Giriş Yap

Hamdi Döndüren

Yazar
Derleyen
Çevirmen
8.9
37 Kişi
Unvan
İslami Yazar
Doğum
Balıkesir, 1943
Yaşamı
1943 Balıkesir doğumlu. Hıfzını ikmal ettikten sonra İmam Hatip Lisesi ve genel liseyi bitirdi. İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü ve İ.Ü. Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Balıkesir merkez valiliği ve Çanakkale Bozcaada Müftülüğü görevlerinde bulundu. 20.4.1975 tarihinde Konya Yüksek İslâm Enstitüsüne İslâm Hukuk ve Fıkıh Usulü Öğretim Üyesi olarak atandı. Aynı görevi 6.11.1973 tarihinden bu yana Bursa Yüksek İslâm Enstitüsü ve U.Ü.İlahiyat Fakültesinde sürdürmektedir. Ankara Ü. İlahiyat Fakültesinde 1978'de İslâm Hukuku alanında başladığı doktora çalışmasını 1983'te tamamladı. 25.10.1998 de de doçent unvanını aldı. 1986'da Suudi Arabistan İmam Muhammed b. Suud el-İslamiyye Üniversitesinin daveti ile bir süre bu üniversitede araştırmalar yaptı. Müellifin İslâm Hukuku ve İslâm İktisadı alanında yayınlanmış çeşitli eserleri, makale ve araştırmaları vardır. - Delilleriyle İslâm Hukuku, Şahıs, Aile ve Çözümlü Miras. - İslâm Hukukuna Göre Alım - Satımda Kâr Hadleri - Çağdaş Ekonomik Problemlere İslâmi Yaklaşımlar - İbn Abidin Tercümesi Fihristi ve Terimler Sözlüğü - Ehl-i Sünnetle Şia Arasındaki Görüş Ayrılıkları (terceme basılmadı) bunlar arasındadır. Para, Kredi, Enflasyon, Şirket, İslâm Bankacılığı, Mudarabe, Sermaye Riski ve Faiz, Para vakıfları, İşçi ve İşveren gibi günümüz ekonomisinde karşılaşılan çeşitli problemlerle ilgili araştırmaları vardır.

İncelemeler

Tümünü Gör
634 syf.
·
Puan vermedi
Eser, delilleriyle yazılmış olduğundan konular oldukça uzun uzadıya anlatılmış. Fıkhi kavramlar o kadar tekrarlı bir biçimde anlatılıyor ki serbest okuyucular bir miktar sıkılabilir. Öğrenmek istediğiniz konuyu özel olarak okursanız bu daha keyifli olacaktır. Kitabın bazı ayrıntılı kısımlarını göz gezdirerek geçmek zorunda kaldım. Aile ilmihali olarak daha sade eserlerin okunmasını tavsiye ederim.
Delilleriyle Aile İlmihali
10.0/10 · 1 okunma
Reklam
1510 syf.
·
46 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ben tüm meali sesli dinlendim muhteşem bir anlatı tavsiye ederim. Bizi yaratan Rabbimizin mesajı net olarak nüzul (iniş) sırasına göre konu bağlamında daha alaşır şeklinde oluyor. Bağlantısını buraya koydum. youtu.be/xpLIPVy5TLY
Hamdi Döndüren
Evrensel Çağrı Kur'ân-ı Kerim
bay mavi
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48