James Hogg

James Hogg

Yazar
7.3/10
8 Kişi
·
26
Okunma
·
4
Beğeni
·
479
Gösterim
Adı:
James Hogg
Unvan:
Şair,roman yazarı
Doğum:
İskoçya, 9 Aralık 1770
Ölüm:
21 Kasım 1835
James Hogg (1770 - 21 Kasım 1835), hem İskoç hem de İngilizce yazan bir İskoç şairi, romancı ve deneme yazarıydı. Genç bir adam olarak çoban ve çiftlik eli gibi çalıştı ve okumayla büyük ölçüde kendi kendini yetiştirdi. O, daha sonra yetkisiz bir biyografi yazdığı Sir Walter Scott da dahil olmak üzere, günümüzün büyük yazarlarının bir arkadaşıydı. "Ettrick Shepherd" (eserlerinde bazılarının yayınlandığı bir takma ad) ve yaygın olarak okunan Noctes Ambrosianae'de Blackwood's Magazine'de yayınlanan karakter adıyla tanınmaya başladı. Günümüzde, Özel Günahkarlar ve İstenilen Bir Günahkarın İtirafları adlı romanıyla en iyi bilinmektedir. Diğer eserleri, uzun şiiri The Queen's Wake (1813), şarkılar Jacobite Reliques (1819) ve iki romanı The Three Perils of Man (1822) ve Three Perils of Woman (1823) içermektedir.
James Hogg, 1770'de İskoçya Ettrick yakınlarındaki küçük bir çiftlikte dünyaya geldi ve 9 Aralık'ta burada gerçekleştiği doğum tarihi asla kaydedilmeden vaftiz edildi .Annesi Margaret Hogg (née Laidlaw) (1730-1813), yerli İskoç baladları topladığı için babası Robert Hogg (1729-1820), bir kiracı çiftçiydi. Margaret Laidlaw'un babası Will o 'Phawhope olarak bilinen sınır ülkelerindeki perilerle konuşan son kişi olduğu söyleniyordu. James, dört kardeşin ikinci büyüküydü, kardeşleri William, David ve Robert'dır (en eskiden en gençe kadar). Robert ve David daha sonra Amerika'ya göç ederken, James ve William tüm yaşamları boyunca İskoçya'da kaldılar.

James babasının iflas etmesi nedeniyle bir çiftlik ve koyun satıcısı olarak eğitiminin durdurulmasından birkaç ay önce bir mahalle okula gitti. Robert Hogg, komşularından biri tarafından Ettrickhouse çiftliğinde çobanlık pozisyonuna getirildi. James, çocukluk döneminde çiftlik kölesi olarak çalıştı, inek eğilimi gösterdi, genel çiftlik çalışması yaptı ve çobanın asistanı olarak hareket etti. Edebiyat ve öykü anlatımındaki ilk deneyimleri İncil'den geldi ve annesinin ve amcasının hikayeleri. 1784 yılında kurtardığı parayla bir keman aldı ve kendisine nasıl oynayacağını öğretti. 1785 yılında bir yıllık kiracı çiftçisi için Singlee'de çalışmaya başladı. 1786'da Ellibank'ın Bay Laidlaw için çalışmaya başladı, on sekiz ay boyunca onun yanında kaldı. 1788 yılında ilk işi Laidlaw'ın babası Willenslee'de bir çiftçi olan bir çoban olarak verildi. İki yıl boyunca burada kaldı, koyun yetiştirirken okumayı öğrenti ve işverenin karısı tarafından gazete ve teolojik çalışmalar yaptı. 1790'da Yarrow vadisindeki Blackhouse'un James Laidlaw'a on yıl hizmet etmeye başladı. Hogg daha sonra Laidlaw'un kendisini bir işverenden daha çok babası gibi gördüğünü söyledi. Kendini geliştirmek için ne kadar zor çalıştığını görünce, Laidlaw, kitaplarını Hogg için kendi kütüphanesinden ve bir yerel kredi kurumu kütüphanesinden temin ederek yardım etmeyi teklif etti. Hogg, yerel kızların söylediği şarkıları bestelemeye başladı. Efendi oğlu William Laidlaw'un kendisinin küçük bir yazar ve daha sonra Walter Scott'un amanuensisinin hayat boyu arkadaşı oldu. En büyük kardeşi Hogg ve birkaç kuzen, edebi bir çoban toplumu kurdu.

