Harlan Coben

Harlan Coben

Yazar
8.2/10
2.355 Kişi
·
8.141
Okunma
·
467
Beğeni
·
21377
Gösterim
Adı:
Harlan Coben
Unvan:
ABD'li Gizem ve Korku Romanı Yazarı
Doğum:
New Jersey, ABD, 4 Ocak 1962
Harlan Coben (d. 4 Ocak 1962) ABD'li gizem ve korku romanı yazarıdır. Romanları genellikle çözülmemiş olaylarla başlamaktadır. (Cinayetler, esrarengiz kazalar vb.) Değişik serilerdeki karakterler bir arada olarak bazı romanlarında görülebilmektedir.

Harlan Coben, Edgar, Shamus ve Anthony ödüllerinin üçünü birden kazanan ilk yazar olma unvanına sahiptir. Dünya çapında çok satan çeşitli romanları bulunan yazar, Book of the Month Kulübü'nün ödüllerini de kazanmıştır. Harlan Coben, ailesiyle New Jersey'de yaşamaktadır.
Ona dair hatıraları, kendini yalnız hissettiğin zamanlarda çıkarıyorsun saklandığı yerden.

Bu seni hem rahatlatıyor hem de Canını acıtıyor.
İnsanın hayatına giren üzüntü ve keder, eğer Üzerine gidilip büyütülmez ve ustalıkla idare edilebilirse bir şekilde örtülebilir.
Teknoloji kişisel ilişkileri kesmenin ötesine geçti;
Yaşamlarımızı yırtıp açtı , içimizi yağmaladı, mahremiyetimizi söküp aldı .
528 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Eski basketbolcu Myron, liseden arkadaşı olan Claire'nin kızı olan Aimee ve arkadaşı Erin' den bir söz istemişti. Onlar da verdikleri söze karşılık Myron'dan, her ne olursa olsun ailelerine haber vermemesinin sözünü almışlardı. Myron onlara verdiği bu sözün aslında ne kadar büyük bir sorumluluk gerektirdiğini Aimee' nin ortadan kaybolması ile anlamaya başlamıştı ama bunu düşünmenin ona bir faydası olacak mıydı henüz bilmiyordu...
Myron, aramalara başladığında yakın arkadaşı Win' de onun ile birlikte araştırmalarına destek oluyordu...
Daha önce aynı liseden kaybolan Katie ile Aimee'nin bir bağlantısı var mıydı?
Üniversiteye başlayacak olan bu iki kızın başına neler gelmişti onlar kaçmış mı yoksa kaçırılmışlar mıydı?
Ebeveynler çocuklarına ne kadar yakındı? Onlar da gördükleri değişim neleri gizliyordu?
Myron araştırmalarını derinleştirdikçe ebeveynlerin evlatları için neler yapabileceklerine ve ne kadar ile gidebileceklerine şahit olmakla beraber kendinide sorgulamaya başlamıştı...
Geçmiş de yaşadığı ilişkisi ile yüzleşip yeni bir hayata geçiş yapabilecek miydi?
Myron, masum bir söz ile başlayıp, ciddi olarak Claire verdiği sözü tutabilecek miydi?


Harlan Coben yarattığı en iyi karakter olan esprili, küstah, bir o kadar da insanları seven Myron Bolitar'ı yine harika bir kurgu ile bizlerle buluşturmuş.
Son sayfasına kadar hem düşündürücü hem esprili hem de gizemli...
501 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
Her şey onyedi yaşında bir genç kızın üç ay önce kaybolmasıyla başlar. Neredeyse kitabın yarısına kadar birbiri ile alakasız görünen kişiler karmaşaya neden oluyor gibi görünse de, bir noktadan sonra her şey bir yapbozun parçaları gibi yerine oturuyor. Finalini tahmin edemediğim ender kitaplardan biri.
528 syf.
·Beğendi
'Ruh yazarı' diye bir tabir olsaydı hiç düşünmeden benim için onlardan biri de Harlan Coben derdim. İsmi görür görmez tereddütsüz aldım ve yine müthiş bir kitapla karşılaştım. Konu Coben olunca beklentim de büyük oluyor ki hiç bir zaman boşa çıkmadı. Aksiyonun hiç hız kesmediği, durağanlık yaşanmayan, olay örgüsünün ustaca oluşturulduğu çok güzel bir polisiye Şantaj. Geçmiş hatalarının hala cezasını çeken Matt ve onun güzel eşi Olivia'nın nasıl bir oyunun içinde olduklarını, bundan kurtulma çabalarını okuyacağınız ve aslında her karakterin baş karakter gibi kendi öyküsünün olduğu kitapta , intikam duygusunun insana neler yaptırabileceği çarpıcı bir şekilde işleniyor.
528 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
- Verdiğiniz bir söz başınıza bela olabilir mi? Peki bela olursa bu ne boyutta olur? İsminiz Myron Bolitar ise verdiğiniz bir söz nedeniyle başınızın belaya girme olasılığı %100 demektir. Bana Söz Ver, Myron Bolitar Serisi'nin sekizinci kitabı. Myron, Win, Esperanza vs artık ailemden biri gibi oldular. Myron ve Win ise en sevdiğim kitap karakterleri sıralamasında ilk üçe rahatlıkla girerler.

