Hatice Taşdelen

Hatice Taşdelen

Yazar
7.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
824
Gösterim
Adı:
Hatice Taşdelen
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
176 syf.
Sitede 2 okuması olan kitabımızın kendileri çok terstir. Benim güzel ters kitabım, evet alışıncaya kadar önce ters alıp sonra düzüne çevirerek okumaya devam ettiğim doğrudur. Hatta ilk 30 sayfasından ben bundan ne anladım, dönüp baştan okuyayım dediğim oldu sanki anlamamış gibiydim. Döndüm baktım anlamışım o zaman devam dedim. Sanırım anlamamak işime geldi bilemiyorum.

52 kısa hikaye vardı içinde kısa kısa ama her biri yüklü yüklü. Arka kapakta "Bu kitap; yaşayanlar için değil, seyredenler ve sorgulayanlar için yazılmıştır." cümlesini kitap bittikten sonra anladım. Güldüğüm hikayeler de oldu ama bu güldürmedi dediğim de. Hatta bazen güldüğümden utandım neden mi; çünkü yazar o kadar güzel ters köşe yapmış ki çoğu yerde tespit mi tespit, al sana gözlem diyerek duvara toslamışsa döndüm. Güzeldi çoğunluk yanıyla beğendim kitabı.

Okumanızı tavsiye eder miyim sorusuna cevabımı da şuraya iliştireyim. Eğer ki bu okur, bu kitabı bize niye önerdi demeyip okuduktan sonra bana kızmayacaksanız, toplumun içinden olaylayı okuyup 'aaa biz zaten bunu biliyorduk' demeyecekseniz bir de farklı bir kitap okuyayım derseniz işte buyurun o kitap burada :) pişman değilim ben eğlendim de okurken (çok az bir kısım haricinde).
Peki şimdi sonuç;
"Sonuç belirsiz. Ya da böyle devam eder gider hayat. Herkesin incelikten ve hoşgörüden kırıldığı ama kimsenin kimseyi olduğu gibi kabul etmediği bir dünyadır burası. Sonuç mu? İşte o, zamana bağlı. Veya herkes kendi kendine bir sonuç tasavvur etsin. Mecbur muyuz? Hayır. Değiliz. " (syf 67)
Bu kitabı okursanız ağlanacak halimize gülerek kitabı kapatacağınızı düşünüyorum o yüzden okuyabilirsiniz diyorum.
Çok uzattım sanırım buraya kadar okuyanlara teşekkür ediyorum sağlıcakla kalın :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Hatice Taşdelen
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.