1000Kitap Logosu
Resim
Jack Du Brul

Jack Du Brul

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
77 Kişi
228
Okunma
1
Beğeni
1.109
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Burlington, Vermont, 15 Ekim 1968
Yaşamı
Jack Du Brul, çok sayıda macera kitabının yazarı. Aynı zamanda New York Times listesinin en çok satan kitapları arasında yer alan Dark Watch ve okuyucular tarafından heyecanla beklenen İskelet Sahili kitaplarını Clive Cussler ile birlikte kaleme aldılar. Du Brul, Westminster Okulları'nda eğitim gördü, George Washington Üniversitesi'nde de Uluslararası İlişkiler okudu. Yazar, eşi Debbie ile birlikte Vermont'ta yaşıyor.
464 syf.
·
10/10 puan
Harika
Dili çok akıcı sanki geminin içinde yada çatışmanın içinde yaşıyorsunuz ben çok beğendim yazarın okudum ilk kitabıydı rastgele seçmiştim ama sanırım oregenun serisi varmış diğerlerinide okumak için sabırsızlanıyorum
Kıyamet Gemisi
7.2/10 · 43 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
504 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Dikkat spoiler içerir. ABD dışişleri bakanı Fiona, bir barış konferansı için Libya'ya doğru yola çıkar. Bu arada bu konferansın daha başarılı olması için Alana liderliğinde bir arkeoloji ekibi de Tunus'a 200 yıl önce ölen deniz savaşçısı Süleyman El-Cemi'nin Lafayette adlı ABD askeri ile kaybolan gemisini ve kitabını aramaktadır. Fiona'nın uçağı düşer. Alana ve ekibi de esir alınır. Günümüzde yaşayan Süleyman El-Cemi adlı bir teröristin ekibi bunlardan sorumludur. Libya dışişleri bakanı Gami olanlara üzüldüğünü ve faillerin bulunacağını söyler. Juan Cabrillo ve ekibi de işe girişir. Uçak düşmüştür ama Fiona yoktur. Onun kaçırıldığını anlayan Cabrillo bulmak için elinden geleni yapar. Eddie Seng ve Hali Kasım da Tarık Esad adında bir adamın peşine düşer. Konferansa çok az kalmıştır. Cabrillo Libyalı esirleri tutulduğu bir kampı basar ve esirleri kurtarır. Esad ise kendisine yardım eden Kasım'ı tuzağa düşürüp onu vurur. Linda, Mark, Alana ve Stone zor da olsa eski Süleyman'ı yattığı yeri bulur. Cabrillo da Fiona'nın izini bulur. Ama zamana karşı yarışmaktadır ve Gami ile ilgili şüpheleri vardır. Teröristlerin amacı konferansta Kaddafi konuşurken Fiona'nın idamını canlı yayınlamaktır. Sirt adındaki fırkateyne baskın düzenleyen Cabrillo Fiona'ya idamdan önce ulaşmaya çalışır. Acaba başarılı olabilecek midir? Gami kısa sürede dışişleri bakanı olmak için Kaddafi'ye nasıl bir şantaj yapmıştır? Linda ve ekibi mağaradan kurtulabilecek midir? Eski savaşçı Süleyman'a ait kıymetli eserleri kurtarabilecek midir? Kaddafi buna karşı ne yapacaktır? Ortadoğu'da barışı tesis etmek mümkün olacak mıdır? Kudüs mücevheri denen mücevherde kimin kanı vardır? Soluksuz okunan bir roman.
Korsan Gemisi
8.6/10 · 24 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
368 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Dikkat spoiler içerir. Oregon, Kuzey Kore'nin Suriye'ye satacağı bazı füzeleri etkisiz hale getirir ama oradan zorlukla kaçar. Kaçarken de yolda saldırıya uğrar ve bir gemi enkazı ile karşılaşır. En başta kimsenin kurtulmadığını düşünürler ama Tory adında bir kadını Avalon gemisinden kurtarırlar. Bir şebeke korsanlık yapmaktadır ve Cabrillo bir arkadaşının teklifi ile korsan gemilerini etkisiz hale getirmeye başlar. Şüphelendikleri bazı gemiler vardır. Bunları araştırmak üzere Endonezya'ya doğru yola çıkarlar ama Tory ve Cabrillo, kaçakçı başı Singh ve ekibi tarafından yakalanır. Eddie Sing de bu kaçakçılık içini araştırmaya Çin'e gitmiş ama kaçakçıları elinde esir düşmüştür. Aslında Singh bir Rus görevliye çalışmaktadır. O da bir bankacı ile anlaşmış dünyadaki altın kıtlığından yararlanmak için zamanında Kamçatka'da bulduğu ama kimseye söylemediği altın madenini çalıştırmak için Çinli esirler bulmaktadır. Eddie'yi kurtarmadan önce zor da olsa Singh'in elinden kurtulan Cabrillo ve ekibi onu yok eder ve yola çıkar. Madenin yanındaki yanardağ patlamak üzeredir. Acaba Cabrillo zamanında yetişebilecek midir? Eddie ve diğer Çinli mahkumları kurtarabilecek midir? Tory ile olan ilişkisi devam edecek midir? Ruslar ve bankacı cezasını bulacak mıdır? Bir solukta okunan bir roman.
Karanlık Takip
7.6/10 · 41 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.