Hogg, ilk defa ölen Robert Burns'un 1797'de yaptığı çalışmaları okudular ve Şiir Tam o 'Shanter okudu. Bu dönem boyunca Hogg oyun ve pastorluk yazdı ve şarkı üretmeye devam etti. Bir koyun sürgüsü olarak yaptığı çalışmalar, İskoç yaylalarında ilgi uyandırdı. 1800'de, Ettrickhouse'daki ebeveynlerine bakmak için Blackhouse'den ayrıldı. Koleksiyonu Scottish Pastorals , 1801'in başlarında olumlu eleştirilerle yayınlandı. Yurtsever şarkısı "Donald Macdonald" da popülerlik kazandı.


1801'de Hogg, Walter Scott'un koleksiyonu İskoç Sınırının Minstrelsyası için balad toplamaya çağırıldı. Ertesi yıl Scott'la tanıştı ve Edinburgh Magazine'de çalışmaya başladı. [8] 1802 yazında, kendi çiftliğini güvence altına almak amacıyla Üç Tur yaylasının ilkine girdi. [9] Sonunda Harris'te bir çiftlik buldu ancak mali durumu ve yasal bir sorunu yüzünden 1804'ten kira temin edemedi. Highland turlarında yaşadığı tecrübeler Scott'a yazdığı mektupta İskoç Dergisi'nde yayınlandı. . 1803'te Ettrickhouse'a dönerken, Greenock'taki romancı John Galt ile birlikte yedi. 1805-06'da bir çoban gibi çalıştı, şair Allan Cunningham'la tanıştı ve kendisi ve ailesiyle arkadaşlaştı. Ekim 1806'da Catherine Henderson adında genç bir kadının sevgilisi oldu.

İlk koleksiyonu The Mountain Bard , Şubat 1807'de Constable tarafından yayınlandı. 1807 yazının sonunda Catherine Henderson'ın kızı 13 Aralık'ta Catherine Hogg olarak vaftiz edildi. Diğer çiftçiler için koyun otlatıcısı olarak çalışmaya devam etti, ancak borçları 1808-1809 boyunca büyümeye başladı. 1809'un sonunda Elizabeth Beattie ile bir ilişki başlattı ve kısa süre sonra alacaklılarından çekildikten sonra, Ettrick'e rezaletle geri döndü.

1810'da edebi bir kariyer başlatmak için Edinburgh'a taşındı. Mart 1810'da Elizabeth Beattie'nin kızı, Haziran ayında Elizabeth Hogg tarafından vaftiz edildi. 1810'un sonunda, gelecekteki karısı Margaret Phillips ile tanıştı. 1810'da başladığı The Spy dergisi bir yıldan sonra başarısız oldu. O sırada Forum adında bir tartışma topluluğunun üyesi olmuş ve sonunda sekreteri olarak görev yapmıştır. 1812'de uzun bir şiirsel çalışma planlamaya başladı. Kraliçe'nin Uyanışı (İsa'nın İskoçya'ya dönmesi , İskoç Kraliçesi'nin 1561'de Fransa'da sürgün edilmesinden sonra), 1813'de yayınlandı ve başarıydı. Bir müsabaka kılığında, ayet masallarının bir koleksiyonu vardı, bunlardan biri Kilmeny oldu ve en tanınmış olarak kaldı. 1813'ün sonunda daha sonra tanınmış şair Mador of the Moor'un yazısı olmaya başladı.

