mason localarını o dönemlerde kuran Masonların isimleri de eklenmiş...

Kitabın bir bölümünde 1939 -1950 yılları arasında kurulan 13 Locanın listesinde 12'nci Locadan 14'e atlanması ve 13 rakamının neden atlandığının henüz bilinmediğinden bahsedilmesi ilgi çekici...

Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren Ulu Önder Atatürk'ün , Masonlara taviz vermeyişi akıcı bir dil ile yazılmış olsa da eser de çok fazla tekrar var...

Eserde en çok hoşuma giden bölüm ise, Mustafa Kemal Atatürk ve Mareşal Mustafa Fevzi Çakmak Paşa'nın aynı gece aynı rüyayı gördüklerinin anlatıldığı bölüm oldu...

Eser, bilgi dolu olsa da, konular biraz daha detaylı yazılabilinirdi.
Yine bir kitap daha harika süper bir kitap
Yine israil israil israil!!!
Israil in filistinin toprağını nasıl işgal etmiş zorla yerleşmiş hepsini anlatıyor lütfen okuyup bilelim müslüman kardeşlerimiz on ne kadar zor durumda olduklarını
Kabbala Kuvvetleri ni anlatan bu kitabı okurken dehşet içinde kaldım.Yaşadığımız dünyadan farklı bir şekilde yaşayan insanlar var..Okuduğunuza pişman olmazsanız.Eğer merakınız var sa...
tarihin ortadoğudan yarattığı, gizli kalarak: nerdeyse dünyada bir çok devletin omurgalarına yerleşmiş asalak bir yapı.bizimle beraber yaşayan ve daima en üst sınıf tabakasına yerleşen yöneten ve hükmeden, kendi örf ve adetlerini yaşadıkları coğrafyanın halkına adapte eden.bugün küreselleşme masalı ile dünyadaki her devleti kendi bir uydu gibi kendine bağlayan bir güç.adres belli: fakat sürekli görünmeyen ve arka planda.aslında o her yerde belki yediğimizde zamanla inancımızada yeralacak.hedef herkes o olacak.
Gelecek insanları korkutuyor, gelecekte kaos gözüküyor. Teknoloji hazmedemediğimiz oranda akıl almaz ilerliyor. Bir düzensizlik ve belirsizlik var... İnsan hem kendinden hem de doğal felaketlerden korkuyor. Belki de bu korkuların geçmişten kaynaklanan bir nedeni var; geleceğe dair bazı şeylerin ne olacağının izleri var... Genetik hafızamızda uygarlıkları sona erdiren felaketlerin izleri var!
İçerisinde çok çarpıcı bilgilerin yer aldığı, belge ve kaynaklarla desteklenmiş güzel bir eser. Her be kadar bazı bilgiler bir çok defa yinelenerek dile getirilse de gerçeklerin özümsenmesi açısından faydalı olmuş.
İlginç konuları ele alarak ,her sayfada beni şaşırtan yazarın ; akıcı ve doğal bir dil kullanmaması açıkçası okurken bazı bölümlerde sıkılmamı sağladı.İlginç tarihi olaylara karşı bir ilginiz varsa tavsiye ederim fakat sıkılmayacağınızın garantisini veremem !!!
Dikkat spoiler içerir.
Yahudilik, Talmud, Kabbala, farmasonluk gibi konularda detaylı bilgiler veren bir araştırma eseri. Yahudiliğin nasıl geliştiği, Kabbala öğretisi ve içindeki sapkın yazılar, büyüye olan ilgi, Kabbala'cıların işledikleri cinayetler, ailelerin Kabbala bataklığına düşen çocukları ile ilgili olarak anlattıkları gibi konular açıklanıyor. Ayrıca İsrail'deki istihbarat teşkilatları, MOSSAD - Barzani ilişkisi, alt istihbarat birimleri, farmasonluk gibi konularla devam ediyor. En son da Osmanlı zamanından beri masonluk, kurulan localar, Rotary kulübü başkanı ile yapılan röportajlar anlatılıyor. Her ne kadar konuyu genelde dine bağlasa da farklı bilgiler edinilebilecek bir kitap.
• 1841’de ünlü bir şair şöyle demekteydi: ”Zamanımızın Tanrısı paradır ve Bay Rothschild de onun Peygamberi.” Peki kimdir bu Bay Rothschild ve ailesi?
Rothschild ailesi (Rothschild Hanedanlığı, ya da kısaca Rothschildler olarak da bilinir) 18. yüzyılin sonlarından başlayarak Avrupa'nın çeşitli merkezlerinde bankalar kuran Alman kökenli Yahudi bir ailedir. Baba Rothschild beş oğlunu Avrupa’nın beş önemli şehrine; Paris, Londra, Viyana, Frankfurt ve Napoliye yerleştiriyor. İşte strateji; hiçbir milliyete ait olmadan, hem kraliyet hem de liberal yönetimlerde Avrupa’dan Latin Amerikaya kadar parasal güç kurmak, her şehirde temsilcilikler vasıtasıyla varlıklarını hissettirmek….Büyük İsail’in mali gücünün kaynağı buradan geliyormuş..

