Hale Bilgiç

Hale Bilgiç

Yazar
7.1/10
9 Kişi
·
13
Okunma
·
1
Beğeni
·
700
Gösterim
"İşi bıraktım." deyiverdim. Olumlu ya da olumsuz, iyi ya da kötü, öyle ya da böyle bir tepki vermesi gerekiyordu. Haliyle şakıdığım ve bana göre 'iyi' olan haberle beraber kafamı kaldırıp gözlerine bakma cesaretine kapıldım. Oldukça parlak görünen bakışları ile beni yeniden tesiri altına alırken parlak bir gülüş attı ve
"Harika," dedi coşkuyla.
Gülüşüne karşılık kafa sallayarak "Bilmediğim bir ülkede beş parasız kalakaldım. Ve eh, ev arkadaşımın bana ne tepki vereceğini de Allah bilir." diye bir adım geriledim.
"Ev arkadaşlarını eve gidince düşünürsün." dedi. "Buradayken Sevgilinle aşıklar şehrinin tadını çıkarmaya bak sen. Hem, onlarda kim oluyormuş? Birisi kardeşin sayılır diğeri de zaten kuzenin. O iki aptal seni genetik olarak sevmeye programlılar." iki adımda dibimde bitti ve yüzümü elleri arasına alarak "Ayrıca zaten gitme." dedi nefes alıp sanki nefesi ile beni içine çekerken. "Sevgilinin yegane görevi de bu değil midir? 'Ömrüne,' ömrünün sonuna kadar bakmak..."
Hale Bilgiç
Kız Kurusu Kitabı
"Aşkın mantığı var mı ki?" Yağız onu yalnız bıraktığım yatakta oturmuş bana bakarken sanki dudakları ilan-ı aşk etmemişçesine rahattı. Bense onun aksine şaşkın... Hırçın davranmaya hazırladığım bedenim benden bağımsızca hafif hafif titrerken yarı açık dudaklarım ve kalkık kaşlarımla minik bir adım geriledim. "Ben abin kadar sabırlı bir adam değilim. Sende Leyla gibi tüm dünyanı içine taşıyan bir kadın..." Yağız karşıma dikilirken bir adım daha geriledim. "Sana dair hissettiklerimi azarlayıp susturmaya cağım Lena. Ben susarsam başkası konuşur çünkü. Başkasıyla konuşma ihtimaline olurum yok benim!" Dedi tek düze sesinin aksine tehditkar bir tonla. "Sen kabul et yada etme. Sev ya da sevme." Parmağıyla kendisi kalbini dürten çocuk beni duvarda kıstırırken endişe ve meraktan titreyen çenemi yakaladı ve yere diktiğim gözlerimi kendilerininkinin hizasına çıkardı. "Ben senin adını düşündüğüm zaman bile burası deli oluyor." tekrar kalbini gösterdi. "Seni benle gel diye zorlayamam. Ama gelirsen beni dünyanın en mutlu çocuğu yaparsın. Öte yandan...Gelmezsen yani" Elleri saçlarımın uçlarını oynarken sesi hafifte olsa bir öz güven kaybına uğraşmış gibiydi. "Ben akşam babasının çikolata getirmesini bekleyen o yaramaz velet olurum . Benim hiç gelmeyen acı çikolatam olursun Lena..."