1813 yazında Hogg'un annesi öldü. 1814 yılında William Wordsworth'le tanıştı ve Wordsworth ve diğer şairleri görmek için Göller Bölgesi'ni ziyaret etti. 1815 yılında Buccleuch Dükü, Eltrive Moss'ta yaşadığı süre boyunca kirasız yaşayabileceği küçük bir çiftlik verdi. "Waterloo'nun Alanı" ve "Buccleuch'un Eski Başlığına" adlı şarkılar ve şiirler yazmaya devam etti. Şiiri Mador of the Moor , 1816'da yayınlandı. Daha sonra yıllar içinde şiirsel Ayna adlı taklit koleksiyonunu yayınladı ve belirgin bir başarı elde etti. Hogg önce kendi yayınevinin John Goldie'nin iflasından sonra yayıncı William Blackwood'la tanıştı ve 1817'de Blackwood'un Edinburgh Monthly Dergisi'nin başlamasına yardımcı oldu. [15] Mayıs ayında iki ciltlik koleksiyonu Dramatic Tales'i yayınladı. 1818'de Bodsbeck ve Other Tales'in Brownie adlı koleksiyonu Blackwood tarafından yayınlandı. Şu anda Hogg Jacobite Reliques adlı eseriyle meşguldü. 1819'da Margaret Phillips'le evlilik önerdi. Yılın sonunda Jacobite Reliques'in ilk cildi yayınlandı. 28 Nisan 1820'de Margaret Phillips ile evlendi. İkinci masal koleksiyonu Winter Evening Tales bir ay sonra yayınlandı. Yılın sonunda babası öldü. Jacobite Reliques'in ikinci cildi, Şubat 1821'de basıldı ve oğlu James Robert Hogg Mart 1821'de doğdu. Bu sıralarda Hogg ciddi finansal problemlere başladı.

Edinburgh Monthly Magazine tarafından yakında Blackwood'un Dergisi olarak değiştirildi, Hogg'un şöhreti bulduğu, ancak istediği türde değildi. Whig Edinburgh Review'a karşı bir patlama olarak başlatılan Blackwood, yeni yayınında sert bir içerik istedi. İdeal katkılarını John Wilson (Christopher North olarak yazdı) ve John Gibson Lockhart (daha sonra Walter Scott'un damadı ve biyografisi yazarı) bulmuştur. Hogg'un başlamış ve Wilson ve Lockhart'ın ayrıntılı olarak hazırladığı İncil dilinde Edinburgh toplumunun ince gizlenmiş hicivi olan "The Chaldee El Yazması" ilk yayınlanan makalesi Wilson'ın kaçıp Blackwood'ın özür dilemeye çalışıldığı kadar tartışmalı idi. Yakında Blackwood'un Tory görüş ve değerlendirmeleri - çoğu zaman diğer yazarlara yapılan korkunç saldırılar - namusluydı ve dergi ya da "Maga" biliniyordu, günümüzün en çok satan dergilerinden biri haline geldi.

Ancak Hogg çabucak kendini iç çevreden çıkardığını fark etti. Walter Maginn ve Thomas de Quincey gibi diğer yazarlar katıldığında, sadece Maga'da aslanın paylaşımından değil, sayfalarında eğlenceli bir şekil de çıkardı. Wilson ve Lockhart tehlikeli arkadaşlardı. Hogg'un Yazar Yaşamının Anıları, anonim bir gözden geçiren tarafından vahşice saldırıya uğradı ve Hogg'u geçici olarak Blackwood'la koptu ve Constable'ın daha küçük Edinburgh Magazine için çalışmaya başladı.

1822'de Maga , Noctes Ambrosianae veya Ambrose'un Geceleri "adlı hayali sohbetleri, Kuzey, O'Doherty, The Opium Eater ve Ettrick Shepherd gibi yarı kurgusal karakterler arasındaki bir içki içkisinde başlattı. Shepherd Hogg'du.Nokta 1834 yılına kadar devam etti ve 1825'den sonra çoğunlukla Wilson tarafından yazılmıştı, ancak Hogg da dahil olmak üzere diğer yazarlar elinde bir el vardı. Noctes Çoban, kısmen hayvan, kısmen kırsal kesim ve kısmen savant olur. Britanya ve sömürgelerinde ünlü topikal edebi meselelerde en tanınmış figürlerden biri oldu. Gerçek James Hogg'un bundan yaptığı şey çoğunlukla bilinmiyor, oysa Blackwood ve diğerlerine yazdığı mektuplardan bazıları öfke ve acıyı ifade ediyor.

Hogg'un Şiirsel Eserleri dört cilt halinde 1822'de yayımlandı, onun romanının İnsanın Üç Tehlikesi adlı romanı da vardı. 1823 yılında Blackwood'a borçlu olan Hogg, çalışmalarını Shepherd's Calendar'da Blackwood'un Edinburgh Magazine'de yayınlamaya başladı. Hogg'un kızı Jessie Nisan ayında dünyaya geldi ve daha sonra yıl boyunca "Kadın İçin Üç Tehlike" adlı romanını yayınladı. Haziran 1824'te, en iyi bilinen eseri olan Özgür Anılar ve İstenilen Bir Sinner İtirafları adlı eserini yayınladı. Epik şiiri Kraliçe Hynde yılın sonunda yayınlandı. Edebi Hatıra adlı bir edebi eserde yayınlamaya başladığı 1825 yılında çalışmalarında yeni ve kazançlı bir pazar buldu.

1825'te Hogg'un kızı Maggie doğdu ve daha sonra Montrose Savaşlarının Masalı başlıklı yeni bir nesir çalışması yapmaya başladı. 1826'da Hogg borçlarıyla ciddi sıkıntıya kapılırken Constable şirketi çökerken, Walter Scott ve Hogg'un arkadaşı John Aiken'i çökertti. 1827'de Çoban Takvimi parçaları yayınlanırken borçları hafifletmeye başladı ve yıllıklara katkıda bulunmak için giderek daha fazla başvuru elde etti. Ailesi Hogg'un desteklediği kayınpederinin ölümünün kendisine yardım ettiği belirtildi. Üçüncü kızı Harriet, yılın sonunda doğdu. Hogg'un seçkin ve Seçkin İskoç Melodileri koleksiyonu 1828'de basılmış ve 1828-29 yılları arasında şarkı yazmaya devam etmiş ve yıllık kitaplara katkıda bulunmuştur. Kitap Çaldığı Takvim , 1829'da Bahar kitabında yayımlanmıştır.
1830'da yeni Fraser'ın Dergisinde yayınlamaya başladı ve yılın sonunda Walter Scott'la son kez görüştü. 1831 başlarında Ettrick Shepherd'ın Hogg's Songs yayımlandı ancak eşlik eden A Queer Book kitabı Blackwood tarafından kaldırıldı. Hogg'un son çocuğu olan kızı Mary, Ağustos ayında dünyaya geldi. Yıl sonunda Blackwood'la anlaşmaya vardı ve eserlerini Londra'da yayınlamaya karar verdi. 1832'de Altrive Tales Londra'da yayınlanırken, Blackwood sonunda Nisan ayında A Queer Book yayınladı. Hogg, Robert Burns'un eserlerinin bir koleksiyonunu düzenlemek için büyük bir bedel teklif etti, ancak Londra yayıncısının iflas etmesi Altrive Tales'in yayınını durdurdu.

1833'te Hogg, kıvırma esnasında buza düşen ciddi bir hastalığa neden olan bir kaza geçirdi. 1834'te Sir Walter Scott'un tanınmış Anekdotları adlı biyografik eseri Amerika Birleşik Devletleri'nde yayınlanırken, Edinburgh'da yayınlanan korsan bir sürüm Lockhart ile mola verdi. Hogg Mayıs ayında Blackwood'la olan ilişkisini değiştirdi ancak Blackwood yılın sonunda öldü. Hogg 1835'in başında Montrose Savaşlarının Masallarını yayınladı.

James Hogg 21 Kasım 1835'de öldü ve çocukluğunun evinin yakınında Ettrick Churchyard'a gömüldü.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
James Hogg
Unvan:
Şair,roman yazarı
Doğum:
İskoçya, 9 Aralık 1770
Ölüm:
21 Kasım 1835
James Hogg (1770 - 21 Kasım 1835), hem İskoç hem de İngilizce yazan bir İskoç şairi, romancı ve deneme yazarıydı. Genç bir adam olarak çoban ve çiftlik eli gibi çalıştı ve okumayla büyük ölçüde kendi kendini yetiştirdi. O, daha sonra yetkisiz bir biyografi yazdığı Sir Walter Scott da dahil olmak üzere, günümüzün büyük yazarlarının bir arkadaşıydı. "Ettrick Shepherd" (eserlerinde bazılarının yayınlandığı bir takma ad) ve yaygın olarak okunan Noctes Ambrosianae'de Blackwood's Magazine'de yayınlanan karakter adıyla tanınmaya başladı. Günümüzde, Özel Günahkarlar ve İstenilen Bir Günahkarın İtirafları adlı romanıyla en iyi bilinmektedir. Diğer eserleri, uzun şiiri The Queen's Wake (1813), şarkılar Jacobite Reliques (1819) ve iki romanı The Three Perils of Man (1822) ve Three Perils of Woman (1823) içermektedir.
James Hogg, 1770'de İskoçya Ettrick yakınlarındaki küçük bir çiftlikte dünyaya geldi ve 9 Aralık'ta burada gerçekleştiği doğum tarihi asla kaydedilmeden vaftiz edildi .Annesi Margaret Hogg (née Laidlaw) (1730-1813), yerli İskoç baladları topladığı için babası Robert Hogg (1729-1820), bir kiracı çiftçiydi. Margaret Laidlaw'un babası Will o 'Phawhope olarak bilinen sınır ülkelerindeki perilerle konuşan son kişi olduğu söyleniyordu. James, dört kardeşin ikinci büyüküydü, kardeşleri William, David ve Robert'dır (en eskiden en gençe kadar). Robert ve David daha sonra Amerika'ya göç ederken, James ve William tüm yaşamları boyunca İskoçya'da kaldılar.

James babasının iflas etmesi nedeniyle bir çiftlik ve koyun satıcısı olarak eğitiminin durdurulmasından birkaç ay önce bir mahalle okula gitti. Robert Hogg, komşularından biri tarafından Ettrickhouse çiftliğinde çobanlık pozisyonuna getirildi. James, çocukluk döneminde çiftlik kölesi olarak çalıştı, inek eğilimi gösterdi, genel çiftlik çalışması yaptı ve çobanın asistanı olarak hareket etti. Edebiyat ve öykü anlatımındaki ilk deneyimleri İncil'den geldi ve annesinin ve amcasının hikayeleri. 1784 yılında kurtardığı parayla bir keman aldı ve kendisine nasıl oynayacağını öğretti. 1785 yılında bir yıllık kiracı çiftçisi için Singlee'de çalışmaya başladı. 1786'da Ellibank'ın Bay Laidlaw için çalışmaya başladı, on sekiz ay boyunca onun yanında kaldı. 1788 yılında ilk işi Laidlaw'ın babası Willenslee'de bir çiftçi olan bir çoban olarak verildi. İki yıl boyunca burada kaldı, koyun yetiştirirken okumayı öğrenti ve işverenin karısı tarafından gazete ve teolojik çalışmalar yaptı. 1790'da Yarrow vadisindeki Blackhouse'un James Laidlaw'a on yıl hizmet etmeye başladı. Hogg daha sonra Laidlaw'un kendisini bir işverenden daha çok babası gibi gördüğünü söyledi. Kendini geliştirmek için ne kadar zor çalıştığını görünce, Laidlaw, kitaplarını Hogg için kendi kütüphanesinden ve bir yerel kredi kurumu kütüphanesinden temin ederek yardım etmeyi teklif etti. Hogg, yerel kızların söylediği şarkıları bestelemeye başladı. Efendi oğlu William Laidlaw'un kendisinin küçük bir yazar ve daha sonra Walter Scott'un amanuensisinin hayat boyu arkadaşı oldu. En büyük kardeşi Hogg ve birkaç kuzen, edebi bir çoban toplumu kurdu.

Hogg, ilk defa ölen Robert Burns'un 1797'de yaptığı çalışmaları okudular ve Şiir Tam o 'Shanter okudu. Bu dönem boyunca Hogg oyun ve pastorluk yazdı ve şarkı üretmeye devam etti. Bir koyun sürgüsü olarak yaptığı çalışmalar, İskoç yaylalarında ilgi uyandırdı. 1800'de, Ettrickhouse'daki ebeveynlerine bakmak için Blackhouse'den ayrıldı. Koleksiyonu Scottish Pastorals , 1801'in başlarında olumlu eleştirilerle yayınlandı. Yurtsever şarkısı "Donald Macdonald" da popülerlik kazandı.


1801'de Hogg, Walter Scott'un koleksiyonu İskoç Sınırının Minstrelsyası için balad toplamaya çağırıldı. Ertesi yıl Scott'la tanıştı ve Edinburgh Magazine'de çalışmaya başladı. [8] 1802 yazında, kendi çiftliğini güvence altına almak amacıyla Üç Tur yaylasının ilkine girdi. [9] Sonunda Harris'te bir çiftlik buldu ancak mali durumu ve yasal bir sorunu yüzünden 1804'ten kira temin edemedi. Highland turlarında yaşadığı tecrübeler Scott'a yazdığı mektupta İskoç Dergisi'nde yayınlandı. . 1803'te Ettrickhouse'a dönerken, Greenock'taki romancı John Galt ile birlikte yedi. 1805-06'da bir çoban gibi çalıştı, şair Allan Cunningham'la tanıştı ve kendisi ve ailesiyle arkadaşlaştı. Ekim 1806'da Catherine Henderson adında genç bir kadının sevgilisi oldu.

İlk koleksiyonu The Mountain Bard , Şubat 1807'de Constable tarafından yayınlandı. 1807 yazının sonunda Catherine Henderson'ın kızı 13 Aralık'ta Catherine Hogg olarak vaftiz edildi. Diğer çiftçiler için koyun otlatıcısı olarak çalışmaya devam etti, ancak borçları 1808-1809 boyunca büyümeye başladı. 1809'un sonunda Elizabeth Beattie ile bir ilişki başlattı ve kısa süre sonra alacaklılarından çekildikten sonra, Ettrick'e rezaletle geri döndü.

1810'da edebi bir kariyer başlatmak için Edinburgh'a taşındı. Mart 1810'da Elizabeth Beattie'nin kızı, Haziran ayında Elizabeth Hogg tarafından vaftiz edildi. 1810'un sonunda, gelecekteki karısı Margaret Phillips ile tanıştı. 1810'da başladığı The Spy dergisi bir yıldan sonra başarısız oldu. O sırada Forum adında bir tartışma topluluğunun üyesi olmuş ve sonunda sekreteri olarak görev yapmıştır. 1812'de uzun bir şiirsel çalışma planlamaya başladı. Kraliçe'nin Uyanışı (İsa'nın İskoçya'ya dönmesi , İskoç Kraliçesi'nin 1561'de Fransa'da sürgün edilmesinden sonra), 1813'de yayınlandı ve başarıydı. Bir müsabaka kılığında, ayet masallarının bir koleksiyonu vardı, bunlardan biri Kilmeny oldu ve en tanınmış olarak kaldı. 1813'ün sonunda daha sonra tanınmış şair Mador of the Moor'un yazısı olmaya başladı.