*** Bu arada şunu söylemeden edemeyeceğim. Bana Söz Ver ile birlikte Harlan Coben'in Türkçeye çevrilmiş 20 kitabının tamamını okumuş bulunmaktayım. ***

- Bana Söz Ver Coben kitaplarında alışık olduğum aksiyona sahip olmasının yanında yine diğer kitaplar gibi sonunu çok merak ettiren bir kitap oldu. Sürükleyici ve yüksek tempolu bir kitap ya da kitap serisi arıyorsanız özelde Bana Söz Ver genelde Myron Bolitar Serisi tam size göre.


- Klasik bir arkadaş buluşmasında Myron'ın, arkadaşlarının kızlarına verdiği bir sözle başlıyor her şey. "Asla sarhoş birinin arabasına binmeyin, böyle bir durumda kalırsanız bana haber vereceğinize söz verin." Ancak bu sözün verilmesinin ardından, kısa bir süre sonra kızlardan biri olan Aimme, Myron'ı geç bir saatte arayarak kendisini almasını ve bir yere bırakmasını istiyor. Myron'ın tahmin edemeyeceği şey ise Aimee'nin aslında kendisini bıraktırdığı yerde arkadaşının olmaması ve o günden sonra Aimme'den haber alınamayacak olması. Kayıp kızlar, sırlar, ihanet, cinayetler ve yalanlar... Bana Söz Ver sürükleyici, şaşırtıcı ve aksiyon dolu bir kitap.
368 syf.
·Beğendi·7/10
Harlan cobene ne kadar kızsam haklıyım.

1. Kitabın devamı seri ama konu aynı,
2. Kitabında devamı var ki 3. Kitap Türkçeye çevirilmemiş madem seri basıyorsunuz tam yapın resmen saçmalık finali bin Tane soru işaretiyle bitirdi.


Keyifli okumalar.
320 syf.
·Beğendi·7/10
Harlan cobe’nin sayısız kitabini okumuş biri olarak özellikle myron bolitar serisine bu kadar aşıkken.

Bu kitap her açıdan yetersiz geldi.
wattpad Kitabı okumuş gibi hissettim.
Konusu belli birde seri kitap 2. Kitabı da aldım üstelik mecbur okucam.

Harlan cobenin 16 Yaşında olası gelmiş kitap 317 sayfa ve 293’ncü sayfadan sonra ergen agzı bitiyor .

Okunur mu okunur.
Tercih sizin.

Keyifli okumalar.
448 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Okuduğum polisiye kitaplar arasındaki en iyisi diyebilirim. Olayların kurgusu, birbiriyle bağlantısı...
Ve kitabın en güzel tarafı da aslında tahmin ettiğiniz bir sonla bitmemesi.
430 syf.
·Beğendi·8/10
Yine soluksuz okuyabileceğiniz bir kitap Harlen Coben' dan Yanlış Bir Adım. İlk sayfalardan itibaren hikayenin akışına kendinizi bırakıyorsunuz. Bir ceset ve bulunmayı bekleyen katil! Sorgula, tahmin et ve çözümle! Ben tahminimde yanıldım ama bir bulmacayı çözmeye çalışırkenki zevki aldım. Polisiye severler bu kitapla tanışın!
427 syf.
·Beğendi·9/10
Başından sonuna aksiyon ve gizemin hiç eksik olmadığı, zekice kurgulanmış çok sürükleyici ve güzel bir kitap. Konusuna gelince; Spor menajeri olan Myron'un menajerliğini yaptığı ünlü bir oyuncunun kız arkadaşı bir yıl kadar önce kaybolur. Kızın ablası Myron'un eski sevgilisidir. Kısa süre önce kızların babası ölü bulunur ardından kayıp kızın hayatta olabileceğine dair bulgular ortaya çıkmaya başlar ve her şey birbirine karışır.
408 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Yirmi yıl öncesine ait bir fotograf insan hayatını nasıl değiştirdiğini okuyacağız bu kitap geçmişin her zaman yanı başımızda pusu da bekleyip uygun zaman da en acımasız yönü ile ortaya çıkışını anlatıyor...
Jack, Grace'i ve çocuklarını arkasında bırakıp gidecek kadar neyin korkusunu yaşıyordu?
Grace tüm ipuçlarını birleştirdiğinde yüzleşeceği olaylar ile baş edebilecek miydi?
Coben'in ilk okuduğum eseriydi ve takip etmeme sebep olmuştu...

Yazarın biyografisi

Adı:
Harlan Coben
Unvan:
ABD'li Gizem ve Korku Romanı Yazarı
Doğum:
New Jersey, ABD, 4 Ocak 1962
Harlan Coben (d. 4 Ocak 1962) ABD'li gizem ve korku romanı yazarıdır. Romanları genellikle çözülmemiş olaylarla başlamaktadır. (Cinayetler, esrarengiz kazalar vb.) Değişik serilerdeki karakterler bir arada olarak bazı romanlarında görülebilmektedir.

Harlan Coben, Edgar, Shamus ve Anthony ödüllerinin üçünü birden kazanan ilk yazar olma unvanına sahiptir. Dünya çapında çok satan çeşitli romanları bulunan yazar, Book of the Month Kulübü'nün ödüllerini de kazanmıştır. Harlan Coben, ailesiyle New Jersey'de yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 467 okur beğendi.
  • 8.141 okur okudu.
  • 108 okur okuyor.
  • 3.170 okur okuyacak.
  • 94 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları