İhsan Önder

İhsan Önder

Yazar
9.5/10
4 Kişi
·
5
Okunma
·
1
Beğeni
·
1.039
Gösterim
Adı:
İhsan Önder
Unvan:
Kurumsal iletişim yöneticisi
Seyahate, bölgeye dair yazılmış onlarca yazıyı, dokümanı okumanın yanı sıra son dönemlerde elime geçen ve çok yararlandığım iki kaynağı esas kabul ederek hazırlandım. Birincisi dünyaca ünlü Lonely Planet Yayınevi'nin 'Nepal' 'Rajastan', Delhi&Agra' kitapları, diğeri Zafer Bozkaya'nın 'Hindistan Gezi Rehberi' kitabı.
Ayrıca internetten indirdiğim dokümanlar da cabası...
Hindistan, özellik de Nepal, hayallerime gireli tam sekiz sene oluyor. Her iki kültür de beni kendine çekti durdu bunca sene. Vücuduma ilk virüsü salansa Nasuh Mahruki'nin 'Asya Yolları, Himalayalar ve Ötesi' isimli kitabı oldu.O zamanlar askerdeydim. Şırnak'ta komondo asteğmen olarak operasyonel birbirliğe çekmiştim kuramı. Bir kış vakti, karlı bir İstanbul sabahı Güneydoğu'ya uçarken çantama attığım birkaç kitaptan biriydi. İlk alışma günlerinde harika yol arkadaşı oldu. O koca koca soru işaretleriyle geçen ilk Güneydoğu günlerinde kader ortağı bütün asteğmen arkadaşlarım tüm benlikleriyle Şırnak'taydı. Bense İstanbul - Katmandu yolunda bir yerlerde.
İçten espirili bir dil kullanılarak yazılmış güzel bir kitap.Kısıtlı maddi olanaklarla da geziler yapılabileceğini, hayallerin gerçekleştirilebileceğini anlatıyor. Gezginlere tiyolar veriyor.Kitabın kapağını çok beğendim, tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
İhsan Önder
Unvan:
Kurumsal iletişim yöneticisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.