Hulusi Turgut

Atatürk'ün Sırdaşı Kılıç Ali'nin Anıları yazarı
Yazar
Derleyen
8.8/10
101 Kişi
402
Okunma
6
Beğeni
2.968
Görüntülenme

Hulusi Turgut Sözleri ve Alıntıları

Hulusi Turgut sözleri ve alıntılarını, Hulusi Turgut kitap alıntılarını, Hulusi Turgut en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Kahraman Maraşlılar kadını erkeği, yaşlısı genciyle kendi şehirlerini kurtardıktan sonra Antep'teki kardeşlerinin yardımına da koştular. Gerek şehir dışındaki çarpışmalarda , gerekse şehir içinde büyük yararlılıklar ve kahramanlıklar gösterdiler. Maraşlılar Ulusal Kurtuluş Mücadelesi'nin başlangıcında gerçek bir destan yazdılar.
Sayfa 95 - Türkiye İş Bankası kültür yayınları - Aralık - 2008Kitabı okudu
"Haksız ve izinsiz, dövüle dövüle, kovula kovula girmek istediğiniz Osmanlı şehirlerine sizi sokmak istemeyen Kuva-yı Milliye’yi eşkıya diye adlandırmanız ne kadar gülünç bir şeydir bilir misiniz?"
Sayfa 109
Reklam
Pişman olmak istemiyorsan, heveslerinden vazgeç. -Voltaire
Sayfa 491Kitabı okudu
"… devrimimizin dünya tarihinde büyük ve önemli bir yeri vardır. Bu nedenle konu çok çetindir, hassastır."
Sayfa 11
Rica ile, merhamet dilenmekle millet işleri, devlet işleri götürülemez , bir devletin ve milletin şeref ve istiklali temin edilemez. Türk milleti ve Türkiye'nin müstakbel çocukları bunu bir an hatırdan çıkarmamalıdır. ATATÜRK
Ya bizim kahraman Antep'imiz ? Ne düzenli ordusu, ne devleti, ne topu tüfeği, hiçbir şeyi yoktu. Sadece dinini, imanını, namusunu, yurdunu kurtarma veya bu uğurda yok olma cehdi vardı.
Sayfa 112 - Türkiye İş Bankası kültür yayınları - Aralık - 2008Kitabı okudu
Reklam
547 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.