Hüseyin Karataş

Hüseyin Karataş

Yazar
9.3/10
6 Kişi
·
11
Okunma
·
1
Beğeni
·
961
Gösterim
Adı:
Hüseyin Karataş
Unvan:
Avukat,yazar
‘‘Türkiye’miz öylesine önemli bir coğrafyada öylesine güzel ve özendirici bir ülke ki… Bu nedenle de pek çok kişi, kuruluş ve de ülkenin, iç çekişleriyle topraklarımızı ve zenginliklerimizi ele geçirme düşleri kurmasına neden olabiliyor
Hüseyin Karataş
Sayfa 23 - SİYAH-BEYAZ KİTAP
Türk Medeni Kanunu'nun 1. maddesi der ki:

''Kanun, sözüyle ve özüyle değindiği bütün konularda uygulanır. Kanunda uygulanabilir bir hüküm yoksa, hakim, örf ve adet hukukuna göre, bu da yoksa kendisi kanun koyucu olsaydı nasıl bir kural koyacak idiyse ona göre karar verir. Hakim, karar verirken bilimsel görüşlerden ve yargı kararlarından yararlanılır.''
Hüseyin Karataş
Sayfa 13 - Giriş- Siyah Beyaz Yayınları
''Sanırım, önceki saçma ihbarlar çok ciddiye alındı ki yönetim ve denetim kurulu üyelerimize bankaları, ''sizin özel hesaplarınız araştırılıyor'' bilgisi verdiler. Evet kardeşlerim, bunca hırsız, uğursuz, hortumcu, kara para aklayıcı varken, bizim gibi ömür boyu vatana hizmet aşkıyla bir maaşa talim edenlerin hesapları didik didik araştırıldı. Sağ olsunlar! Bu soruşturmada sonuç alınamadı ama yine de Ergenekon soruşturmasından aynı iddialar arama kenarlarına gerekçe oldu.''
Hüseyin Karataş
Sayfa 64 - SİYAH-BEYAZ KİTAP
''Mayıs 2001'de hastane de çalışıyordum. Ankara'dan bir telefon geldi! ''Malum kişiler ve basın sizin için ''Trilyonluk Yolsuzluk'' adlı bir dosya oluşturmuş ve tüm basına servis yapılmış, hakkınızda 13 maddeden dava açılmış!

Çok öfkelendim ama aldırmadım. Önce emniyete gittim. ''Bir haber aldım doğru mu?'' diye sordum. Yanıt: Evet hocam, inanılmaz baskılar altındaydık, sizi suçlamak için sürekli dilekçeler veriyorlar.. Siz nasıl olsa aklanırsınız bir süre sonra.''
Hüseyin Karataş
Sayfa 67 - SİYAH-BEYAZ KİTAP
184 syf.
·2 günde·10/10
Tıp öğrencilerinin örnek aldığı bir hoca Türkan Saylan.Gerek Tıp alanında yaptığı başarıyla gerek eğitim alanında yaptığı başarılarla insanların kalbinde taht kurdu. Doğu ve Güneydoğu'da fakir kız çocuklarını toplayıp Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından sağladıkları bursla kız öğrencilerini eğitime, hayata ve topluma hazırlamak istedi.

Tabi bu başarıyı dış güçlerin Türkiye düşmanları ülkenin kalkınmasını ister mi ? Okuduysanız ya da Tarihte denk geldiyseniz . Halide Edip Adıvar'ın Kurutuluş Zamanın da Vurun Kahpe'ye adlı eserinde Aliye hocanın dramını anlatırken. Cübbe ve sakal altına giren Fettah Efendi ve Uzun Hüseyin adında ki ajanların Yunan komutanı Damyanos ile iş birliği yapar. Savaş esnasındaki planları haritaları Damyanos'un masasına servis ediyorlardı. Yetmezmiş gibi bir de Aliye hocaya iftiralar atarak iç karışıklık yaşanmasına neden oldular. Verdiğim bu örnekteki aynı mantık Türkan Saylan için geçerli.

Bu başarıları kıskanan dış güçlerin ajanları, Turkiye'nin bilimsel olarak gelişmesini istemeyen örgütlerin adamları, Türkan Hocayı Ergenekoncu ilan ettiler. Kitap Türkan Saylan'ın yaşadığı zaman da Avukatı Hüseyin Karataş ile beraber yazılmış. Zaten bu ikili tüm bu suçlamalar boyunca, davalar boyunca beraber mücadele ettiler. Türkan Hoca hem maddi durumda zorluk çeken kızları derneğe kaydetirip burs imkanı sağlayarak eğitimlerine büyük katkıda yardımcı olurken, bir yandan hastalarıyla uğraş içinde, bir yandan da hakkında açılan davalarla, iftiralarla uğraş içinde.


Başarısını ve Ülkenin genç kızlarının eğitime kazandırmasını çekemeyen dış güçler lobisi hiç boş durmadı. Şu saçma fikri bile dayattılar. Türkan Saylan, Hristiyan bir kadının kızı olduğu için misyonerinde şunları yapmakta. Yanlarına aldıkları kızları parayla kandırarak Hristiyanlaştırıyor. Hatta bazı evleri de Klise olarak kullanıyor. Eeee tabi çamur atmak kolay. Bu üzücü ve saçma suçlamalar Türkan Hoca'yı fena bir şekilde üzüyor. Bu üzülmesine neden olaylara daha sonra şu yorumu yapacak. O olayların karaciğerime giren tümörlerin doğum günü olduğunu söylüyor. Kitapta hakkında açılan tüm sorgulamaların, hakkında araştırma yapılması için verilen dilekçeler, açılan davalar, kitapta tek tek yer verilmiş.

Kitap, Türkan Saylan'ın soysuz terör örgütü pkk'ya olan nefretini de hissettiriyor.

Yalova da gerçekleşen deprem de toplanılan paraları bile Türkan Saylan'a mal edecekler. Trilyonerlik Yolsuzluk karalamsını başlatmış olacak. Çok üzücü olaylar, kim bilir belki başkası olsa bu suçlamalar karşısında mücadele etmeden tükenip gider.


Türkan Saylan'ın hayata olan olumlu düşüncesini bura da rahatlıkla görebiliyoruz. Yılmadı, suçlara sessiz kalmadı mücadele etti. Hastalarını, gencecik kızlarını da hiç bırakmayarak.

Ve tarih artık suçları reddetme anına şahit olacak. Türkan Saylan bütün bu davalardan, suçlardan tek tek beraat edilecek. Hakimler Ergenekon ve diğer suçlarla tek bir bağlantısı yok diyecek. Suçsuz sayılacak.


Yakın zaman da bu olaylarla ilgili bir gazete, (vermiş olduğum linkte) açıklamaları mevcut. Gazeteye göre Türkan Saylan'ın evine baskın yapanlar o esna da bilgisayarına suç delileri yerleştirmiş.

Buyurun link : http://www.sabah.com.tr/...ekler-ortaya-cikiyor

IŞIKLAR İÇİNDE YAT KÜÇÜK KIZLARIN ANNESİ VE ATATÜRK'ÜN DEĞERLİ KIZI.
256 syf.
“Sömürge insan kavramının hayatımıza girmesi asırlar önce olsa da bunun çözümlenebilir olması çağdaş sosyolog, psikiyatrist ve yazarlardan sonra olmuştur. Ülkemizde sömürge kavramının ucu çok açık olmakla birlikte, kaygılar ve bağnaz tutumlar sebebiyle şu an şeffaf şekilde tartışılmaktan pek uzak. Ki hali hazırda sömürge gerçekliği bir bütünen dünyada yaygın bir hastalık. Epey bölge bununla nispeten de olsa yüzleşmeyi seçmişse de çoğu yerde de facto devam eden bir kaos hali . Neyse kitaba gelirsek; bu kitaba bir antoloji olarak bakabilirsiniz. Sevgili yazar, kendi yazdığı kitabın arasına, büyük yazarlardan sömürge üzerine epey alıntı da yaparak kitabı bir kaynak, kütüphanenin vazgeçilmezi yapmıştır. İyi okumalar.”

Yazarın biyografisi

Adı:
Hüseyin Karataş
Unvan:
Avukat,yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.