* İsrâil isminin; "gece yolculuk yapmak", "Allah'ın kulu" ve Tevrât'tan yola çıkarak da “savaşan Tanrı veyahut Tanrıya karşı kuvvetli” anlamına geldiğini bilirdim. Kitapta bu konuda şu anlatılmış ki hayli ilgimi çekti..Büyük İsrail Devletine geçiş için kurulan hali hazırdaki İsrail devleti isminde bir sır saklamaktadır. İşte o sır;
I harfi: Iraq (Irak) devletini işaret eder,
S harfi: Syria (Suriye) devletini işaret eder,
R harfi: Royaumde Jordanie (Ürdün) devletini işaret eder,
A harfi: Arabia (Arabistan) devletini işaret eder,
E harfi: Egypt (Mısır) devletini işaret eder,
L harfi: Lebonan (Lübnan) devletini işaret eder...

* Ben okurken hayrete düştüm, eminim siz de okuyunca öyle hissedeceksiniz. Bu kitapda hayretler içinde okuyacağınız çok şeyler var daha;
* Vaat edilmiş topraklar neresidir?,
* İsrailin yol haritası,
* İsrail’İn dünya silah piyasasında ki gücü,
* İsrail ve ABD’nin Ortdağudaki gizli operasyonları ve stratejileri,
* Dünya hakimiyeti için AB’yi yönlendiren Siyonist Lobiler,
Ama bir bölüm var ki tam da günümüzde yaşananları anlatıyor. Güneyimizde İsriail ve ABD’nin Ortadoğu projesini destekleyecek bir kukla devleti kurulması fikri ki bu da Suriye’de yaşananların özeti… Tabii gene kitapta bu devletin kurulmasından sonra hedefin "Türkiye" olduğu yazılmış ki bu da sanırım herkesin ortak kanaatidir..
* Etrafımızda, hayır sadece etrafımızda değil, dünyada neler oluğunu, silah ve enerji kaynaklarının hangi entrikalarla yönlendirildiğini, önümüzdeki yirmi yılda neler olabileceği konusunda bir fikir elde edebileceğimiz, okumanızı tavsiye edebileceğim bir eser olmuş..Kitabı okurken not defteri veya bol miktarda işaret kalemi almayı unutmayın..‍️‍️
İsrail'i kuruluşundan itibaren politik bağlamda her açıdan anlatıyor. Oldukça tatmin edici bilgiler var. Geniş bir araştırma yelpazesiyle bilgileri aktarmış. Bu günün Ortadoğu karmaşasına derinlikli bir yaklaşım için gerekli olan verileri bulmak mümkün. Ancak itiraf edeyim ki; reel politiğe geçtiği kısımdan sonra okurken zorlandım. Tarihsel boyut daha ilgi çekiciydi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hakan Yılmaz Çebi
Unvan:
Türk Gazeteci, Yazar
Doğum:
Zonguldak, 31 Mart 1968
Aslen Trabzon, Sürmene nüfusuna kayıtlı olan 31.03. 1968 tarihinde Zonguldak’ta doğdu. İlkokulu mistik birçok olaya şahitlik ettiği Rüzgarlımeşe ilkokulunda, ortaokulu ise (orta ikinci sınıfa kadar) Zonguldak Merkez Ortaokulu’nda okudu. Daha sonra babasının emekliliği nedeniyle ortaöğretimini Trabzon/Araklı Lisesinde tamamladı.