Kız Kurusu - Hale Bilgiç
Hale Bilgiç
Kız Kurusu Kitabı
Bazı şeylerin oluş şekli berbattı ve seni yıprattı. En kötüsü ise buna engel olamadım... Ama şimdi işimi olabildiğince güzel yapmak istiyorum. Yıllar sonra evimizin terasından bahçede oynayan torunlarımıza bakarken yanımda oturan bayanın hayatını mahvetmiş olmak değil de yüzünde ki her bir gülücük çizgisinin sebebi olmak istiyorum. Çünkü bahçede oynayan torunlarımız susayıp senin yaptığın limonatadan içmek için yanımıza geldiklerinde onlara anlatacak güzel hikayelerimiz olmalı."
Hale Bilgiç
Hale Bilgiç Kız Kurusu
Çenemi sıkıştırdı ve sonra havaya kaldırıp yanağıma hızlı bir öpücük kondurdu. Gözlerimin içine kadar ışıldadığımı hissettim… Ben onun dudaklarına kapanmıştım ama bu kadar parlamamıştım. Oysa sadece çenemi tutup yanağımdan öpüvermişti ve ben dizlerimi hissetmiyordum… Ya ben sevmeyi bilmiyordum ya da o öpmeyi çok iyi biliyordu.
Hale Bilgiç
Hale Bilgiç Kız Kurusu
Ivan ikamet ettiği yerden kalkıp çantamın dışarı kustuğu ve onunda ironisine aldanıp eline aldığı çikolata kaplı lif kaynağımı, eti form çikolatalı, sallarken öbür yandan davetiyeye bakıp iç çekti ve "Bir şey söyleyeyim mi?" dedi kaşlarını kaldırıp. “Bayağı bildiğin evde kaldık.” Hala elimde tuttuğum pembe çantamı yavaşça Ivan’ın omzuna vurdum.
“Dalga geçme,” dedim
“Dalga geçmiyorum. Kızım hale bak! Artık yaşıtlarımızda evlenmiyor. Bizden küçükler evleniyor. Sima’ya bak, kaç yaşındaydı? Yirmi iki. Birde bana bak, yirmi yedi.” Çocuk sahte bir hüzünle başını eğip elmasından koca bir ısırık aldı. “Kuruyup kalan bir sen olsan yine iyi. Bende kaldım evde, halime bak.” Dedi sonra son bir hamleyle bana laf sokup.
“Ivan kurusu.” Dedim bende karşılık olarak.
“Kız kurusu.”
Hale Bilgiç
Hale Bilgiç Kız Kurusu
"Ayrıca zaten gitme. Sevgilinin de yegane görevi bu değil midir zaten_?
Ömrüne, ömrünün sonuna kadar bakmak..
Günün son aydınlık saatleriydi ve benim bu güzel manzarayı kaçırmaya niyetim yoktu. Son zamanlarda güzellik kavramını yitirmiş bir gezegenin esiriydim ve güneşin portakallığını üzerimize salmasını izlemekten büyük zevk duyuyordum.
Hale Bilgiç
alıntı kız kurusu kitabından değildir
Pişman olduğum birkaç konu vardı elbet. Örneğin birkaç ay önce hiçbir şey olmamış gibi sıcacık yatağımda uzanmış bir vaziyette internette sörf ederken ailemin gittiğini fark edememiştim. Arkadaşlarına gidip de barbekü yapmalarından bahsetmiyorum elbette. Hazırladıkları valizleri yanlarına alma fırsatı bile bulamamaksızın götürülmüşlerdi. Adından bile bir haber olduğum ve kaç milyon yıl uzakta olduklarını bilemediğim bir gezegene tahliye edilmişlerdi ve ben bunu bile ertesi gün televizyonlar kilitlenmeden önce yapılan son haber akışından öğrenmiştim. Yirmi yaşından büyük bütün insanlar ben e-bayde takılırken bir başka gezegene götürülmüşlerdi.
Hale Bilgiç
Alıntı kız kurusundan değildir
Forneus’a gelince, hiç susmadan bana emirler yağdırıyordu. ‘Koğuş katında sadece üç asker bulunur ve bir kaptan. Kaptan yeni gelenleri karşılamaya inmiş olmalı. Korkma sadece üç kişiler. Cesur ol, kapıya yakın dur. Ben kavga çıkartırken korkmuş gibi görün. Askerlerden bir tanesi seni hemen dışarıya çıkartacaktır. Dışarıda askerin diz kapağına sert bir şekilde tekme at. Bacağını kıracak kadar güçlü bir tekme. Sonra bir tane de yüzüne vur; bayılt. Diğerlerine haber verirse kaçamayız. Bayılttıktan sonra silahını al! Cebinde bizi bayılttıkları iğnelerden olmalı. Onları da al. Unutma bunu. Ben o sırada Jackson’ı askerlere karşı kışkırtacağım ama geri dönmek zorundasın. Jackson en fazla bir tanesiyle başa çıkabilir. İğneyi askerlerden biri üzerinde kullanırsan diğeri sorun olmaz. Ama unutma, içeri girdiğin anda silahı bana vermek zorundasın.’
Stratejiyi kafasında oturtmuştu. Ancak bilmediği benim gücümdü. Bir bacağı kırabilecek nitelikte tekme savurabilir miydim, bilmiyordum.
‘YAPABİLİRSİN!’
Hale Bilgiç
alıntı kız kurusu kitabından değildir
324 syf.
·2 günde·9/10
Kahramanlarımız Ivan ve Leyla...
Leyla ile Ivan ev arkadaşı dostlar ama ateşle barut yan yana durmaz.
Kız Kurusu romanında, Leyla bir inşaat firmasında çalışmaktadır ve mimar olduğu halde sekreterlik yapmaktadır. Garip bir yaşantısı vardır ve 7 yıldır doktor olan Ivan ile yaşamaktadır. Süregelen rutin bir hayatın ardından Leyla’nın hayatına giren yeni kahramanlar girecektir. Sürükleyici olduğu yadsınamaz bu romanda aşkın tarif edilemez...Ivan'ın saran kucaklayan tarafı da ince ve yakın bir dille anlatılmaya çalışılmış. Kitabın konusu basit ama güzel bir kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
Hale Bilgiç
Unvan:
Wattpad Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 13 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.