İlknur Muştu

İlknur Muştu

Tasarımcı
7.3/10
185 Kişi
·
502
Okunma
·
0
Beğeni
·
746
Gösterim
Adı:
İlknur Muştu
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
416 syf.
·2 günde·8/10
Güzel olan gençlik kitaplarından biriydi. En azından diğer wattpad hikayelerinden biraz daha farklı, biraz daha olgunca yazılmış..
Azra Güngör hayatının en zor zamanlarını geçirirken küçük bir hırsızlık yapmaya karar verir, kendisi bu hayatı yaşayıp mutsuzken yoldan geçen o çocuğun (Ekin Karahan) mutlulukla kahkahalar atması adaletsiz geliyordu ve cüzdanını çalmaya karar verir ve yakalanır. Yakalanmasıyla hayatı birden değişir. Karakterler çok sevimliydi. :)
Yazarımız güzel bir mesaj vermiş; hayat bize kötü davrandığında sabredip pes etmemek gerekir belki mutluluğa ulaşmak için zor yollardan geçmemiz gerekiyordur.
Keyifli okumalar. :)
416 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Kitabın adından keyifli olacağını tahmin ediyordum:)
Bugün kitabı elime almamla bitirmem bir oldu:)
Hayatta herkesin kendine göre doğruları vardır ve bazen bu doğrunun ne kadar doğru olduğu tartışılır. Bu doğru dediğimiz şey belkide çok yanlıştır ama yinede inandığımız için peşinden gideriz. Bu da çeşitli sonuçlar doğurur.
Tıpkı Azra'nın yaşadıkları gibi.
Kitabın konusu basit olsa da son derece sürükleyiciydi. Okurken sürekli gülümsüyordum :)
Karakterler iyi analiz edilmişti ve hepsi ayrı ayrı hoşuma gitti. Okurken çok keyif aldım, yazarın yaşına göre de dili hiç fena değildi.
Belki bazı olaylar gerçek olamayacak kadar klişe olsa da kitabın kapağını kapattığımda yine de gülümsüyordum.
Gülümsemek istiyorsanız buyurun okuyun. :)
336 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Tek kelime ile harika baş ucu bilgi dolu kitap.

Mu ülkesinde; beyaz veya buğday tenli, koyu iri gözlü, yumuşak bakışlı ve düz siyah saçları olan son derece güzel beyaz bir ırk baskındı. Bu beyaz ırkın dışında az sayıda da olsa sarı, kahverengi veya siyah tenli insanlar da vardı. (Troano yazması, Codex Cortesianus)
Gür bir bitki örtüsü tüm diyarı yumuşak, tatlı ve huzur verici yeşil bir örtüyle sarıyordu. Ağaç ve çalılardaki parak, hoş kokulu çiçekler, manzaraya renk ve detay katıyordu. Uzun yapraklı palmiyeler, okyanusun sahillerini kuşatıyor ve nehir kıyılarını takip ederek adamın kilometrelerce içine doğru sıralanıyordu.
küçük hırsız kitabını 2 günde bitirdim. güzel bir konusu vardı kapağı sade olsa da alırken çok hoşuma gitmişti. iyi ki karşıma çıkmış. sonu kısa da olsa çok güzel bitmişti:)
184 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
kitap okumayi seven bir kadin ve kitaplarindan anlamli alintilar yaparak etkiliyor sorgulatiyor size bir seyleri. kendini, hayati ve dibe vurusunu anlatirken, sorgulayan yavaş akan, kisa bir kitap. kendinizi, hayata bakışınızı sorgulanizi sağlayacak bir kitap. Olaylar Leylanin penceresinden anlatiliyor. Bazen inanılmaz kızıyorsunuz, bazense çok üzülüyorsunuz gündelik hayatta taktiğimiz maskelerin arkasinda neler oldugunu irdelememizi sagliyor. içinde derin anlamlar buldum kendi adima. Leylanin hayatinda, basarisizliklarinda kendimden bir seyler buldum... sonu çok daha güzel bitebilirdi ama yinede Leyla'nin uyanisini görmek güzeldi.
416 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
İçinde hem sevginin hem de maceranin olduğu güzel bir kitaptı. Özellikle Azra ve Ekin 'in ilişkisi ve kurduğu dialoglar beni çok güldürdü. Ayrıca kitabın farklı ağızlardan anlatılması olayları daha iyi anlamama yardimci oldu. Böyle bir kitap yazdığın için teşekkürler Sena Yavuz. Umarım ileride biz de çaldiklarimizin farkında oluruz.
416 syf.
·3 günde·8/10
Başında ana baba yok ve hasta bir babaanneye sahip.Girdiği iş yerlerinde rahat bırakmadıklarından en fazla bir hafta çalışıyor.Ufak tefek hırsızlıklar yapan kız birinin cüzdanını çalıp,yakalanıyor.Yakalayan evine gidip babaannesine kızın okul arkadaşı olduğunu ve kızın burs kazandığı halde babaannesinden ayrılmadığı yalanını söyler.Babaannesi izin verip okula gönderir.Kız,çocuğun evine yerleşip okula başlar.Okuduğu için sevinçlidir fakat çocuğun dönem ödevinin,bir kişinin hayatını değiştirmek olduğunu öğrenince,ödev bitiminde ne olacak korkusu yaşar.Neler olacağını da kitabı okuyunca öğrenebilirsiniz.
400 syf.
·15 günde·Beğendi·7/10
Öncelikle alırken Atatürk’ün meraktan okuduğunu anlamıştım ama inanmadığını da. Coğrafyayı sevdiğimden aldım okudum. Sadece beni uzak diyarlara götürsün istedim. Kitap güzel ve akıcı. İlgimi çeken çok konusu vardı lakin coğrafya bilgisi ya eksik ya da bilerek hikayesini sürdürmek için yalan atıyordu. Bilim insanlarının yanıldığını kendisinin doğru söylediğinden bahsetmesi gülünç. Dağların oluşumu özellikle süresi, devirlerin giderek medenileşmesi yerine tam tersi olmasını savunması, sanki saymış gibi 64 milyon net nüfus sayısı vermesi gibi çok yerde hatalarla dolu. Bazı yerlerde öyle yanlış bilgileri savunuyor ki daraldım sinirlendim ama yine de ilgi çekici çok konu var. İşte insan yaşan söyleyince diğerleri de güvensiz oluyor doğru bile olsa. Genel olarak antik medeniyetler için okunur.
184 syf.
·Beğendi·10/10
Merhaba...
Destek Yayınları tarafıma süpriz hediye olarak gelen değerli kalemdaşım Yelda Kırçuval'a ait İnsanı İnsan Acıtır romanını okumanızı tavsiye ediyorum.

Özgürleşmek için geç değil...
Lakin uçurtmanın ipini kesebilmek gerekir önce.
Çünkü uçurtmalar, iplerinden özgürleştiklerinde yükselebilirler.

Yazarın biyografisi

Adı:
İlknur Muştu
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 502 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 156 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.