1813 yazında Hogg'un annesi öldü. 1814 yılında William Wordsworth'le tanıştı ve Wordsworth ve diğer şairleri görmek için Göller Bölgesi'ni ziyaret etti. 1815 yılında Buccleuch Dükü, Eltrive Moss'ta yaşadığı süre boyunca kirasız yaşayabileceği küçük bir çiftlik verdi. "Waterloo'nun Alanı" ve "Buccleuch'un Eski Başlığına" adlı şarkılar ve şiirler yazmaya devam etti. Şiiri Mador of the Moor , 1816'da yayınlandı. Daha sonra yıllar içinde şiirsel Ayna adlı taklit koleksiyonunu yayınladı ve belirgin bir başarı elde etti. Hogg önce kendi yayınevinin John Goldie'nin iflasından sonra yayıncı William Blackwood'la tanıştı ve 1817'de Blackwood'un Edinburgh Monthly Dergisi'nin başlamasına yardımcı oldu. [15] Mayıs ayında iki ciltlik koleksiyonu Dramatic Tales'i yayınladı. 1818'de Bodsbeck ve Other Tales'in Brownie adlı koleksiyonu Blackwood tarafından yayınlandı. Şu anda Hogg Jacobite Reliques adlı eseriyle meşguldü. 1819'da Margaret Phillips'le evlilik önerdi. Yılın sonunda Jacobite Reliques'in ilk cildi yayınlandı. 28 Nisan 1820'de Margaret Phillips ile evlendi. İkinci masal koleksiyonu Winter Evening Tales bir ay sonra yayınlandı. Yılın sonunda babası öldü. Jacobite Reliques'in ikinci cildi, Şubat 1821'de basıldı ve oğlu James Robert Hogg Mart 1821'de doğdu. Bu sıralarda Hogg ciddi finansal problemlere başladı.

Edinburgh Monthly Magazine tarafından yakında Blackwood'un Dergisi olarak değiştirildi, Hogg'un şöhreti bulduğu, ancak istediği türde değildi. Whig Edinburgh Review'a karşı bir patlama olarak başlatılan Blackwood, yeni yayınında sert bir içerik istedi. İdeal katkılarını John Wilson (Christopher North olarak yazdı) ve John Gibson Lockhart (daha sonra Walter Scott'un damadı ve biyografisi yazarı) bulmuştur. Hogg'un başlamış ve Wilson ve Lockhart'ın ayrıntılı olarak hazırladığı İncil dilinde Edinburgh toplumunun ince gizlenmiş hicivi olan "The Chaldee El Yazması" ilk yayınlanan makalesi Wilson'ın kaçıp Blackwood'ın özür dilemeye çalışıldığı kadar tartışmalı idi. Yakında Blackwood'un Tory görüş ve değerlendirmeleri - çoğu zaman diğer yazarlara yapılan korkunç saldırılar - namusluydı ve dergi ya da "Maga" biliniyordu, günümüzün en çok satan dergilerinden biri haline geldi.

Ancak Hogg çabucak kendini iç çevreden çıkardığını fark etti. Walter Maginn ve Thomas de Quincey gibi diğer yazarlar katıldığında, sadece Maga'da aslanın paylaşımından değil, sayfalarında eğlenceli bir şekil de çıkardı. Wilson ve Lockhart tehlikeli arkadaşlardı. Hogg'un Yazar Yaşamının Anıları, anonim bir gözden geçiren tarafından vahşice saldırıya uğradı ve Hogg'u geçici olarak Blackwood'la koptu ve Constable'ın daha küçük Edinburgh Magazine için çalışmaya başladı.

1822'de Maga , Noctes Ambrosianae veya Ambrose'un Geceleri "adlı hayali sohbetleri, Kuzey, O'Doherty, The Opium Eater ve Ettrick Shepherd gibi yarı kurgusal karakterler arasındaki bir içki içkisinde başlattı. Shepherd Hogg'du.Nokta 1834 yılına kadar devam etti ve 1825'den sonra çoğunlukla Wilson tarafından yazılmıştı, ancak Hogg da dahil olmak üzere diğer yazarlar elinde bir el vardı. Noctes Çoban, kısmen hayvan, kısmen kırsal kesim ve kısmen savant olur. Britanya ve sömürgelerinde ünlü topikal edebi meselelerde en tanınmış figürlerden biri oldu. Gerçek James Hogg'un bundan yaptığı şey çoğunlukla bilinmiyor, oysa Blackwood ve diğerlerine yazdığı mektuplardan bazıları öfke ve acıyı ifade ediyor.