Üniversite tahsilini Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Halk Bilimi Bölümünden mezun olarak tamamlayan Çebi, daha üniversite tahsilinin ikinci sınıfında Zaman Gazetesi’nin Ankara’daki merkezinde özel haberci olarak göreve başladı. İlk haberleri; “Tartışmalı Mescid Açıldı”, “Iraklı Soydaşlarımız Vatandaşlık İstiyor”, “Bu Ocaklar Bediüzzamanlar’ın, İskilipli Atıf Hocaların Yetiştiği Ocaklar olacak!” haberleriyle dikkat çeken Çebi, Türk basınında örnekleri görülmeyen misyon gazeteciliğin de öncülerinden oldu. Daha sonra İhlas Haber Ajansı- TGRT, Vakit Gazetesi, Ayyıldız, Sağduyu, Ortadoğu gibi gazetelerde özel haberci, haber müdürü, yardımcı yönetmen, köşe yazarı gibi vasıflarla görev yapan Çebi, bir çok tanınmış firmada da Halkla İlişkiler görevini yürüttü.

Üniversite tahsili sırasında ve öncesinde bir çok birinci lig futbol kulübünün alt yapısında yer alan Çebi, Uzakdoğu savunma sporları, paraşüt ve su sporları eğitimleri de aldı.

Genç Şair Ödülü, Üniversiteler arası Kompozisyon ödülü, Türk- İslam Dünyasının Birliğine ve Kardeşliğine yaptığı hizmetlerden dolayı da stratejik kurumlar tarafından çeşitli ödüller alan Çebi, halen Almanya üzerinden yayın yapan MPL TV de, “HAZIR KITA” (http://www.mpl.tv.tr ) isimli tüm dünya gizli teşkilatlarının habis örtülü harplerini deşifre eden bir program hazırlamaktadır.

Rize’nin Hanedar sülalesinden Sevgi Hanımla evli olan Gazeteci Yazar Hakan Yılmaz Çebi, Azra İrem ve Ahu Deniz isimli iki çocuk sahibi...Yirmiye yakın eseri yayınlanan Çebi’nin eserlerinden bazıları şöyle sıralanmaktadır:

Amerika'nın Derin Devleti
Hakan Yılmaz Çebi
Karakutu Yayınları, Kasım 2006

Gizli Güçler ve Metafizik İstihbarat
Hakan Yılmaz Çebi
Nokta Yayınları, Nisan 2007

Atatürk Mason muydu?
Hakan Yılmaz Çebi
Nokta Yayınları, Ekim 2006

Türkiye'nin Petrol Savaşları
Hakan Yılmaz Çebi
Karakutu Yayınları, Eylül 2006

Devlet İçin Devlete Rağmen
Hakan Yılmaz Çebi
Truva Yayınları, Eylül 2006

3. Dünya Savaşı Meciddun Dağı'ndaki Sır Tek Dünya Hakimiyeti ve İsrail Stratejileri
Hakan Yılmaz Çebi
Karakutu Yayınları, Şubat 2006


İsrail'in Şifresi
Hakan Yılmaz Çebi
Pegasus Yayınları, Şubat 2006

Tek Dünya İmparatorluğu Meciddun Dağındaki Sır
Hakan Yılmaz Çebi
Kum Saati Yayıncılık, Nisan 2005

JudaSofya Ayasofya ve Patrikhane Üzerinden Oynanan Gizli Oyunlar
Hakan Yılmaz Çebi
Pegasus Yayınları, Ocak 2006

Kara Divan Yeraltının Gizli Tarihi
Orkun Uçar, Hakan Yılmaz Çebi
Karakutu Yayınları, Haziran 2006

Şeytan'ın Ayetleri Gizlenen Talmud Yasaları
Hakan Yılmaz Çebi
Emre Yayınları, Mart 2007

İsrail'in A Planı
Hakan Yılmaz Çebi
Nokta Yayınları, Eylül 2006

Para - Petrol ve Son Perde
Hakan Yılmaz Çebi
IQ Kültür-Sanat Yayıncılık, Ağustos 2003

21. Yüzyıl Savaşları ve Hedefteki Türkiye
Hakan Yılmaz Çebi
IQ Kültür-Sanat Yayıncılık, Mart 2003

Bu Topraklarda Petrol Var
Hakan Yılmaz Çebi,
Okul Yayınları

Kutsal Tabut
Hakan Yılmaz Çebi,
Nokta Yayınları

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 142 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 134 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.