Hogg'un Şiirsel Eserleri dört cilt halinde 1822'de yayımlandı, onun romanının İnsanın Üç Tehlikesi adlı romanı da vardı. 1823 yılında Blackwood'a borçlu olan Hogg, çalışmalarını Shepherd's Calendar'da Blackwood'un Edinburgh Magazine'de yayınlamaya başladı. Hogg'un kızı Jessie Nisan ayında dünyaya geldi ve daha sonra yıl boyunca "Kadın İçin Üç Tehlike" adlı romanını yayınladı. Haziran 1824'te, en iyi bilinen eseri olan Özgür Anılar ve İstenilen Bir Sinner İtirafları adlı eserini yayınladı. Epik şiiri Kraliçe Hynde yılın sonunda yayınlandı. Edebi Hatıra adlı bir edebi eserde yayınlamaya başladığı 1825 yılında çalışmalarında yeni ve kazançlı bir pazar buldu.

1825'te Hogg'un kızı Maggie doğdu ve daha sonra Montrose Savaşlarının Masalı başlıklı yeni bir nesir çalışması yapmaya başladı. 1826'da Hogg borçlarıyla ciddi sıkıntıya kapılırken Constable şirketi çökerken, Walter Scott ve Hogg'un arkadaşı John Aiken'i çökertti. 1827'de Çoban Takvimi parçaları yayınlanırken borçları hafifletmeye başladı ve yıllıklara katkıda bulunmak için giderek daha fazla başvuru elde etti. Ailesi Hogg'un desteklediği kayınpederinin ölümünün kendisine yardım ettiği belirtildi. Üçüncü kızı Harriet, yılın sonunda doğdu. Hogg'un seçkin ve Seçkin İskoç Melodileri koleksiyonu 1828'de basılmış ve 1828-29 yılları arasında şarkı yazmaya devam etmiş ve yıllık kitaplara katkıda bulunmuştur. Kitap Çaldığı Takvim , 1829'da Bahar kitabında yayımlanmıştır.
1830'da yeni Fraser'ın Dergisinde yayınlamaya başladı ve yılın sonunda Walter Scott'la son kez görüştü. 1831 başlarında Ettrick Shepherd'ın Hogg's Songs yayımlandı ancak eşlik eden A Queer Book kitabı Blackwood tarafından kaldırıldı. Hogg'un son çocuğu olan kızı Mary, Ağustos ayında dünyaya geldi. Yıl sonunda Blackwood'la anlaşmaya vardı ve eserlerini Londra'da yayınlamaya karar verdi. 1832'de Altrive Tales Londra'da yayınlanırken, Blackwood sonunda Nisan ayında A Queer Book yayınladı. Hogg, Robert Burns'un eserlerinin bir koleksiyonunu düzenlemek için büyük bir bedel teklif etti, ancak Londra yayıncısının iflas etmesi Altrive Tales'in yayınını durdurdu.

1833'te Hogg, kıvırma esnasında buza düşen ciddi bir hastalığa neden olan bir kaza geçirdi. 1834'te Sir Walter Scott'un tanınmış Anekdotları adlı biyografik eseri Amerika Birleşik Devletleri'nde yayınlanırken, Edinburgh'da yayınlanan korsan bir sürüm Lockhart ile mola verdi. Hogg Mayıs ayında Blackwood'la olan ilişkisini değiştirdi ancak Blackwood yılın sonunda öldü. Hogg 1835'in başında Montrose Savaşlarının Masallarını yayınladı.

James Hogg 21 Kasım 1835'de öldü ve çocukluğunun evinin yakınında Ettrick Churchyard'a gömüldü.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 26 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.